Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Bażanty / Pawie / Głuszce - Pardwa górska

grzechulek - 2010-04-05, 19:22
Temat postu: Pardwa górska
co trzeba aby legalnie hodować pardwe górską jak i gdzie można ją zakupić i w jakiej kwocie
AL - 2010-04-06, 18:41

grzechulek, Możesz hodować pardwę górską bez zezwoleń i rejestracji :D
Co do ceny to poszukaj w ogłoszeniach ale jest to dosyć spory wydatek. W dodatku te ptaki są dosyć trudne w hodowli

el lobo - 2010-04-06, 19:50

Nie trzeba nic legalizować, ale z zakupem będzie raczej kłopot. Miałem te pardwy przez krótki czas (jedną parę), odsprzedałem innemu hodowcy bo potrzebowałem wolnej woliery, a on zwyczajnie je zmarnował. Uważał, że wie lepiej jak się nimi zajmować i zupełnie zignorował moje zalecenia, ale tak to już bywa i to mnie bardzo boli, bo wyhodowanie pardwy od jajka do wieku dorosłego wymaga dużo zaangażowania od hodowcy. Cena to około 2 500 zł za parę i należy rozglądać się za nimi u hodowców z Holandii, Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Nie polecam zakupu od hodowców mieszkających wysoko w górach, inny klimat, niż u nas, więc ptaki mają problemy z aklimatyzacją. Termin zakupu późna jesień i zima (wcześniej trzeba zamówić), gdy temperatura spadnie do 10 stopni, transport w klimatyzowanym samochodzie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group