Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Woliery - Jak przymocowac siatkę do woliery?

Cortez LP - 2010-07-05, 00:52
Temat postu: Jak przymocowac siatkę do woliery?
Buduje wolierę. Wszystko robię sam i jakoś szczęśliwie wszystko wychodzi :) Nie na wszystkim się znam i właśnie kiedy konstrukcja już niemal gotowa pojawia się problem. Jak przymocować do niej siatkę? nigdy czegoś takiego nie robiłem dlatego nie mam zielonego pojęcia, a nie chcę żeby była taka luźna tylko w miarę naciągnięta. Dodam że konstrukcja jest z kołków drewnianych. Liczę na waszą pomoc:)
18marcinnn - 2010-07-05, 02:14

Cortez LP, ja przybijam siatkę do drewnianych konstrukcji długimi zszywkami, specjalnym pistoletem ;)
AL - 2010-07-05, 17:22

Ja przybijam gwożdzikami miedziannymi, wbijam do połowy i zaginam
Cortez LP - 2010-07-05, 17:47

18marcinnn, AL dzięki za podpowiedź. Myślałem właśnie żeby przybić gwoździkami ale nie wiedziałem czy będzie dobrze trzymało. Skoro jednak wy tak robicie to ja też zrobię w ten sposób. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
strusiamama - 2010-07-06, 18:16

ja też używałam zszywek - pistolet podłączony do sprężarki, puch puch puch - robota migiem idzie, a naciagnięte super :D
AL - 2010-07-06, 18:59

strusiamama, Tak to dobra metoda, ale tylko wtedy gdy ktoś ma pistolet i sprężarkę :D Ręcznie za pomocą gwożdzi też można dobrze siatkę naciągnąć
Bruno - 2010-07-17, 22:31

Ja naciągałem siatkę zszywkami ale pistolet niestety ręczny. Znaczy taki co trzeba ściskać żeby wbił zszywkę. Najpierw miała być jedna klatka to kupiłem tani... Przy drugiej klatce tani wyrzuciłem i wydałem ok. 100 zł. Tym razem wbija się każda zszywka! Naciąg solidny. Zszywki nie drogie. No i ta szybkość pracy. Wbijanie gwoździków i zaginanie ich troszkę wolno mi szło. Po 4000 zszywek pistolet dalej działa nieomylnie. POLECAM.
Cortez LP - 2010-07-18, 13:54

Ja już sobie poradziłem gwoździkami. Woliera już z zewnątrz gotowa, muszę jeszcze tylko urządzić ją w środku. Wtedy porobię zdjęcia i wstawię na forum żebyście mogli ocenić i ewentualnie zasugerować co by można poprawić :) Pozdrawiam.
Mikołaj Piechocki - 2010-07-29, 22:40

Ja mam naciągniętom opaskami samozaciskowymi ale pistolet na szywki to najlepsze rozwiązanie! :!: :d

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group