Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Klatki dla ptaków oraz woliery pokojowe - klatka dla zeberek

Beniu - 2010-08-19, 20:29
Temat postu: klatka dla zeberek
Proszę mi pomóc. Chcę zrobić klatkę dla dwóch par zeberek ze starej półki. Klatka będzie podzielona na dwie części, tak,że jedna para będzie miała swoją część klatki. Proszę podpowiedzieć, czy ścianka, która będzie dzieliła klatkę na pół powinna być z siatki (ażurowa), czy pełna, tak,żeby obie pary się nie widziały. Jak będzie lepiej?
Józek - 2010-08-19, 21:31

Przy zeberkach to bez różnicy ;)
Haall - 2010-08-19, 21:37

Ale jak już robisz taką klatkę, to zrób pełną ściankę. Może w przyszłości przyda się dla innych, bardziej wymagających ptaków.
haaszek - 2010-08-19, 22:17

A jakie wymiary ma ta półka?
Beniu - 2010-08-19, 22:34

Półka ma wymiary: długość 100cm, wysokość 50 cm, a głębokość 30 cm, czyli jedna częśc dal jednej pary będzie miała wymiary 50/50/30, myślę, że nie za mało. Zastanawia mnie tylko, jak jest lepiej dla ptaków, czy powinny się widzieć. Niektóre gatunki nie tolerują się nawet przez siatkę, ale wiem,że zeberki do takich nie należą. Klatkę chce zrobić tak,że ze wszystkich stron zabudowana, a z przodu tylko siatka, mam tak do falistych i myslę,że ptaki czują się w takich klatkach bezpieczniej, a światła mają dość, jak im tylko z przodu wpada.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group