To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Literatura / media - "Przepiórki i kuropatwy"

Kamil Kowalski - 2007-02-13, 20:17
Temat postu: "Przepiórki i kuropatwy"
Wydawnictwo : "EGROS"
www.egros.pol.pl

SERIA: HOBBY
"PRZEPIÓRKI I KUROPATWY"

Cena: ok 6 zł ( ja kupiłem za 5,99-)

Minusy:
- co można chcieć za 5,99zł
-Mało fotografi (aż 14!) :-|

Plusy:
- Kosztuje tylko ok 6,00 zł!
- Łatwo przyswajalna

Opisane gat:
-Przepiórka Chińska
-Przepiórka Japońska
-Przepiórka polna
-Góropatwa skalna
-Góropatwa czerwona
-Góropatwa Azjatycka
-Puchoczub

Dla kogo:
- Polecam Jedynie dla tych, krórzy nigdy nie mieli styczności z Przepiórkami lub kuropatwami.
-Jeśli chcesz kupić (poraz pierwszy) Przepiórke lub kuropatwe to taka "broszurka" jest bardzo przydatna.
- Doświadczeni hodowcy, lub osoby które hodowały te ptaki juz przez jakiś czas
mogą spokojnie wyśmiać tę publikacje.

mateusz20 - 2007-02-13, 20:23

Ciekawa książka, (choć jest w niej kilka błędów merytorycznych), przeczytałem ją przez godzinne, a kupiłem ja na poznańskim dworcu za 4,50.
mateusz3494 - 2009-04-23, 13:48

a dużo jest stron o przep. chińskiej ? czy tylko jedna stronka ?
Basiaw - 2014-09-03, 06:34

Przeszukuje internet pod kątek książek o przepiórkach, ale zupełna nędza, o kurach jest całkiem sporo a o innych ptakach już słabiutko.
Czy oprócz wymienionej wyżej książeczki udało Wam się kupić jeszcze jakieś poradniki o przepiórkach?
Chciałabym w przyszłym roku zacząć hodowlę tych ptaszków, ale zanim się zdecyduję, chciałabym dobrze rozpoznać temat.

Bawka - 2014-09-03, 07:01

http://www.antykwariat-ba...27/636/0/0/0/23
ten egzemplarz jest dosyć drogi, ale może uda się znalezć taniej na portalu aukcyjnym. Książka warta zainteresowania, obszerna, szczegółowa.

I jest: ;)
http://allegro.pl/domansk...4555857678.html

Basiaw - 2014-09-03, 07:08

Dzięki Gosiu, widze i za 24 zł na allegro. swoją drogą to zdumiewające, książka z 1973 i od tamtej pory nic? temat aż tak niszowy, że nie wart wydawania książek?
Bawka - 2014-09-03, 07:39

Opracowania są, ale w formie broszurkowej, cieniutkie i niosące wiedzę dość skondensowaną. Dotyczą raczej chowu amatorskiego. Co innego stara książka, traktująca temat przekrojowo i szczegółowo (hodowla na większą skalę, rozmnażanie). Ale i te stare książki są bardzo przydatne amatorom, bo mówią o tym, jak stworzyć coś z niczego, jak zorganizować pomieszczenia, skomponować paszę, itd. W nowszych: kup klatkę i paszę dla niosek - i już. Tak mniej więcej. ;)
Basiaw - 2014-09-03, 11:54

Dzięki Gosiu, to kupię tę ksiażkę, wprawdzie ja myślę o absolutnie amatorskiej hodowli, kilka, kilkanaście? ptaszków dla jajeczek, ale chcę się jak najwięcej dowiedzieć, czego potrzebują, nie chcę ich trzymać stłoczonych w klatce.
champion1 - 2014-09-03, 22:42

Basiaw napisał/a:
swoją drogą to zdumiewające, książka z 1973 i od tamtej pory nic? temat aż tak niszowy, że nie wart wydawania książek?

Największy przełom w hodowli ptaków był w latach dziewięćdziesiątych i początku XXI wieku,więc wiele informacji z takich książek jest przedawniona i nieaktualna (znacznie zmieniony system żywienia i hodowli)
Dlatego radze nie brać za bardzo sobie tego co tam możne pisać ;)

książek o hodowli przepiórek było kilka
np
Przepiórka japońska
Andrzej Rutkowski
z 2000 roku
ale z tego co wiem nakład dawno wyczerpany

w późniejszych latach na pewno były jeszcze inne (ale przestałem się tym zajmować i ciężko powiedzieć mi tytuły)

Basiaw - 2014-09-04, 06:57

Champion, dzięki za wyjaśnienia. Przeglądając ofertę książek o amatorskiej hodowli kur sądziłam, że i o innych ptakach hodowlanych coś się znajdzie, bo "kurza" oferta jest całkiem bogata, choć z pewnością nie wyczerpująca. Tymczasem, w sumie, dziura... nieliczne wydania, wyczerpane nakłady i nawet tych broszurek kupić nie można, tylko dość wiekowy podręcznik.
Daję sobie zimę na przeanalizowanie tematu, czy w ogóle zdecyduję się na przepiórki i pewnie głównym źródłem informacji będzie internet i nasze forum.

Bawka - 2014-09-04, 08:27

Książeczka prof.Andrzeja Rutkowskiego jest słabo dostępna, nawet w drugim obiegu. Są natomiast jego artykuły (o żywieniu przepiórek) w necie, wystary poszukać. :)
Ulvhedin - 2014-09-05, 17:07

Więc zapytałem, nie ma możliwości na chwilę obecną zakupienia książki, wydawnictwo również nie potrafi czy i kiedy wznowi wydanie, jednak na listę oczekujących mnie wciągnięto, gdyby coś się w tym temacie zmieniło :)