To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

Kury - Kuro-kogut.

BARciak - 2019-03-13, 14:00

Przed chwilą już całkiem zgłupiałem. Ta druga kura(pszeniczna), która wygląda, że też "zkoguciała" wczoraj siedziała kilka(może 2-3) razy w tym samym gnieździe po 1,5-2 godz. Dziś rano jak wypuszczałem kury to z tego gniazda zabrałem jajka(spora część kur tam się niesie jakby innych gniazd nie było). Jakieś 3 godziny temu znów siedziała w tym samym gnieździe. Przed chwilą jak byłem w kurniku włożyć podkładki do innych gniazd żeby kury się nimi zainteresowały w końcu, to w tym gnieździe gdzie siedziała było jajko. Nie było od niej, bo wiem jakie jaja nosi jej siostra też pszeniczna(obie nosiły takie same).
Ledwo włożyłem podkładki do gniazd(jajko z tamtego gniazda miałem przy sobie), to przyszło "to pszeniczne dziwadło" i od razu do gniazda. Widać, że coś jej nie pasowało, bo zaczęła szukać w gnieździe i obok gniazda. Jedna z tych dwóch(lub obie, nie wiem bo zawsze tylko 1 jajko leży stłuczone) zrzuca jajka z grzędy w nocy jak śpią. Teraz wiem, że nic nie wiem. 8)

MarcinS - 2019-03-13, 14:32

Te kury nigdy nie będą nieść im się tylko wydaje że coś zniosą.
Toporek w ruch i po sprawie.

BARciak - 2019-03-13, 14:40

MarcinS, przyjdą nowe kurki to tamte pójdą gdzie trzeba. Z ciekawości jedną z podkładek położyłem jej przed dziób. Tzn nie dosłownie, bo się wystraszyła i wyszła z gniazda. Po 20 min weszła i wsunęła podkładkę pod siebie. Jak mam kury od małego to takich cyrków jeszcze nie miałem...
MarcinS - 2019-03-13, 14:46

To są kury które przeszły jakąś chorobę układu rozrodczego.
BARciak - 2019-03-13, 14:48

MarcinS, tego nie wiem.