Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-09, 21:20
Myszki i szczury
Autor Wiadomość
Koszmaria 


Województwo: małopolskie
Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 7
Wysłany: 2011-03-18, 14:22   

szczur jak większość gryzoni to zwierzęta stadne,trzymanie ich w pojedynkę jest co najmniej nie w porządku.
szczury/świnki/króliki/koszatniczki/szynszyle/myszy muszą mieć towarzystwo tej samej płci i gatunku,by czuły się dobrze i rozwijały jak należy.
dodatkowo klatka dla szczura powinna być spora.żadnej karuzeli..!to zwierze jest za inteligentne na takie chomicze rozrywki;)-lepsze są codzienne wybiegi po odpowiednio zabezpieczonym pokoju.
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-03-18, 16:53   

:d ja jednak uważam ,że myszki czy szczurki powinny być hodowane pojedynczo. One wtedy same szukają też z nami kontaktu i można je wiele nauczyć. Fakt ,że jeśli są z drugim towarzyszem to bardzo sobie pomagają w pielęgnacji ale już tak nie szukają kontaktu z człowiekiem. Ograniczają to do tego; pokaż co nam dasz dobrego to podejdziemy a potem zostaw nas. :d
_________________
Jolek
 
 
izetta 


Województwo: wielkopolskie
Wiek: 44
Dołączyła: 29 Cze 2011
Posty: 66
Skąd: Mosina
Wysłany: 2011-07-05, 10:52   

Ja mam wdomu 2 szczurzyce. co jakiś czas ta większa biało-kremowa, ale leniwsza, doprowadza tą mniejszą, czarno-białą, ale zwinniejsza do porządku, podgryzając ją. podejrzewam, że gdyby to była mała myszka, to by ją zjadła. Szczurki nasze żyja w zgodzie z psem domowym (bo mam dwa duże na dworze, które po wystawieniu klatki ciągle jej pilnują) i powiedzmy tolerują sie z kotem. Kot co jakiś czas je ogląda, nawet z bliska, ale ponieważ moje poprzednie dwa szczurki, dotkliwie go pogryzły w łapy podczas próby blizszego kontaktu, chyba o podtekscie kulinarnym "paszcza-paszcza" to na więcej sobie nie pozwala. A piesek domowy to mieszanka jamnika z czymś, więc jak szczurki sie rozbiegną po pokoju to usiłuje je połapać i zaniesć spowrotem na łóżko. robi to bardzo delikatnie, jakby nosiła porcelane. ma tylko problem bo jak jednego zaniesie to drugi zdąrzy zwiać :)
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-07-05, 15:34   
   Nr Tel.: 607041311


Myszy i szczury to naturalni wrogowie. wiec nie ma szans by żyły razem
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13