Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Miskant olbrzymi
Autor Wiadomość
marmar 
Agnieszka



Województwo: śląskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 54
Skąd: Kozy/Bielska-Białej
Wysłany: 2011-04-05, 09:51   Miskant olbrzymi

Witam
Mam pytanie czy ma ktoś w swoim ogrodzie trawe ozdobną Miakant olbrzymi lub miakant zebrowaty pytam dlatego że chciała bym z tych roślin zrobić naturalny żywopłot myśleliśmy z mężem o tujach ale sąsiad obok nas ma taki żywopłot bardzo często siedzą w nim nasze koty po czym jak przychodzą do domu wyciągamy im po pare kleszczy.Czy w trawach ozdobnych też będą kleszcze i czy ogólnie ściągają one dużo owadów.Pytam dlatego że moje maluchy strasznie lubią wchodzić we wszystkie krzaczki i tym podobne.Jeszcze jedna roślina Canna,Kanna bo nie wiem jak to sie dokładnie pisze co o niej możecie mi powiedzieć wiem że ją sadzi sie na wiosne a wykopuje przy pierwszych przymrozkach
Pozdrawiam i serdecznie dziekuje za pomoc :d
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-04-05, 12:56   

:d Jeśli chodzi o ,,Miskant olbrzymi" to rozrasta się powoli , przy dobrym nawożeniu osiąga do 2,50m wysokości.Nie zawsze zdąży zakwitnąć swoimi wiechami. Po zimie trzeba wyciąć wszystkie ,,źdźbła" które można wykorzystać jako paliki w ogrodzie. Jest trochę niebezpieczny, trzeba uważać jak się chodzi przy nim bo jego liście potrafią naciąć skórę. Jeśli chodzi o kanny to jest przy tym co roku masę roboty jeśli chcesz wykorzystać na żywopłot ale efekt pracy będzie imponujący. Problemem będzie składowanie kłączy-wiadomo im dorodniejsza kanna tym większe kłącze.
Może byś się zdecydowała na żywopłot z różnych krzaczków jak ; hibiskusy, graby, berberysy, pigwowca, dreni, żylistka, waigeli i innych ozdobnych. Dużą gamę kolorów mają berberysy.
Jeśli chodzi o kleszcze to one wszędzie bytują jednak wolą ciemne wilgotne zakamarki. Zauważyłam po swoich zwierzętach gdy biegają w cienistych zaroślach. Na słonecznej części jak biegają to kleszczy nie widzę u nich :d
_________________
Jolek
 
 
marmar 
Agnieszka



Województwo: śląskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 54
Skąd: Kozy/Bielska-Białej
Wysłany: 2011-04-05, 13:34   

Kurczaczek tylko zależy mi na czymś na prawde wysokim żeby troszku ogród od wścipskich sąsiadów osłonić a czytałam ze własnie miskant moze dojśc nawet do 3,5 4metrów
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-04-05, 16:18   

marmar, Zebra nie wyrasta do takich rozmiarów, jest troszke mnie ekspansywna jak miskant olbrzymi. jest tylko jeden problem, z biegiem czasu środek zaczyna zamierać i nowe pędy rosną tylko na zew.kępy
Jolek, Do czas rośnie powoli ale jak już się dobrze zadomowi to rozłazi się wszędzie, 2 sezony po jego usunięciu jeszcze wyrastał w dosyć dużym oddaleniu od kępy macieżystej.
Co do canny zwanego także paciorecznikiem, wymaga duzo słońca, oraz podlewnia.
Czy nie lepiej od sąsiadów odgrodzić się parawanem z listewek porośniętych pnączami typu clematis lub wiciokrzew ?
Na kleszcze wystarczy koty zakropić lub obroże założyć
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
marmar 
Agnieszka



Województwo: śląskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 54
Skąd: Kozy/Bielska-Białej
Wysłany: 2011-04-05, 17:10   

na koty pewnie tak ale na dzieci wiesz troche głupio gdyby w obrożach po ogródku śmigały :diabel:: a płot juz mam betonowy i chce go zakryć czymś zielonym wysokim i nie uciążliwym ale dzieki za rady
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-04-05, 18:14   

:d mój miskant choć ma 8 lat to ,,nie rozłazi się", raczej trzyma się mocno zwarty.
poniżej fotki mego betonowego płotu. Może coś Cię zainspiruje.

działka1.JPG
Plik ściągnięto 11448 raz(y) 61,14 KB

działka2.JPG
Plik ściągnięto 11448 raz(y) 55,99 KB

działka3.JPG
Plik ściągnięto 11447 raz(y) 59,12 KB

działka4.JPG
Plik ściągnięto 10698 raz(y) 118,57 KB

działka5.JPG
Plik ściągnięto 11448 raz(y) 38,99 KB

_________________
Jolek
 
 
marmar 
Agnieszka



Województwo: śląskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 54
Skąd: Kozy/Bielska-Białej
Wysłany: 2011-04-05, 19:52   

Masz naprawde piękny ogród mój to na razie pobojowisko a możesz mi napisać na ostatnim zdjęciu jest taki pomarańczowy krzak jak on sie nazywa bo robi super wrażenie
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-04-05, 20:01   

:d jeśli na myśli masz ten wysoki kwiat obok miskantu to jest to języczka Przewalskiego a poniżej okrągłe liście to języczka pomarańczowa. Chyba ,że masz na myśli te małe zdjęcie to jest to azalia wielkokwiatowa. :d
Możliwości jest dużo do zasłonięcia płotu. Ostatnio widziałam pięknie zarośnięty płot wspinającym się kolorowym bluszczem - jakby go ktoś porozciągał na ściankach :d
_________________
Jolek
Ostatnio zmieniony przez Jolek 2011-04-05, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2011-08-08, 12:27   

:d mój miskant olbrzymi w tym roku chyba pobije swój rekord wysokości. Widać bardzo odpowiada mu ciepłe deszczowe lato. Mo chyba już z 3 metry wysokości :d

mój miskant olbrzymi.JPG
Plik ściągnięto 10643 raz(y) 151,29 KB

_________________
Jolek
 
 
marmar 
Agnieszka



Województwo: śląskie
Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 05 Paź 2010
Posty: 54
Skąd: Kozy/Bielska-Białej
Wysłany: 2011-08-08, 13:14   

Oj chyba wiecej niż 3 metry :diabel:: piękny jest ja posadziłam swój ale narazie jest słabiutki wypuścił mi po jednej lub 2 trawy i mają może z 1.5 metra ale ostatnio zauważyłam że wokoło pojawiają sie nowe trawki
mam nadzieje że w przyszłym roku już bedzie lepiej a za pare lat doczekam sie takiego cudu jak masz Ty
pozdrawiam
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 22