Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Tomek83
2011-07-01, 22:46
Dyskusja wokół obrączek
Autor Wiadomość
SERAMA 
OPIEKUN DZIAŁÓW
Jacek Grobelniak.



Województwo: Kujawsko-Pomorskie.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 469
Skąd: SKÓRZNO.
Wysłany: 2011-08-25, 20:43   
   Nr Tel.: 791-987-850


Dyvid, Jeżeli zakupiony ptak będzie zaobrączkowany obrączką związkową lub klubową to będzie on oceniony na wystawach.
_________________
www.szpic-miniaturowy.pl

Mój temat w Spisie Hodowców:
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12596
 
 
Dyvid 
Dawid Grzesik



Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 78
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2011-08-26, 11:27   
   Nr Tel.: 530-967-845


SERAMA, aha . Gdzieś czytałem że możliwe jest odsprzedawanie obrączek tylko członkom oddziału do którego się należy, a wystawianie takiego ptaka to tak jakby kupowanie obrączek na lewo.Chyba że coś przekręciłem.
 
 
 
SERAMA 
OPIEKUN DZIAŁÓW
Jacek Grobelniak.



Województwo: Kujawsko-Pomorskie.
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 469
Skąd: SKÓRZNO.
Wysłany: 2011-08-26, 20:23   
   Nr Tel.: 791-987-850


Dyvid, Kupując obrączki w oddziale (związkowe) możesz je odsprzedać komu chcesz jak również ptaki obrączkowane tymi obrączkami i mają one prawo brać udział w wystawach.
_________________
www.szpic-miniaturowy.pl

Mój temat w Spisie Hodowców:
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=12596
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-08-30, 19:35   
   Nr Tel.: 510876274


SERAMA napisał/a:
Kupując obrączki w oddziale (związkowe) możesz je odsprzedać komu chcesz jak również ptaki obrączkowane tymi obrączkami i mają one prawo brać udział w wystawach.


Co do sprzedaży ptaków zaoobrączkowanych obrączkami związkowymi to myślę,że to jest w porządku.Natomiast co do odsprzedawania takowych obrączek osobom nie należącym do związku powinno być zabronione.Widzę ,że sami sobie nakręcamy koniunkturę.Sprzedać wszystko co da się sprzedać.Tylko co dalej z tymi nieszczęsnymi obrączkami się dzieje?A to,że nabywca owych obrączek "kuje" wszystko co się da złapać i nagle na rynku pojawiają się "czystogatunkowe okazy" pod egidą związku/patrz obrączka/.
Czy jest to dobre?Zapewne nie dla kondycji polskich hodowli.Wypuszczamy w Polskę materiał wątpliwy ale na obrączce więc jest dobrze.No bo co takiemu człekowi który nie jest zrzeszony zależy?Towar --jest,zaobrączkowany czyli rasowy --jest,kasa --jest.Nie jest to godne polecenia ale tak bywa/Busko Zdrój -przynajmniej dwa przypadki takich spraw/.Sami sobie strzelamy samobója.Nie rozwijam tutaj wątku o uczciwości bo temat by sie nigdy nie skończył.
Myślę ,że odsprzedawanie obrączek w ramach związku powinno być normalnością a poza związek/oddział,stowarzyszenie-uogólniam/ nie.
Niestety statut związku tylko w jednym punkcie odnosi się do spraw obrączek/chyba,że coś pominąłem?/paragraf 17 pkt.1.m
Na dzień dzisiejszy jeszcze nie jestem członkiem związku ale w roku 2012 już tak.
To takie moje przemyślenia i obserwacje.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
Dyvid 
Dawid Grzesik



Województwo: Podkarpackie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 21 Maj 2010
Posty: 78
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2011-08-30, 20:07   
   Nr Tel.: 530-967-845


mirek_60, też tak uważam, ale co z rasami które są odtwarzane, tworzone na nowo ??. Do tego około szóstego tyg. (w przypadku kur) niektórych wad nie widać i dopiero później wychodzi inny odcień barwy czy inne drobniejsze wady, a ptak już zaobrączkowany i raczej w hodowli nam się nie przyda . Możemy go sprzedać i nas nie interesuje co nowy właściciel z nim zrobi, ale jednak ptak jest na naszej obrączce .
 
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-08-30, 20:15   
   Nr Tel.: 510876274


Dyvid, Myślę,że w przypadku takim jak Ty opisałeś ptak nie powinien byś sprzedawany zaobrączkowany.Ja bym obrączką zdjął i po sprawie.Chyba to byłoby uczciwe postawienie sprawy. Ewentualnie pozostaje podwójne obrączkowanie EU i EE.
Nie spełnia warunków zdejmujemy związkowe i po krzyku.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14