Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Gołębie w stropodachu
Autor Wiadomość
nocny 


Województwo: ślask
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-09-27, 17:24   Gołębie w stropodachu

Witam
Może nie zbyt dobre miejsce na forum ale nie znalazłem innego które by pasowało do tego tematu. Otóż na stropodachu zadomowiły się dzikie gołębie. Wlatują przez wyrwaną kratkę wentylacyjną. Chciałem tą kratkę z powrotem przymocować ale boję się że mogę przypadkowo uwięzić jakieś ptaki. I teraz pytanie jak je wypłoszyć lub sprowokować aby wszystkie wyszły (rzucić jakąś karmę)? Dodam że nie ma zabardzo możliwości naoczne sprawdzenia, gdyż ten stropodach jest dość duży, z podporami w środku. Jak sądzę taką operację najlepiej przeprowadzić rano(?) gdy gołębie wylatują na żer.
I jeszcze pytanie czy o tej porze roku jest możliwe że są tam jakieś młode które na pewno nie opuszczą tego pomieszczenia?
pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez nocny 2007-09-27, 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-27, 17:27   

A ile tam mniej więcej jest tych gołębi :?:
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-09-27, 17:44   

raczej nie ma obawy, że są tam młode niezdolne do lotu gołębie, gdyz na pisklęta jest już za późno...
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-09-27, 19:17   
   Nr Tel.: 502108250


A to dlaczego??? u mojego sąsiada gniazdują w najlepsze.
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-27, 19:54   

Tak samo u mnie dzikie gołębie gnazdują w najlepsze. nocny, musisz niesety sie upewnić w jakim wieku mają młode.
 
 
nocny 


Województwo: ślask
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-09-27, 23:01   

kacpisułtan napisał/a:
A ile tam mniej więcej jest tych gołębi :?:


ok 10-12 sztuk, choć liczyłem tylko raz, więc może być ich więcej.

pozdrawiam

[ Dodano: 2007-09-28, 00:09 ]
kacpisułtan napisał/a:
Tak samo u mnie dzikie gołębie gnazdują w najlepsze. nocny, musisz niesety sie upewnić w jakim wieku mają młode.


to będzie problem bo tak jak pisałem, nie da się stwierdzić organoleptycznie czy są tam jeszcze jakieś gołębie czy ich nie ma, więc i młodych nie będzie sposób zobaczyć. No ew. mogę poczekać do później jesieni bo chyba wtedy nie będzie młodych(?). Co nie zmienia faktu że nie wiem w jaki skuteczny sposób wypłoszyć je z tego stropodochu. Może hukiem z pistoletu startowego??
pozdrawiam
maricn
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-09-28, 04:33   

Najlepiej zrób to póżno jesienią. A w jaki soposob to niemam pojęcia. Możesz spróbować hukiem, w każdym razie jakimś hałasem ;)
 
 
Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM



Województwo: Małopolskie, Galicja
Pomógł: 14 razy
Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 345
Skąd: Nowodworze
Wysłany: 2007-09-28, 12:09   
   Nr Tel.: 502108250


W drugiej połowie listopada, jak już będzie pewność że nie ma piskląt, ztakaj wejście pozostawiając szczelinę przez którą ptaki będą mogły wyjść. Zamontuj tam drzwiczki z drutu otwierające się tylko w jedną stronę i po sprawie. Gołębie wyjdą i nie wejdą.
 
 
nocny 


Województwo: ślask
Dołączył: 27 Wrz 2007
Posty: 3
Wysłany: 2007-09-30, 11:09   

Jerzy Cwik napisał/a:
W drugiej połowie listopada, jak już będzie pewność że nie ma piskląt, ztakaj wejście pozostawiając szczelinę przez którą ptaki będą mogły wyjść. Zamontuj tam drzwiczki z drutu otwierające się tylko w jedną stronę i po sprawie. Gołębie wyjdą i nie wejdą.


no fakt. Nie pomyślałem o tym, ale nie wiedziałem że taki gołąb, potrafi sforsować drzwiczki (tzn. myślałem że jak zobaczy zablokowane wyjście to nie będzie forsował). Wielkie dzięki za informację. Przy okazji dysponuje ktoś jakimś foto takich drzwiczek.
Pozdrawiam
marcin
 
 
Darek2483 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 01 Lut 2023
Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 2023-02-01, 15:09   

Nie przeszkadzają mi totalnie gołębie, wręcz przeciwnie uważam, że są to naprawdę ładne ptaki. W sklepach typu https://golebie-sklep.cupsell.pl/ kupuje różnego rodzaju gadżety dla gołębiarzy, ponieważ interesuje się gołębiarstwem od lat.
_________________
koszulka z gołębiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12