Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
żywienie przepiórek
Autor Wiadomość
lukaszbzyl 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 7
Wysłany: 2010-08-20, 08:05   

czy przepiórki jedzą nasiona słonecznika?
 
 
bartekas 


Województwo: kuj.pom
Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-05-13, 13:38   
   Nr Tel.: 692 493 922
   Skype: miejek


Witajcie. Jestem osobą na wózku. Mam 25 lata. W niedziele kupiłem sobie 4 kurki przepiórki jednego kogucika a jedno coś białego dostałem bo hodowca nie wiedział co było za młode. Ponoć miały 6 tygodni. Mam kilka pytań. Jak często powinno się czyścic klatkę? Jak to robić one są takie żywe? Pozdrawiam
Bartek
_________________
Bartek
 
 
 
Hiszpan1806 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 199
Wysłany: 2011-05-13, 16:10   

bartekas, jakiej wielkości masz klatkę i jeśli możesz to prosiłbym o zdjęcia.
_________________
Silki miniaturowe, Kochiny olbrzymy, Brahmy, Araucany miniaturowe, Czubatki polskie miniaturowe, Sebrytki, Gęsi kubańskie, Kaczki staropolskie, Indyki, Przepiórki japońskie, Nimfy, Króliki
 
 
patryk13081 
MŁODSZY REDAKTOR
Patryk Dąbrowski



Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 28
Dołączył: 01 Sty 2010
Posty: 491
Skąd: Okolice Morąga
Wysłany: 2011-05-13, 16:18   

Powinny mieć grzędę z kija. Lubią się wyszaleć. Czyszczenie klatki zależy od jej wielkości i ilości hodowanych w niej przepiórek, ale raczej dużo pod siebie nie robią.
lukaszbzyl, naturalnie że mogą jeść nasiona ze słonecznika.

Korzystaj z opcji Edytuj.Mirek-60
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-05-13, 22:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Hiszpan1806 



Województwo: Łódzkie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 28
Dołączył: 30 Lis 2010
Posty: 199
Wysłany: 2011-05-13, 16:27   

lukaszbzyl, mogą jeść nasiona za słonecznika, ale małych ilościach.
_________________
Silki miniaturowe, Kochiny olbrzymy, Brahmy, Araucany miniaturowe, Czubatki polskie miniaturowe, Sebrytki, Gęsi kubańskie, Kaczki staropolskie, Indyki, Przepiórki japońskie, Nimfy, Króliki
 
 
Dorota71 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: lubuskie
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 30 Lip 2009
Posty: 1696
Wysłany: 2011-05-14, 19:24   

Patryk po co przepiórkom grzęda z kija? Przepiórki z grzęd nie korzystają. ;)
_________________
Pozdrawiam
http://papieroweszalenstwo.blogspot.com/
 
 
bartekas 


Województwo: kuj.pom
Dołączył: 13 Maj 2011
Posty: 3
Wysłany: 2011-05-16, 12:00   
   Nr Tel.: 692 493 922
   Skype: miejek


To na czym siadają przepiórki?
jakie karmidła i poidła kupujecie dla przepiórek?
_________________
Bartek
Ostatnio zmieniony przez AL 2011-05-16, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2011-05-16, 17:04   

bartekas,Korzystaj z opcji edytuj a nie pisz posta za postem, co 3 min.
Przepiorki zazwyczaj siedzą na ziemi, co do karmików, to moje jedzą i piją z plaskich pojemnikow.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
hr_tomasz 


Województwo: zachodniopomorskie
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 13
Wysłany: 2011-07-03, 07:51   dodam od siebie, może komus to pomoże

Hoduje jedna przepiórke w klatce od królika; ma zrobiony domek z kartonu (lubi go);
- na okrągło ma dostęp w plastikowych pojemniczkach: często zmieniana wodę, karmę z suchymi nasionami i zbożami oraz codziennie "świeży mix";
- znosi jajko prawie codziennie, po zakupie miała dwa tygodnie przerwy w znoszeniu (adaptacja);
- karma sucha: mieszam pszenice, nasiona traw (bo akurat mam), kukurydze i w zasadzie co tylko znajde. Jednak ona nie potrafi zjadac duzych nasion czy zbóż- pszenica, kukurydza trzeba lekko zmiksować; z uwagi na hodowle amadyn daje jej to czego one nie zjedza i chyba tak juz bede stosował na stałe;
- codziennie dostaje "świezy mix": podgotowane lub ugotowane: ryż, makaron (uwielbia go), pszenice, fasola (rozdrobniona)= wszystko co mam pod ręką, dodatkowo dorzucam do tego krojona na drobno zielenine (cokolwiek: sałate, natkę, koperek, liście kalafiora, co tylko znajdę); nasiona traw; bułkę tarta, rozkruszone corn flakes (uwielbia je), troche kaszki lub mleka dla niemowlat; zioła dla gołebi i palona glinke dla gołebi; i bardzo ważne : rozkruszne skorupki jaj (tylko te z ugotowanych);
- zauważyłem, że w pochmurne dni jest apatyczna i chyba popróbuje doświetlać
- przepiórka kupiona została dla 2 letniego dziecka; czesto chodzi po pokoju; czasami jak sie wystraszy (np. ptaka przez okno lub inne) zrywa sie do lotu; przyznaje, że wyglada i huczy to wtedy jak lecący odrzutowiec ;-) pomimo tego znosi jaja;
- dużo czytałem o stosowaniu karmy dla niosek i może ja spróbuje, tylko po co skoro przy takim zywieniu znosi jaja;
- gdyby były pytania mogę wrzucić fote
_________________
Papuzik Trójbarwny, Amadyna Wspaniała
 
 
hr_tomasz 


Województwo: zachodniopomorskie
Dołączył: 27 Wrz 2010
Posty: 13
Wysłany: 2011-07-11, 17:26   przeraża mnie karma dla niosek (pytanie?)

dzisiaj dostałem troche karmy dla kur niosek i podałem ja przepiórce. Jestem przerażony ! Pomimo, ze miała od samego rana karme sucha i "swiezy mix" ;od kiedy dostała gotowa pasze, zjada ja jak opetana, nie odstepuje jej na krok ! jak by nigdy nic nie jadła ! zastanawiam co tam musi być: maczki kostne, chemikalia, maczki rybne - co ja przyciaga ? chyba jednak wole,żeby znosila mniej jaj, ale bede miał gwarancje jakości. Pytanie: jeżeli to maczki kostne to ze zwierzecia, które: żyło na wolnym wybiegu, jadło tylko zieleninkę , nie było karmione chemią, czy był podawany kokcydiostyk? watpie.. bedę obserwował czy zwiekszy sie niesność. Raczej rezygnuje z tej paszy na rzecz natury, Aha zauważyłem, że należy podawać bardzo dużo skorupek od jaj wielkości około 2 milimetrów.
_________________
Papuzik Trójbarwny, Amadyna Wspaniała
 
 
afton 


Województwo: Lubelskie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Maj 2022
Posty: 2
Skąd: Turowola
Wysłany: 2022-05-11, 07:11   

Witam, a ja mam pytanie co do samego podłoża..po czym powinni chodzić przepiórki?pytam się bo ja to nasypalem im na blachę w klatce zrębki trociny spod piły wzięte z tartaku, tylko nie tzw mąka tylko grubsze trociny, dzięki za pomoc
 
 
romario07 


Województwo: śląskie
Dołączył: 17 Kwi 2022
Posty: 18
Wysłany: 2022-05-15, 21:09   

Długo hodowałem przepiórki i mnóstwo ich wyklułem. Moje do jedzenia dostawały ześrutowaną kukurydzę i ześrutowaną pszenicę, proso i małe ilości słonecznika ale łuskany jeśli dobrze pamiętam a poza tym zielone z łąki, krwawnik, mniszek i koniczynę. Żadnych grzęd bo i tak nie będą siedzieć na nich , to ptaki co siedzą i żyją na ziemi. Moje na zimę były w piwnicy, na kilkanaście przepiórek miałem klatkę jeśli dobrze pamiętam o wymiarach 200 cm x 60 cm i wysoka na 60 cm. Na dnie klatki albo słoma albo heblowiny ze stolarni, zależy co miałem akurat pod ręką. Czyszczenie klatki minimum raz na tydzień. Jajka niosły jak zwariowane. Aha, pasza dla niosek odpada jak chce się mieć dobre jajka. Paszę stosowałem tylko u wyklutych przepiórek. Tak jak pisałem zimą były w piwnicy żeby niosły jajka bo jak są niskie temperatury to przestają nieść a od wiosny do jesieni były na dworze w wolierze razem z papugami.
 
 
afton 


Województwo: Lubelskie
Wiek: 36
Dołączył: 11 Maj 2022
Posty: 2
Skąd: Turowola
Wysłany: 2022-06-09, 18:02   

Pasze to ja im daje dla indyków, bo więcej w sobie białka ma, tak sprzedawca mi polecił gdyż oni potrzebują więcej białka, a koniczynę czy też inna zieleninę to kroiles w mini cząsteczki? Bo ja póki co to daje im albo sałatę albo zwykła trawę bardzo drobno posiekaną nożem, to i na może niebawem zakupie kukurydzę od rolnika i dam na przesrutowanie, no ja np. to mam klatkę z taką ścianka dzieląca, z jednej strony słoma z drugiej otręby z tartaku
 
 
romario07 


Województwo: śląskie
Dołączył: 17 Kwi 2022
Posty: 18
Wysłany: 2022-07-24, 11:31   

Zieleninę dla maluchów ciąłem nożyczkami na drobniutko, dorosłym dawałem zazwyczaj w całości i sobie z tym radziły.
 
 
Darek2483 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 01 Lut 2023
Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 2023-02-15, 11:26   

Robiłem tak samo, ciąłem w malutkie kawałki aby małe mogły coś zjeść. Duże radzą sobie z każdymi ziarnami.
_________________
koszulka z gołębiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14