Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: mirek_60
2011-04-30, 18:50
Jak zbudować własny inkubator - INSTRUKCJA
Autor Wiadomość
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-07-30, 11:38   
   Nr Tel.: 607041311


I znowu mam problem. Jak już wcześniej pisałem sprawdziłem przy pomocy żarówek 40 W i 60 W czy grzanie będzie dobre jak zmienię kabel grzejny z 80 W na 50W.
I tu mój problem. Przyszedł zamieniony kabel podłączyłem i jest to samo co było z kablem 80 W. Już nie wiem co mam wymyślić. Dochodzę również do wniosku że przyczyna może tkwić w tym styropianowym pudełku . Że może być za małe. Jak bym zbudował większy pojemnik z płyt to pewnie temp by się unormowała--- Tylko nie chce odchodzić od tego pojemnika bo jest wręcz idealne.( posiadam takie dwa wiec jak wyjdzie z pierwszym to zrobię i drugi) I chyba nie pozostaje mi nic innego jak zamontowanie żarówek.

I pytanie. Czy wystarczy tylko jedna czy wsadzić dwie jak Pan Julian pisał podłączone szeregowo? . jakoś je obuduje żeby nie stopiły styropianu i nie oślepiały jaj. Jakiej propozycje sugestie?? :| :(
 
 
 
JulianG 
Kamyk


Województwo: łódzkie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 107
Wysłany: 2011-07-31, 15:12   
   Nr Tel.: 500336400


karas1987 Żarówki jak zapewne czytałeś na forum są dość awaryjne.Aby tego uniknąć stosuje się dwie żarówki połączone szeregowo.Wtedy żarówki się żarzą i wytrzymują bardzo długo.Pamiętaj tylko,że dwie żarówki 40 W połączone szeregowo grzeją z mocą 20 W,a 60 W z mocą 30 W.
_________________
Wprawdzie, koń jaki jest każdy widzi,jednak nie każdy wie co widzi:)
 
 
 
karas1987 


Województwo: Zachoidniopomorskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 36
Dołączył: 18 Mar 2008
Posty: 201
Skąd: Stare Dębno/ Wałcz
Wysłany: 2011-07-31, 15:43   
   Nr Tel.: 607041311


Zaryzykuje ten pierwszy raz i wsadzę 10 jaj przepiórczych zobaczymy czy coś z tego wyjdzie a jak znajdę materiał to zbuduje większy pojemnik w którym założę ten kabel.
 
 
 
hubert14 


Województwo: lubuskie
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 36
Wysłany: 2011-08-01, 00:00   

Witam niedawno wpadłem na pomysł aby zbudować inkubator z mikrofali. Jako żródło ciepła chcę użyć żarówki podłączonej do termorególatlra RT2. Czy to dobry pomysł. :?:
 
 
lolek9898 
MŁODSZY REDAKTOR



Województwo: Małopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 238
Skąd: Borzecin
Wysłany: 2011-08-01, 07:48   

hubert14,do mikrofali poleciłbym kabel grzewczy. :P
_________________
Karol Czernek
 
 
 
hubert14 


Województwo: lubuskie
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 36
Wysłany: 2011-08-01, 09:11   

Skoro tak uwarzasz to tak zrobię tylko jaką moc musi mieć ten kabel
 
 
gotlieb1957 


Województwo: kujawsko-pomorskie
Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 12
Wysłany: 2011-08-01, 20:53   

mikrofalówka ma małą pojemnośc więc wystarczy 25w
_________________
BW
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2011-08-05, 11:19   
   Nr Tel.: 510876274


hubert14, Sprawdziłeś czy RT2 ma odpowiedni zakres temperaturowy?/38 st C/
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
blekitny 


Województwo: śląskie
Wiek: 44
Dołączył: 10 Sty 2022
Posty: 1
Wysłany: 2022-01-10, 20:08   

Witajcie ciesze się ze mogłem trafić na takie forum. W tamtym roku kupiłem jakiś chiński inkubator na kilka sztuk jajek no i przygoda się zaczęła :-)). W tym roku postanowiłem zbudować inkubator z szafy chłodniczej takiej od chłodzenia napoi które stoją w sklepach. Wybrałem szafę bo drzwiczki są szklane więc będę miał podgląd na inkubację. Planuję zrobić to tak:
- 50 cm od górnej płaszczyzny umieścić półkę z dwoma wentylatorami (takimi komputerowymi) a nad nimi element grzejny tak by wentylatory kierowały strumień ku górze ( powietrze ogrzane odbije się od górnej ściany i poleci w dół bokami), takie mam założenie.
- adekwatnie do tego co u góry chcę zrobić taki sam układ na dole również około 50 cm od dolej powierzchni z elementem grzejnym pod wentylatorami i z powietrzem skierowanym ku dołowi które odbite od ściany dolnej poleci ku górze.
Założyłem iż takie rozłożenie elementów i strumienia powietrza nie skieruje mi ciepła bezpośrednio na jaja tylko rozejdzie się po całości i nie przegrzeje tacek z jajkami które będą najbliżej elementów grzejnych.
- jako sterowanie chciałem użyć takiego regulatora
https://www.darewit.pl/sk...ilgotnosci.html
- sterowanie wilgotnością za pomocą zwykłego nawilżacza powietrza (takiego domowego) z którego to rurką skierowałbym strumień nawilżacza do inkubatora w dolnej jego części. Sterownik by włączał nawilżacz a ja bym miał do niego cały czas dostęp celem dolania wody. Drugie rozwiązanie to pojemnik z wodą wewnątrz inkubatora na samym dole pod elementem grzejnym a w pojemniku zanurzony generator pary wodnej Foger np taki :
https://www.darewit.pl/sk...ger-trixie.html

W założeniu chcę w nim mieć 3 max 4 tace po około 40 jajek kurzych.

- nie wiem jeszcze jak rozwiązać sprawę automatycznego przechylania tac ( kołyska) mam tu na myśli sterowanie i silniczek.

Wobec powyższego chciałem spytać was jako bardziej doświadczonych czy mój "przepis" ma szansę na dobre działanie. Jaki byście polecali element grzejny czy kable grzewcze czy żarówki czy np takie grzałki:
https://heka-inkubator.pl/grzalka-do-inkubatora-w-ksztalcie-kola-150w-p-56.html
Kolejne pytanie gdzie przy takiej budowie umieścić otwory wentylacyjne?
Napisałem o regulatorze który planuję użyć ale może macie jakieś inne sugestie jaki regulator lub co do rozmieszczenia elementów. Myślałem jeszcze czy w przypadku przewodu grzejnego nie ułożyć go po bokach ścian po całej wysokości zostawiając wentylatory w ułożeniu jakim pisałem.

Proszę o sugestie i podpowiedzi co do tego tematu.
 
 
Lesny 


Województwo: Podkarpacie
Dołączyła: 29 Wrz 2022
Posty: 2
Wysłany: 2022-09-29, 13:19   

No ciekawy projekt się zapowiada :)
 
 
Darek2483 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 01 Lut 2023
Posty: 6
Skąd: warszawa
Wysłany: 2023-02-15, 11:25   

Faktycznie projekt wydaje się być bardzo interesujący. Oby wszystko poszło zgodnie z planem.
_________________
koszulka z gołębiem
 
 
podjadek 


Województwo: zachodniopomorskie
Dołączył: 18 Lut 2023
Posty: 1
Wysłany: 2023-02-18, 13:33   

Witam.
Mam problem z utrzymaniem temperatury.
Zrobiłem inkubator ze starej lodówki 90x60x60. Stoi w pomieszczeniu ogrzewanym (24"C)
Jest 14 dzień inkubacji 120 jaj i zauważyłem że temperatura powoli rośnie przy wyłączonej grzałce, i nie spada. Wyłączyłem wiatraki i nic cały czas temperatura się podnosi. Schładzam przez otwarcie inkubatora na moment. Po godzinie znowu już przekracza 38. Co może być źródłem ciepła? Same żyjące jajka? A może jakieś obumarły i zachodzi tam jakaś reakcja która wytwarza ciepło. Termometry sprawdzone.
 
 
romario07 


Województwo: śląskie
Dołączył: 17 Kwi 2022
Posty: 18
Wysłany: 2023-04-18, 16:52   

Jako że wszystko zaczynam od nowa to mam pytanie o termoregulator do inkubatora. Jaki polecicie na chwilę obecną bo RT2C który kiedyś używałem już nie jest produkowany, producent zakończył działalność.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13