Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 23 Sierpnia 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-01-10, 01:01
Gołębnik dla gołębi pocztowych
Autor Wiadomość
DjJoker 
Młody Hodowca :D :D

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2012-05-27, 19:56   Gołębnik dla pocztowych.

Witam.
Bardzo marzy mi się hodowla gołębi pocztowych.No ale aby to marzenie spełnić najpierw trzeba zrobić warunki dla gołębi.No ale wiem że profesionaliści mają trzy rodzaje gołębników;
1Lotowy
2Dla młodkow
3rozpłodwy
No ale może mi ktoś wytłumaczyć jakie one powiiny być?
NO bo chyba każdy inny??.Dlaczego dla młodych jest większa część z siatki??/
Rozpłodowy czym ocieplić??,A lotowy ocieplac?.z czego najlepsza podłoga?A no i jaki dach powinn być i z czego?

Zapraszam na forum http://www.bazanci-swiat.com.pl/

Emil K 
Emil :)

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2012-05-27, 20:09   
   Nr Tel.: 726-100-872

Jeżeli nie chcesz ich lotować, tylko żeby były dla ozdoby wystarczy jeden gołębnik. :)

kristofero 
Krzysiek

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2012-05-27, 22:25   

DjJoker Wszystko zależy od rodzaju gołębi jakie chcesz utrzymywać. Jeżeli było by to parę gołębi do ozdoby wystarczył by jeden gołębnik. Hodowla pocztowych przeznaczonych na loty konkursowe to całkiem inna bajka. Moim zdaniem, jeżeli chciał byś w przyszłości lotować gołębie powinieneś najpierw porozmawiać z kimś kto to robi. Obawiam się że zdziwi cię fakt ile na ten sport potrzeba poświęcić czasu i pieniędzy. Budowa gołębników to nie wszystko. Podstawa to dobry materiał genetyczny.

DjJoker 
Młody Hodowca :D :D

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2012-05-28, 18:15   

kristofero, Emil K, Ja dobrze wiem że na to trzeba dużo pieniędzy i
czasu.A młode będę miał po mistrzu odzdziału ;P.To może odpowiecie na moje pytania?

Zapraszam na forum http://www.bazanci-swiat.com.pl/

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2012-05-29, 12:58   
   Nr Tel.: 660803277

Trudny temat. Raczej niewłaściwy adres wybrałeś, bo na forum są przede wszystkim hodowcy gołębi ozdobnych, nie pocztowych. O wiele więcej informacji zdobył byś na forum hodowców gołębi pocztowych. Jednak spróbujmy. Lotowanie gołębi pocztowych to gruby temat. zacznijmy od podstaw. Jeśli chcesz lotować metodą gniazdową, czyli samce i samice z jednego gołębnika, wystarcza Ci trzy gołębniki: lotowy, rozpłodowy i dla młodych. Jeśli pary rozpłodowe tez mają latać to wystarczą dwa gołębniki: rozpłodowy i dla młodych. Z czasem odrębny gołębnik dla nie latających ptaków rozpłodowych i tak będziesz musiał dobudować. Podstawą dobrego gołębnika jest wentylacja. Jeśli tu popełnisz błąd, to masz po lotach.zła wentylacja to ciągłe zwalczanie infekcji dróg oddechowych czyli zero wyników i mnóstwo pogubionych na lotach gołębi. Ocieplanie nie jest potrzebne, chyba, że chcesz przeprowadzać lęgi zimowe. te będą potrzebne, gdy zechcesz lotować spierzonymi młodymi na wdowce, ale to temat dla doświadczonych hodowców, więc na razie go pominiemy. Siatka z przodu gołębnika. To idealne rozwiązanie, nie tylko dla młodych, ale także rozpłodowych i stada lotnego. Na podłogę najlepszy byłby ruszt. Dach dobrze zrobić dwuspadowy z podwieszanym sufitem, który daje izolację termiczna.Idealna na pokrycie dachu jest dachówka ceramiczna. Jeśli lotujesz metoda wdowieństwa, musisz mieć dodatkowe pomieszczenia dla lotowych samców i samic.Gołębniki wdowców powinny być zaopatrzone w ekrany lub rolety służące do ich zaciemniania. Jeśli planujesz na poważnie podejść do lotów, to musisz mieć gołębnik rozpłodowy, lotowy do lotów metodą gniazdową, dwa gołębniki do lotów metodą wdowieństwa( dla wdow i wdowców), trzy gołębniki dla młodych ( dla młodych z normalnych lęgów i dwa dla ptaków z lęgów zimowych - dla wdów i wdowców). to ostatnie rozwiązanie wymusza też ocieplany gołębnik do lęgów zimowych. Jeśli zechcesz mieć naprawdę liczące się osiągnięcia, to samych gołębników lotowych dla gołębi młodych i dorosłych będziesz musiał mieć kilka może nawet kilkanaście.Pomijając fakt, że od kilku do kilkunastu godzin dziennie będziesz musiał spędzić w gołębnikach, niezbędne będzie zatrudnienie ze dwóch pomocników do sprzątania . Wtedy, po kilku, może kilkunastu latach lotowania mogą przyjść spodziewane wyniki. Mogą, ale to wcale nie jest pewne. Rozpoczęcie hodowli gołębi pocztowych i ich lotowania to musi być poważna, przemyślana decyzja, w przeciwnym razie pomimo poniesionych ogromnych kosztów, co najmniej kilkakrotnie przewyższających profesjonalną hodowlę gołębi ozdobnych, może zakończyć się spektakularną porażką. Przykładowo, ja hoduję od wielu lat gołębie ozdobne.Mam stado podstawowe ok. 250sztuk, ale nie stać mnie na lotowanie gołębi pocztowych choćby na poziomie podstawowym.

merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2014-04-03, 11:53   
   Nr Tel.: 783167892

Nie koniecznie po kilkunastu latach.Trzy lata gdy zaczyna się od materiału z prawdziwego zdarzenia i ma jakąś tam wiedzę.Faktycznie wyniki możesz już mieć zadowalające na lotach młodych.Jak się ma ruszt na podłodze i w celach to nie trzeba też nikogo zatrudniać.Dla wdowców gołębnik z przodu raczej pełny by gołębie nie widziały innych latających gołębi młodych lub samic. Rolety są pomocne ale nie konieczne bo zaciemnia się gołębie na początku tygodnia by wypoczywały zwykle w poniedziałek.Bez rolet też da się lotować.Rolety mogą też służyć by zasłonić okna wtedy gdy samiczki trenują i odwrotnie. I wentylacja. Przeciągi to zabójstwo dla wdowców zwłaszcza i wyników nie będzie.Kiedy jest przeciąg? Gdy powietrze hula po gołębniku w poziomie.Najczęściej gdy otwarte okna są na przeciwległych ścianach lub gdy jest wietrzna pogoda to okienkiem wlatuje powietrze do gołębnika i wieje po gołębiach.Wentylacja jest wtedy gdy 24 godziny na dobę powietrze delikatnie wchodzi dołem i ulatuje górą w sposób pionowy prawie nie wyczuwalny.Tu trzeba trochę doświadczenia.Ja mam gołębnik frontem na wschód.Czasami jest tak że cały tydzień wieje od wschodu zimny wiatr i wtedy okienka przymykam, na wylotach ma szyby które zasuwam.Okienka nawiewne mam uchylone na minimum.Gdy jest cisza uchylam je na maksimum.Gdy pada jest duża wilgoć też przymykam. Tym trzeba sterować w zależności od panujących warunków.To nie jest tak że raz zrobione jest na wieki.Postaram się zrobić zdjęcia jak to u mnie funkcjonuje.

Odpowiedz do tematu