Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 18 Października 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Poziomka truskawka (Fragaria ×ananassa Duchesne)
Autor Wiadomość
Marius 
MODERATOR
Mariusz G. ;)

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2012-05-05, 14:44   Poziomka truskawka (Fragaria ×ananassa Duchesne)

Poziomka truskawka (Fragaria ×ananassa Duchesne)

Roślina ta to mieszaniec dwóch gatunków poziomki z rodziny różowatych (Rosaceae Juss.). Ma wiele nazw, ale najczęściej jest nazywana po prostu truskawką. Mieszaniec ten został uzyskany w Europie przez skrzyżowanie pochodzącej ze wschodniej Ameryki Północnej poziomki wirginijskiej z chilijską.

Owoce truskawki

Uprawiana jest w wszystkich krajach klimatu umiarkowanego oraz w chłodniejszych rejonach podzwrotnikowych. Owoce te nadają się do bezpośredniego spożycia jak i na przetwory. Dojrzałe owoce zawierają cenne substancje: antocyjany, witamina C, fosfor, żelazo, bromelina. Ptaki typu blaszkodziobe, drób ozdobny bardzo lubią spożywać truskawki, egzotyka również się na nie pokusi

Tekst napisany na podstawie informacji zawartych w linku obok - http://pl.wikipedia.org/wiki/Truskawka zdjęcia również pochodzą z linku podanego wcześniej.

Mój temat w Spisie Hodowców:
Kliknij Tutaj :)

Pozdrawiam Mariusz!

fredi
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-31, 20:01   

Cześć

Jak wiadomo jest sezon na truskawki. Na działce mam ich tyle, że szok. Chciałem dzisiaj świeżą truskawkę dać papudze a resztę ususzyć na zimę i mieszać z karmą. Będąc w sklepie zoologicznym jakoś tak zeszliśmy na temat żywienia. Sprzedawca w sklepie mówił abym nie dawał truskawek, bo są nie za bardzo dla papug, gdyż zawierają dużo potasu i papuga może połknąć te małe pesteczki nie rozcierając ich w dziobie i może mieć niestrawność. Powiedzcie mi czy to prawda. W Internecie są też różne opinie. Jak to w końcu jest z truskawkami? Można podawać papugom? Na mój rozum truskawka jak najbardziej. Samo zdrowie.

Dorota71 

Województwo: lubuskie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2012-05-31, 20:11   

Moje papugi jedzą truskawki w sezonie od lat. Nigdy nie widziałam, żeby im po nich coś dolegało.

Komentuj, nie obrażaj!

fredi
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-31, 20:14   

No właśnie też mi coś się nie podobało. Truskawka szkodliwa? Przecież to same witaminy. Wolałem się jednak upewnić u bardziej doświadczonych. Dziękuję. Teraz widać ze wiedza sprzedawcy w sklepie jest nie za bardzo. To, po co w ogóle się odzywa?

Marius 
MODERATOR
Mariusz G. ;)

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2012-06-01, 09:21   

Nie wiem jak z papugami bo nigdy im nie podawałem truskawek ale u mnie kury, kaczki, bażanty, perlice i inne ptaki jedzą truskawki jak szalone i nic im nie jest :D

Mój temat w Spisie Hodowców:
Kliknij Tutaj :)

Pozdrawiam Mariusz!

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2012-06-01, 18:21   

Można podawać choć moje ich nie chcą :x jedynie rudosterka za nimi przepadała,

Odpowiedz do tematu