Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 23 Września 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przepiórki Chińskie
Autor Wiadomość
psotka22 
Karolcia

Województwo: warmińsko mazurskie
Wysłany: 2012-06-25, 13:09   

anie_1981, Kuwetka naprawdę świetnie wygląda.

Ja zaczynam się rozglądać już za samiczkami i chyba zostanie to allegro, bo szału już można dostać z tymi moimi kawalerami. Tłuką się coraz gorzej. Wiem, że jest sezon lęgowy więc dlatego może się leją, ale ja się martwię, że w końcu sie zatłuką.
Rozdzielać ich nie chcę bo będą się nawoływać. Jednak towarzystwo to towarzystwo.

Jeśli uda mi się sprzedać samego samczyka to kupię tylko jedną samiczkę. No i ogólnie myślę o trochę większej klatce, takiej 70-100 cm dł, bo chociaż może przesadzam to mi się wydaje ciasna...
"Wybrałam sobie rumaka,z próżnym siodłem i strzemieniem którego ojciec był jak burza a matka jak płomień. Pod dumnym szedł z dumą wielką ,pod starcem jak starzec poważnie ,pod cichym spokojnie jak dziecko, pod silnym jak rycerz odważnie..."

anie_1981 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2012-06-25, 13:41   

"Z większego nie wyleci", jak mawia moja mama :P Jeśli możesz zapewnić ptakom lepsze warunki, to oczywiście, że można im je zapewnić. Zwłaszcza, że jeśli zostaniesz z dwiema parkami, to trzeba je rozdzielić. Wszystko też zależy od warunków finansowych i dostępnego miejsca, ja osobiście polecałabym lotnię, firmy PYKO.

http://allegro.pl/wielka-...2428537126.html

Jest to klatka o wymiarach 100x53x85. Można ją podzielić. Dla jednej parki idealna, ale jakbyś chciała mieć w niej dwie parki, to trzeba ją przedzielić. Wtedy jedna połowa ma 50x53x85. Od wielkiej biedy tyle dla parki starczy.

EDIT:

To byłby nawet fajny gadżet. Tylko trzeba by wymyślić jakieś zadaszenie. Gdyby jeszcze przepiórki dało się nauczyć do przechodzenia z klatki na wybieg i z powrotem "na komendę".

http://allegro.pl/kojec-p...2428536988.html
Ostatnio zmieniony przez anie_1981 2012-06-25, 13:52, w całości zmieniany 1 raz  

psotka22 
Karolcia

Wysłany: 2012-06-25, 21:05   

Klatka fajna, ale wysoka:)myślę o max takich wymiarach kuwety tylko niższej:) .
Co prawda miejsca za wiele nie mam, bo kupiłabym coś takiego

http://allegro.pl/klatka-...2422854239.html
Niby te 20 to nie dużo ale zawsze.

Kojec też fajny, no ale fakt, nie ma zadaszenia, chyba że z czymś takim:):
http://allegro.pl/klatka-...2428144592.html

Jakbym miała podwórko to na okres wiosna-ładna jesień postawiłabym im coś takowego, tylko ewentualnie troszkę mniejszych gabarytów:

http://allegro.pl/woliera...2429406773.html
"Wybrałam sobie rumaka,z próżnym siodłem i strzemieniem którego ojciec był jak burza a matka jak płomień. Pod dumnym szedł z dumą wielką ,pod starcem jak starzec poważnie ,pod cichym spokojnie jak dziecko, pod silnym jak rycerz odważnie..."
Ostatnio zmieniony przez psotka22 2012-06-25, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  

psotka22 
Karolcia

Wysłany: 2012-06-25, 22:15   

Scoti napisał/a:
Ma ktoś może parkę tych przepiórek na sprzedaż? Dałem ogłoszenie ale nikt się nie zgłasza.

Mógłbym trzymać kilka par w wolierze 5m x 2,2m, czy tylko jedną?

Zostawiłam ci wiadomość w skrzynce. Czekam na odpowiedź:)
Ostatnio zmieniony przez psotka22 2012-06-25, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  

anie_1981 

Wysłany: 2012-06-25, 23:49   

Ta klatka byłaby dla Ciebie (Twoich ptaków właściwie) dobra, ale nie wiem jak z odstępami prętów, czy 2,5 cm to nie za dużo. Dorosłe przepiórki nie powinny wyjść, ale ich młode to inna inszość.

http://allegro.pl/klatka-...2422854239.html <--- To jedna z Twoich linków.

Co do mojego wybiegu, to nic z tego, rodzina nie chce się zgodzić.

psotka22 
Karolcia

Wysłany: 2012-06-27, 10:37   

Przesyłał już z was ktoś może ptaki pocztą polską?
Orientuje się ktoś ile czasu idzie taka paczka na szczególnych warunkach?

anie_1981 

Wysłany: 2012-06-27, 11:43   

Moje przepiórki były po prostu wrzucone do tekturowego pudełka, z otworkami i wysłane... W pudle nie było nic do jedzenia czy picia, tylko garść trocin, nawet nie wiem, czy to było celowe. Trocin było tak mało, że równie dobrze koleś mógł złapać ptaki razem z kępką trocin, które miały w klatce i wrzucić do pudła. O i ważna rzecz... pominąwszy już to, że oczywiście jest to wysyłka na warunkach specjalnych, to należy też napisać na paczce coś w stylu ,,Uwaga żywe ptaki". Mój sprzedawca tak napisał i dzięki temu kierowca przyjechał do mnie jako pierwszej, bo po prostu jest człowiekiem i szkoda mu było zwierzaków.

Co do moich przepiórek, to samiec próbuje parzyć się z samicą. Na razie ona mu się wymyka, ale myślę, że i tak na dniach się będą parzyć na całego. Czy to oznacza, że mam już zacząć podawać mieszankę jajeczną 3x w tygodniu? Moim zdaniem ona jest za młoda, ale nie chcę ich rozdzielać, skoro się dogadują. Zostawię to na gorsze czasy, gdy będzie między nimi agresja.

psotka22 
Karolcia

Wysłany: 2012-06-27, 13:00   

Marius, wiem:) ale nie miałam czasu przekopywać się przez temat:) a poprostu chodzi mi o czas w jakim ptaki docierają np z Olsztyna na Śląsk.
Boje się trochę że to idzie za długo i ptaki mogą paść.

anie_1981, a orientujesz się może ile czasu szła paczka? tzn stempel na opakowaniu i data odbioru przez ciebie?

anie_1981 

Wysłany: 2012-06-27, 18:32   

Ważne jest też to, by wysłać je od poniedziałku do środy, gdyż gdyby coś nie wyszło w wysyłce w czwartek, to dotarłyby dopiero w poniedziałek. A wtedy to już by były trupy ptaków. Nie wysyłamy ich też wieczorną pocztą.

Dorota71 

Województwo: lubuskie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2012-06-27, 19:19   

W końcu udalo mi się kupić dwie samiczki przepiórek dla moich panów !!! :taniec: :taniec: :taniec: Teraz tylko kwarantanna i dolącze je do samczyków. Już się doczekać nie mogę, jak się zachowają.

Komentuj, nie obrażaj!

FlyArek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2012-06-27, 20:58   

Mały raporcik: Moja przepiórka zniosła już jedno jajko. Dodaję zdjęcie, ale jest kiepskiej jakości :d Mam nadzieję, że nie będzie gubić ich gdzie popadnie.

anie_1981 

Wysłany: 2012-06-27, 21:04   

A ja pytanko powtórzę, jak się moje przepiórasy zaczynają ,,interesować sobą", to mam już zacząć podawać jajko? Samiczka wymyka się samczykowi gdy on ,,ma ochotę", ale nie ma jakiejś agresji czy coś. Po prostu przymierzają się do siebie.

A basenik średnio się sprawdził. Rozsypują piasek naokoło i co chwilę muszę go dosypywać. Chyba będę musiała jednak zainwestować w porządną kąpielówkę...

FlyArek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2012-06-27, 21:09   

anie_1981, ja mam podobnie, samczyk chodzi za kurką i chce na nią od tyłu skoczyć, a ta nic sobie z tego nie robi :o Ale widziałem już jak kopulowały.
Moje dostają mieszankę jajeczną i larwy mącznika. To zależy czy chcesz żeby ta samiczka Ci się niosła. Jak będą na suchym ziarnie, to nie będzie się nosić, no może z jedno jajko.
Ostatnio zmieniony przez FlyArek 2012-06-27, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  

anie_1981 

Wysłany: 2012-06-27, 21:15   

To zostaję przy suchym ziarnie. Ona jest za młoda.

pawlo 

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2012-06-28, 11:56   

Ja nie podaje jajka gotowanego tylko pasze dla niosek trochę i skorupki z jajek. U mnie samica znowu usiadła ma około 7 jajek ciekawe czy tym razem coś się wykluje.

Odpowiedz do tematu