Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 12 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: haaszek
2012-08-09, 22:23
Świnka morska.
Autor Wiadomość
krucyemen
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-09, 21:35   Świnka morska.

Witam mam problem otóż zdechła mi jedna z 2 świnek morskich (samica) i nie wiem co zrobić czy dokupić drugą dla towarzystwa, czy mogę ją pozostawić samą. Liczę na szybka pomoc.

Silkanowa 

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-08-09, 22:49   

Świnki są zwierzątkami stadnymi i świetnie czują się w towarzystwie. Warto dokupić tej samej płci przyjaciółkę. Chyba,że poświęcasz jej mnóstwo czasu. Wtedy można trzymać jedną. Wszystko zależy od warunkow trzymania itp.

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: śląskie
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2012-08-10, 05:49   

Z tym dokupywaniem do towarzystwa to bym uważała. Wszystko zależy też od temperamentu i wieku świnki. Młode jeszcze się dogadają, starsza z młodą nie koniecznie. Poproś kogoś kto ma świnki aby pożyczył na parę dni i zobaczysz zachowanie swojej. Ja kiedyś dostałam też świnkę wyrośniętą dla dzieci gdy pierwsza ileś lat już była w domu. Niestety, rezydentka nie chciała towarzystwa ;) .

Silkanowa 

Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-08-10, 08:31   

Tylko,że z tego co pisze miała cały czas współtowarzyszkę. Nikt nie chce żyć w samotności. Na wolności świnki żyją w stadach.Z tego co widzę świneczka często jest na dworze sama...

BIANKA1 
MODERATOR

Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2012-08-10, 09:29   

Są sposoby na łączenie świnek . Można dokupić samca i poddać go kastracji . Dwupłciowe stadko nie powinno się bić . Można dokupić świnkę jak najmłodszą , zwykle dorosły osobnik nie atakuje malca bo i tak stoi wyżej w hierarchii . Można dokupić 2 świnki , wtedy ewentualna agresja zostaje rozbita na 2 fronty . Dobrym sposobem jest wyniesienie rezydenta na 2-3 dni do kartonu , a do jego klatki wpuszczenie nowej świnki . Po kilku dniach rezydent wraca na stare śmieci , ale nie jest już tak pewny swojego ;) Można też bijące się osobniki włożyć do wanienki z ciepłą wodą i zrobić im wspólną kąpiel . Nic tak nie zbliża jak wspólne nieszczęście :lol: . Nie trzymanie świnek całymi dniami w klatce , a wypuszczanie ich na pokoje lub wybieg zmniejsza agresję . Trzeba też pamietać , że im większa i bardziej urozmaicona klatka ( domki , półki , hamaki )tym mniejsze ryzyko agresji .
Szkoda kupować świnki gdy tyle świnek szuka domu . Trzeba poszukać w necie . Dziesiątki świnek są pod opieką Klubów . fundacji i Stowarzyszeń pro zwierzęcych Bywają też świnki w schroniskach .

krucyemen
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-10, 20:07   

Chyba tak zrobię że dokupię taką samą samiczkę jak była i może się dogadają. Ale szkoda mi jej bo taka smutna jest teraz i już nie chce tak wariować.

krucyemen
[Usunięty]

Wysłany: 2012-08-10, 20:09   

Silkanowa to zdjęcie było zrobione jak wypasały się na trawie w ogrodzie(w tedy były jeszcze 2 tylko).

Odpowiedz do tematu