Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Kamil Kowalski
2007-07-23, 09:13
Co kura powinna na codzien jesc i ile?
Autor Wiadomość
seba 


Województwo: slaskie
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 7
Wysłany: 2007-07-23, 08:11   Co kura powinna na codzien jesc i ile?

Witam, co powinna kura jesc na codzien i ile. Własne karmie przenica gotuje ziemniaki i mieszam to z pasza ale one tego za bardzo nie chca jesc!
Ostatnio zmieniony przez seba 2007-07-23, 08:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-07-23, 09:47   

Witaj seba, !

Myślę że kury nie mają czegoś takiego jak ile jeść , ponieważ pod tym względem są podobne do ludzi - raz mają apetyt , a raz nie .
Co do jedzenia , na pewno zboże (pszenica , owies itp.) , kukurydza, tłuczone ziemniaki z paszą . A co do pasz to granulki ( jest kilka rodzai) np. na początek granulki tzw. ,,drobne,, później tzw. ,,grube,, mieszać je można ze zbożami . Można również ,,mielić,, zboże z czego powstaje ospa i dodawać również do innych jedzeń .
;)

pozdrawiam

Kasia
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2007-07-23, 13:53   

Każda kura tak jak człowiek ma indywidualny apetyt,są kury które żrą a inne jedzą.
Najlepiej rano nasypać kurom zboża i poczekać aż zjedzą,wtedy będziesz wiedział,ile musisz im dać aby były najedzone,dasz za mało będą głodne,dasz za dużo nakarmisz wróble i inne ptaki.Niezjedzone ziarno należy zabrać i schować.
Nie wszystkie kury lubią ziemniaki i paszę,moje na przykład nie jadły granulowanej,a sypką tylko wtedy gdy była zmoczona.
Ja karmię ptaki 2 razy dziennie ale mają duży trawiasty teren.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
agatka 
żółtodziób


Województwo: śląskie
Wiek: 52
Dołączyła: 11 Lip 2007
Posty: 6
Skąd: Biskupice
Wysłany: 2007-07-24, 07:37   

ja widziałam,że kury również są karmione obierkami z warzyw i chlebem. Czy jest to stosowane jako dodatek do paszy?
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-07-24, 07:58   

chleb ? - jasne tylko ususzony , świeży chleb powoduje chorobę - sama to mogę stwierdzić .... niestety umarło mi z tego powodu kilka kur- potwierdzić może weterynarz .

a co do warzyw - lepiej nie dawać np. ogórków , które również mogą coś spowodować


Kasia
 
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2007-07-24, 08:10   

Chleb jak naj bardziej tylko wcześniej ma być wysuszony i namoczony. Kury u mnie z takim szaleją i szkoda że nie mam zdjęcia jak wszystkie maszerują za mną gdy im niosę ,a obierki pierwsze słyszę 8) .
 
 
seba 


Województwo: slaskie
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 7
Wysłany: 2007-07-24, 11:26   

no ja dziś moim kurą dałem tuczone ziemniaki i zmoczonego chleba zmieszałem to razem z pasza jadły ale tak nie za bardzo! :( A co jeszcze kura takiego moze zjesc?
Ostatnio zmieniony przez seba 2007-07-24, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2007-07-24, 11:39   

Od moczonego chleba kury chorują na wątrobę, ale w sumie od dawna na wsiach jest dawany dla kur, dlatego wielu osobom nie można tego wyperswadować.
 
 
Kituś 
dawny user


Województwo: Małopolska
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 711
Skąd: ---
Wysłany: 2007-07-24, 12:08   

:ops: ja tym chlebem karmie moje kurczaczki :ops: ale dostają po trochę może im nic nie będzie chyba zaprzestane tego procederu bo nie chce ich stracić a gorzej będzie wytłumaczyć to dziadkom bo w komórce stoją 2 skrzynki suszonego chleba i dostają co dzień :ops: :ops: :ops: lecz kury po prostu jak zobaczą co im sie niesie to chcą sie zabić. A czy można dawać kurom skorupy z jaj :?:
 
 
seba 


Województwo: slaskie
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 7
Wysłany: 2007-07-24, 13:03   

No ja swoim daje suchy chleb, wymoczę go w wodzie i wycisnę tak żeby nie był mocno namoczony a czasem tez daje skorupy z jaj!
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-07-24, 14:55   

Kituś, ja tez daje kurom (i kaczkom) suchy moczony chleb - kury nie chorują , gdy daje sie świeży i nie moczony - chorują .
seba, ja tez daje rozdeptane skorupy jaj i jest OK.

Ps. kury jedzą skorupy w chęcią , warto je deptać , ponieważ jeśli daje sie w połówkach kury kojarzą o co chodzi - że to są jajka , które robią , i później robią jajka i rozdziobują , jeśli sie rozdepta , smakuje im to i nie kapują że to ich jajka .



Kasia
 
 
 
seba 


Województwo: slaskie
Dołączył: 16 Lip 2007
Posty: 7
Wysłany: 2007-07-24, 15:19   

no a mozna te skorupy mieszac z ziemniakami i pasza?
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2007-07-24, 15:45   

Kury ogólnie bardzo lubią skorupki i gotowane jajka, jednak nie można podawać ich w byt dużej ilości. Nie zaleca sie dawać surowych jaj bo później mogą zjadać własne świeżo zniesione jajka.
 
 
Dawid Szikora 
MŁODSZY REDAKTOR


Województwo: lubelskie
Wiek: 31
Dołączył: 16 Sie 2006
Posty: 89
Skąd: Kurów
Wysłany: 2007-07-24, 21:24   

Moczony, czerstwy chleb można jak najbardziej podawać ptakom, ale w niedużej ilości i nie codziennie. Co za dużo to niezdrowo, dlatego też wedle tego przysłowia podaję swoim ptakom namoczony chleb z dodatkami (drobna śruta z kukurydzy, zielenina taka jak mniszek lekarski, gwiazdnica pospolita, krwawnik, czasem babka lancetowata a nawet bluszczyk kurdybanek) mniej więcej co dwa tygodnie.
Naturalnie karma ta nie może być podstawą diety a jej urozmaiceniem.
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-25, 09:42   

Ja swoim kurka podaje codzienneie
- granulat dla niosek
- mieszanke zboż
- wszelkiego rodzaju zielonki
Jak nazreie jestem zadowolony z takiego sposobu karmienia. Kurki są w obrej kondycji, znaszą zalęzone jajka itp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12