Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 12 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiejskie mleko.
Autor Wiadomość
sajga 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2012-08-13, 11:09   

Na smak i zapach mleka ma duże znaczenie karma. Krowy w zalezności od pory roku są róznymi paszami karmione.Może to jest powód.

docia 
MODERATOR

Województwo: Irlandia-Mayo
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2012-08-13, 22:27   

Dziekuje wszystkim udzielajacym rad tu na forum ,na pw jak i na gg,mozna na was liczyc.
Wyprobuje te wszystkie rady.Jutro bedzie nowa dostawa mleka.U mnie 3 osobowa rodzina spozywa ok 16 litrow tygodniowo,a zdarza sie i 20.Jutro na pierwszy ogien idzie mleko zsiadle mam nadzieje,ze sie uda.O wynikach bede informowala.
Jeszcze jedno pytanie,a co ze slodka smietanka ? Czesto robie domowe lody i do nich potrzebuje smietanke ale niestety po zebraniu na 2 dzien jest gorzka.
Spotkalam sie kiedys z gorzknieniem kupnej smietanki ale to dlatego,ze byla juz stara.

okapi 

Województwo: wielkopolska
Wysłany: 2012-08-22, 12:58   

na smak mleka i ewentualne goryczki moga wplywac rosliny krzyżowe, duze ilosci lisci buraczanych w dawce
problemy z zakwaszaniem moga wynikac z obecnosci w mleku czynników tzw hamujących - pozostałosci antybiotyków ( stany chorobowe i nie przestrzegany okres karencji) i detergentów ( pozostałosci po myciu )
na smak mleka wpływać moga tez duze ilosci komorek somatycznych mogace świadczyc o procesie zapalnym

haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2012-08-22, 20:18   

Podzielę się swoim weekendowym doświadczeniem.
Kupiłam u gospodyni mleko, wieczorem wypiliśmy połowę, zostało na kredensie. Rano okazało się, że zaczyna się kwasić. Przelałam je więc do dwu czystych szklanych kufli. Do wieczora jedno mleko było dobrze kwaśne, oddzieliła się serwatka, zebrała na wierzchu śmietana. Drugie mleko stojące obok było ciągle słodko-kwaśne.

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2012-08-22, 20:51   

haaszek , jako ze cudów nie ma , to przeanalizuj :
Czy któryś z kufli nie był bliżej żródła ciepła .
Czy oba kufle były jednakowo wypłukane z zawartości detergentu ( zgodnie z sugestią okapi
Do którego kufla najpierw przelałaś mleko . Z doświadczenia wiem , ze śmietanka kwasi się prędzej jak mleko , więc kufel do którego trafiło więcej śmietanki ukisił się pierwszy .

haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2012-08-22, 21:05   

BIANKA1 napisał/a:
Z doświadczenia wiem , ze śmietanka kwasi się prędzej jak mleko , więc kufel do którego trafiło więcej śmietanki ukisił się pierwszy .

Wygrała Pani bon!
Tak, w drugim kuflu prawie wcale nie było smietany, nie zamieszałam przed rozlaniem.

docia 
MODERATOR

Województwo: Irlandia-Mayo
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2012-08-22, 21:23   

Zapomnialam napisac o moim kwasnym mleku bo juz jest wypite.Mleko nie bylo wczesniej schladzane.Dodalam lyzke kwasnej smietany i postawilam dzbanek w cieplym miejscu.Ma drugi dzien mialam pyszne,geste mleko o smaku smietany.Szkoda,ze na nowa dostawe mleka musze poczekac dwa tygodnie az pani wroci z urlopu :(

Odpowiedz do tematu