Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 20 Grudnia 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-01-10, 00:47
Polskie rasy gołębi zagrożone wyginięciem
Autor Wiadomość
ManiekP 
Specjalista - gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2012-12-04, 16:11   

justysia2606, ładne ptaszki ogółem. ;) Na którymś forum widziałem zdjęcia tych młodziaków,ale jeszcze były chyba 2 co miały prześwity w ogonach.Ale mniejsza z tym.Ja przepadam za żółtymi i niebieskimi sztołsami.Kupiłem niebieską samicę w tym roku,ale z niewyjaśnionych przyczyn padła.Była piękna.Również po czarnym i kawowej wyszedł mi piękny samczyk niebieski.Ogólnie wybieram się w niedzielę do Zgierza,przede wszystkim muszę kupić fajferke(dziś kupiłem od znajomego, pięknego, bosego, krwisto-czerwonego fajfra,podobno świetnie wywraca-mówię podobno,bo nie widziałem osobiście,bo znajomy teraz nie wypuszcza bo mieszka blisko lasu a jastrzębi multum,więc zobaczę na wiosnę). ;)

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2012-12-04, 16:19, w całości zmieniany 1 raz  

justysia2606 
Koroniarze

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2012-12-04, 16:35   

Mariusz14, wątpię byś w Zgierzu znalazł fikającego fajfra.... Kupiłam tam chyba ze trzy szt., handlarze zachwalali jak to one wywracają a okazało się, że latają prosto a jedna z samiczek była nawet u kosmetyczki, bo po pewnym czasie pojawiły się białe piórka na głowie i kuprze... więc odradzam Zgierz, sądzę, że w Łęczycy czy Kutnie szybciej znajdziesz fikanego, bo sama kupiłam tam właśnie takiego samego wejfra jak ty, wprost wiśniowy kolor i najlepiej fika z całego stadka.

ManiekP 
Specjalista - gołębie

Wysłany: 2012-12-04, 16:44   

justysia2606, wiesz,spróbować zawsze można jak to mówią ;) w Zgierzu mam znajomych hodowców,od których już wielokrotnie kupowałem gołębie i powiem,że nie narzekam. ;) Mam jeszcze znajomego z sąsiedniej wsi,ma on piękne wywracające-ale wywrotki wschodniopruskie.Są piękne i fikają jak szalone,ale mają ogromne łapcie.Już kupowałem od niego przez 4 lata.Ale od niego gołębie się nie trzymają niestety.Piękne,ale nie trzymają się.Kupiłem przez cztery lata chyba z 15 szt żółtych i czerwonych-wszystkie fikały,ale co dziwne-żadne z nich nie chciało mieć młodych(a kupowałem młode-jeszcze piszczaki).I co mogło być tego przyczyną?warunki mają wprost doskonałe-woliera dość duża,codziennie w dni letnie wypuszczane,swobodny oblot,karma znakomita i bogata w składniki,zawsze świeża woda i woda z solą do kąpieli,i co?Nic od niego nie uchowałem.Od innych hodowców zawsze się trzymają gołębie u mnie(i ode mnie też się trzymają,jak komuś dam lub sprzedam),a od niego akurat nigdy.Kupowałem też u niego łódzkie pstre(tzw.długie winery)też piękne i niepowtarzalne.....Dlatego do zgierza się wybiorę,zobaczymy,może akurat się trafi ;)

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2012-12-04, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2012-12-05, 10:01   
   Nr Tel.: 660803277

Większe prawdopodobieństwo trafienia na wywrotne wejfry jest we Warcie. W tamtych okolicach hoduję jeszcze sporo tych gołębi. Hodowców przyjeżdża tam niewielu, ale zjeżdżają ze sporej odległości, z Sieradza, Błaszek, Zduńskiej Woli, nawet z Wielunia. Czasami można tam trafić niezłe staropolskie lub garloki. .

ManiekP 
Specjalista - gołębie

Wysłany: 2012-12-05, 16:35   

kgrzelinski, hehe mam rodzinę w Sieradzu, w Warcie mam znajomych i szwagra.Obiecał mi fajfry(u nich mówią werfle,wejfry) już 3 lata temu i do tej pory nie przywiózł :diabel:: :D .Mówił,że pięknie latają i fikają nawet do 5 razy w jednym piku. Jaka w tym prawda-nie wiem.Nie mam z nim kontaktu od 1.5 roku więc, czy fajfry jeszcze ma czy nie ma-tego nie wiem.W kazdym bądź razie jadę w niedziele do Zgierza,muszę dokupić białą garloczke, bo samca już mam.A jak się fajfry trafią,to kupię ze 2 pary i samice wolną dla mojego-któryś może trafi się fikający ;) ryzyk fizyk jak to mówią.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2012-12-05, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  

bleki 

Województwo: śląskie
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2012-12-06, 10:20   
   Nr Tel.: 609-655-935

Pochwalisz się swoim białym garlokiem?mam białego pięknego samca ale jest już zamówiony,piękna sztuka,białej samicy nie mam i dla tego go sprzedaję,można by zrobić małe porównanie ;)

czubatek1 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2012-12-23, 17:21   
   Nr Tel.: 793026420

Moim zdaniem tak wiele osób zapomina i nie hoduje polskich ras ponieważ większość z nich jest krótkodziobami... Jeszcze 3 lata temu mieliśmy z tatą hodowlę motyli warszawskich po 3 pary w każdej odmianie barwnej, jednak z powodu przeprowadzki musieliśmy zlikwidować hodowlę.. W tamtym czasie wielu moich rówieśników hodowało gołębie lecz były to kingi, garłacze, loczki i pawiki.. Polskimi rasami nie interesowali się w ogóle.. Może dlatego że ja odchowywałem 10 młodych rocznie a oni 50 ?

Mikuś 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2012-12-23, 19:13   

czubatek1, Ja z twoim zdaniem się nie zgodzę ponieważ jest dużo hodowli opartych na polskich rasach krótko dziobych takich jak mewki polskie, maściuchy, krymki białostockie, wywrotki mazurskie czy właśnie motyle warszawskie jest na te rasy trend. Mam też swoje zdanie dlaczego młodzi hodowcy tacy jak ja nie hodują tych ras po pierwsze drogi materiał hodowlany a po drugie trzeba mieć bardzo duże doświadczenie w hodowli gołębi krótko dziobych jak dobrać odpowiednie mamki i jak połączyć ptaki by poprawić ewentualne błędy. Ci pomagał tata co mają powiedzieć ci którzy sami muszą dojść do tego. Ja teraz hoduje rasy długo dziobe takie jak Kapucyn Staroholenderski, Loczek, Krymki polskie i Garłacze górnośląskie koroniaste. Dlaczego bo płace za ptaka 70 zł a nie 500 zł.
Ostatnio zmieniony przez Mikuś 2012-12-23, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  

ManiekP 
Specjalista - gołębie

Wysłany: 2012-12-23, 19:35   

Mikuś, potwierdzam,mądrze powiedziane.Dodam,że większość polskich gołębi nie stanowią gołębie krótkodziobe.Dajmy na to:murzynki lotne,listonosze,rzeszowskie,bagdety częstochowskie,tiplery zagłebiowskie,zamojskie,białogony i białoloty(tzw,wajszwance,wajszpice),PDL,sokoły gdańskie,różne garłacze,PPW Standart,śląskie tarczowe,łódzkie pstre,krymki polskie,rysie polskie,białki polskie i wiele innych.Nie zaprzeczam bo krótkodziobów też nie mało jest. czubatek1 Myślę,że twoi koledzy dlatego hodują gołębie ras takich jak przedstawiłeś,gdyż są to gołąbie długodziobe przy których nie trzeba wyszukiwać specjalnych mamek.Garłacze i loczki dobrze chowają młode.Z kingami jest czasem problem bo gniotą jajka,ale młode tez potrafią świetnie wychować.To zależy od ptaka.A co do polskich ras-myślę,że dlatego ich nie hodowali,bo jakby nie było,to nasze krajowe rasy do tanich nie należą(oczywiście ptaki dobrej klasy,nie koki).Weźmy na to-maściuchy polskie,krymki polskie i białostockie,PDL,sroczki polskie,motyle warszawskie itp.-te gołębie czasami kosztują tyle,że można kupić sobie dobry skuter lub motorower za te pieniądze.U nas za to szybko idą gołębie z zachodu i z południa np.podbródki,budapeszty,wyszwance,niemieckie wystawowe itp.Tak już jest-towar narodowy droższy niż towar zza granicy.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2012-12-23, 19:42, w całości zmieniany 3 razy  

czubatek1 

Wysłany: 2012-12-23, 19:37   

Mikuś, bardzo dobrze że masz własne zdanie na ten temat ;) Z tym że chłopaki mieli by ode mnie naprawdę dobry materiał.. i to po znajomości więc w zasadzie ptaki za darmo, taka współpraca hodowlana.. Lecz nie podobały im się żadne polskie rasy które przeszły przez mój gołębnik, więc coś było nie tak. Bardzo podobają mi się zagraniczne rasy ale to nie to samo bo wiem że to co mam u siebie jest nasze POLSKIE. Pięknie wyglądają loczki czy perukarze ale widok latającego stada krymek polskich jest bezcenny :)

czubatek1 

Wysłany: 2012-12-23, 19:42   

cieszę się że dyskusja ruszyła do przodu :) Polskie rasy są tak drogie ponieważ jest tak mało hodowców którzy je hodują.. i taka jest smutna prawda ;/ A naprawdę niewielu potrafi wyhodować coś z niczego. Także trzeba mówić o tym jak najwięcej i popularyzować polskie rasy na wszystkich możliwych wystawach, giełdach itp..

ManiekP 
Specjalista - gołębie

Wysłany: 2012-12-23, 19:51   

czubatek1, polskie rasy nie są wcale mało popularne.Dajmy na to w Niemczech bardzo lubianymi polskimi rasami są sroczki polskie,mewki polskie,krymki białostockie,barwnogłówki poznańskie,białogłówki elbląskie.Przede wszystkim Niemcy upodobali sobie nasze krótkodziobe gołębie.I co tu dużo mówić-oni mają dużo lepszy materiał rozpłodowy naszych polskich ras niż my.Już opanowali naszego polskiego rysia --z ptaka dobrze latającego zrobili kurę i uznali za swoją rasę :!: POLSKIEGO rysia :!: Niestety,jeżeli będzie tak dalej to z naszego POLSKIEGO dobytku zostanie nie wiele.Przykra rzeczywistość,ale poddać się nie można.Zniszczono nasze polskie rasy podczas I wojny światowej,podczas II wojny światowej i udało się zrobić coś z niczego na nowo.Więc nie można dopuścić, by coś naszego-- stało się nam obce.

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2012-12-23, 19:53, w całości zmieniany 1 raz  

Mikuś 

Wysłany: 2012-12-23, 20:08   

czubatek1, Nie o to chodzi że jest mało hodowców chyba wręcz przeciwnie po prostu są tak drogie ponieważ trudno jest hodowcą coś ładnego wyhodować. Oczywiście mówię tutaj o początkujących hodowcach którzy jeszcze nie znają zasady genetyki jak poprawiać błedy barwę itp. Ale najbardziej mnie wkurza to w gołębiach krótko dziobych typu mewka polska że hodowcy nie hodują tych krótko dziobych tylko te średnio dziobe (rynkowe) mówię tutaj o hodowcach amatorach najczęściej zaobserwowane zachowanie takich hodowców jakie słyszę to "nie będę tego hodował bo nie uznaje gołębi które nie potrafią same wykarmić młodych" tu wcale nie chodzi oto że nie wykarmiają tylko o kasę nawet jeśli ich ptaki są po 15 zł liczy się ilość wychowanych młodych a nie ich jakość przekazują te ptaki innym początkującym hodowcą którzy nawet nie wiedzą co to wzorzec i czy warto w niego zajrzeć. I tak moim zdaniem bezczeszczą tą rasę bo co komu szkodzi hodować porządne gołębie w miarę dobrej klasy mniej tych tak zwanych koków i zostawić sobie na mamki i mieć dobrej klasy gołębie, gołębiarze nie hodowcy z tych co nie kultywują tradycji gołębiarstwa. A tak po za tym co się stało z tymi wszystkimi rasami teraz wszystkie są "wolierową arystokracją" a nie ptakami które kochają latać po kilka godzin.
Ostatnio zmieniony przez Mikuś 2012-12-23, 20:09, w całości zmieniany 1 raz  

Mikuś 

Wysłany: 2012-12-23, 20:11   

Mariusz14, O jakim ty rysiu mówisz o tym mieszańcu z mondainem on już przecież stracił przydomek POLSKI teraz to jest po prostu ryś po polskim rysiu został tylko rysunek.

ManiekP 
Specjalista - gołębie

Wysłany: 2012-12-23, 20:16   

Mikuś, no tu już do końca zgodzić się nie mogę.Trzeba przyznać że nie wszystkich hodowców stać by kupić gołebia za 100,200 zł.Trzeba się z tym liczyć.Gołebiarzem takiego człowieka nie można nazwać tylko dlatego, że nie hoduje dobrych jakościowo polskich gołębi.A co do wolierowców-no cóż drogie gołębie to swego rodzaju inwestycja.Raz tracisz,później masz korzystać-takie zadanie każdej inwestycji.Kupisz ptaka za 500 zł i wypuścisz,złapie go jastrząb,albo sąsiad i co?5 stów poszło w błoto.Ówcześnie, hodowcy zwracają uwagę na cenę i zbyt na dana rasę.Kupują parkę,może dwie świetnych ptaków,później chowają jak najwięcej młodych i sprzedają by sobie dorobić.Ja nie mam nic przeciwko takiej hodowli.Ktoś sobie zarobi a ktoś inny skorzysta,bo ma większy wybór.Prawa handlu ;)

Pozdrawiam,
Mariusz
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2012-12-23, 20:31, w całości zmieniany 2 razy  

Odpowiedz do tematu