Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 21 Września 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AL
2013-01-15, 18:31
Pomieszczenie dla przepiórek
Autor Wiadomość
Matieusek 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2013-01-15, 18:23   Pomieszczenie dla przepiórek

Witam :)
Mam mały problem trochę nie pasuje do tego forum ale nic.
Więc tak chciałem zrobić taki :wybieg" tzn Zrobić z drewnianych płyt taki prostokąt i na niego dać siatkę a w środku pomieszczenie by było na dzień i był by mały "kurniczek" w którym przepiórki spędzały by noc. Wiec w dzień spacerowały by po świeżej trawce. Oczywiście to ogrodzenie nie było by jakieś ogromne tylko ok 1,5 m x 70 cm
I problem jest taki że ta mini wolierka znajdowała by się na działce gdzie się buduję. Nie mieszkam tam. Chodził bym dwa razy dziennie aby karmić ptaki. Aha i dodam jeszcze że u góry siatka i dach "kurniczka" zamykane by były na kłódkę.
Tylko problem w tym że to by mi nic nie dało.... bo jak ktoś by chciał ukraść ptaki albo porostu zrobić nazłość i wypuścić je to nie musi nic otwierać wystarczy ze podniesie ogrodzenie i po ptakach. Trudniej juz by było gdybym zrobił ten wybieg z podstawą bo wiadomo bez kluczyka nie otworzysz a jak wszystko będzie na trawie bez spodu to nie ma problemu z wypuszczenie ptaków. Doradźcie mi co mogę zrobić żeby ktoś nie podniósł klatki. Tzn chodzi mi oto jak zamieścić to ogrodzenie drewniane aby ptaki były w nim bezpieczne...

Matieusek 

Wysłany: 2013-01-15, 18:28   

O udało mi sie znaleźc zdjęcie któro lepiej opisze wybieg dla moich przepiórek http://www.forum.woliera.com/download.php?id=25745 tylko że u mmnie boki maja być zrobione również z drewna. Tylko u góry siatka.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 166 razy
Wysłany: 2013-01-15, 18:30   

Matieusek, W tym wypadku problemem mogą być nie ludzie a drapieżniki,pod coś takiego wszystko może się podkopać

Temat przeniosłam do odp.. działu
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

Matieusek 

Wysłany: 2013-01-15, 18:41   

Czyli lepiej zrobić z podstawą ??? Może faktycznie to i dobry pomysł... ale wolałem żeby ptaki spacerowały sobie po trawie
A i czy nie będzie im przeszkadzało to że wszystkie 4 ściany są zabudowane tylko od góry mają siatkę ???
Ostatnio zmieniony przez Matieusek 2013-01-15, 18:50, w całości zmieniany 1 raz  

JulianG 
Kamyk

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2013-01-15, 18:51   
   Nr Tel.: 500336400

Matieusek
AL Ma rację.Jeżeli działka nie jest porządnie ogrodzona,to pierwszy pies który znajdzie się w pobliżu tę wolierkę rozerwie.
Kiedyś także wydawało mi się,że do otwarcia kłódki potrzebny jest kluczyk. :) Dziś wiem,że złodziej nie chodzi na włam z kluczykami do kłódek tylko z kluczem hydraulicznym. :) Jak trzeba to metrowej długości :d

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 166 razy
Wysłany: 2013-01-15, 18:51   

Mogą chodzić, ale wtedy gdy ktoś jest obecny na działce, Wszystkie woliery - klatki z naturalnym podłożem powinny mieć fundament, zabezpieczający przed podkopaniem lub podniesieniem konstrukcji. To co pokazujesz w linku nadaje się tylko do stosowania w miejscu gdzie ktoś mieszka.
1 % dla mojego wnuka http://www.forum.woliera....p=404453#404453

Matieusek 

Wysłany: 2013-01-15, 19:08   

A czy taka klatka z podstawą mogła by być ??? Oczywiście jak by miała już podstawę to na pewno nie stała by na ziemi tylko jakimś stole...
A z tymi złodziejami to nie przesadzałbym :p Raczej nikt nie ukradnie ich bo chce je mieć :P jak by było łątwo je wypuścić to podejrzewam ze ktoś by zrobił sobie te przyjemność i mi je wypuscił ale tak specjalnie kraść to chyba tylko zebrak który nie ma co jeść :P

Odpowiedz do tematu