Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 21 Października 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: mirek_60
2012-05-21, 18:21
Problem z kurami - zjadają własne jajka!
Autor Wiadomość
JulianG 
Kamyk

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2013-01-18, 14:35   
   Nr Tel.: 500336400

sebagosia1Kurę która zjada jaja należy jak najszybciej wyeliminować ze stada. Obcinanie dzioba nic nie daje. Widziałem jak kura której obcięto dziób za mocno(aż krwawiła)nadal próbowała rozbić jajko.

pr123 

Województwo: małopolskie
Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2013-01-18, 14:39   

Nalezy kupić piłki do pinponga i włożyć do gniazd kura bedzie próbowała je rozbic ale sie jej nie uda i wkońcu przestanie jesc jajka ja tak miałem w tamtym roku i poskutkowało

heska 
akagera.pl

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 12 razy

Wysłany: 2013-01-18, 14:43   
   Nr Tel.: 508-298-307

m,atek12 napisał/a:
wypowie się ktoś na ten temat?:)

To tak samo jak agresywnemu psu zakladac kaganiec - rozwiaze to problem agresji ? Nie

Jest tu juz chyba wszystko napisane co moze byc przyczyna zjadania wlasnych jaj.
Moje kury czasem zdepcza wlasne jajko w gniezdzie - szczegolnie jak mam 10 gniazd a 3 kury chca koniecznie niesc w jednym - oczywiscie wszystkie na raz chca. Wtedy czase sie trafi, ze jedno jajko jest zbite - ale zadna z kur nie wyjada jajek.
Dodatkowo jak nawet jakies jajko jest zbite to wyciagam z gniazda i wyrzuce na slome - zjadaja w sekunde, biegajac ze skorupka jak w amoku, ale mimo tego nie zjadaja innych jaj. Dodam, ze nie miele ale rzucam cale - czyli kury widza, ze jest to jajko a nie zmielone skorupki. Ostatnio jak zakupilam z netu jajka legowe i kilka bylo zbitych, to do miseczki przelalam jajka a skorupki dalam kurom - pily sobie z miseczki te zoltka z bialkiem i zjadly skorupki - nie spowodowalo to zjadania wlasnych jaj.
Ja daje im nie tylko ziarna ale i bialko pochodzenia zwierzecego - kazdego dnia, dodatkowo maja krede pastewna. Problem zjadania zniesionych jajek nie wystepuje u mnie.
Ostatnio zmieniony przez heska 2013-01-18, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  

jerzy030349 
Specjalista

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2013-01-18, 14:52   

U mnie też nie występuje problem zjadania jaj. Odpowiednia dieta i nie ma problemu. Zabezpieczyć w diecie odpowiednią ilość białka zwierzęcego (zwłaszcza teraz zimą) i wapno.
Najlepsze lasowane wysuszone bez ograniczeń , do woli.

Joanna 
specjalista weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 82 razy
Wysłany: 2013-01-18, 15:02   

Tutaj jest jeszcze jeden problem, chociaz oczywiscie jak kura zje jedno jajko raz na jakis dluzszy czas, to nic sie nie stanie. Jednak regularne zjadanie surowych jajek jest juz szkodliwe. W jajku znajduje sie bialko awidyna, ktore powoduje, ze biotyna nie jest wchlaniana. Gotowanie jajka unieczynnia awidyne, dlatego gotowane jajka sa dobre. Biotyna jest jedna z wazniejszych dla ptakow witamin.

Pozdrawiam,
Joanna

m,atek12 
przyrodnik:D

Województwo: Podkarpacie
Wysłany: 2013-01-18, 21:34   

jerzy030349, odpowiednia ilość białka zwierzęcego tzn?? przemacałem na noc kury nie wszystkie z 24 ale około 14 jaj się powinienem spodziewać na bank, po wczorajszym sprawdzaniu dziś miało być 12 a wziełem dwa bo 3 na moich oczach zostao rozjedzone;/
Na dodatek kury włażą w gniazda i gzrebią sobie w sianie;/
Ostatnio zmieniony przez m,atek12 2013-01-18, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  

edek13 

Województwo: Kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2013-01-18, 22:25   

Często przy rozdziobywaniu jaj przyczyna jest bardzo prozaiczna. Teraz zwłaszcza zimą kury są zamknięte w małych pomieszczeniach, to sprzyja nudzie. Ta nuda powoduje właśnie rozdziobywanie jaj, problem mija gdy kury mają dostęp do wybiegów, lub zastosujemy gniazda z pochyłym dnem. Pochyłość dna powoduje, że jajko skula się na półeczkę niżej, poza zasięg kury. Metoda stosowana przez Nasze babcie ale bardzo skuteczna.

kamiloss181 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2013-01-18, 22:30   

ja kur nie wypuszczam. kurnik nie jest za duży ale pasza,ziarna i kreda pastewna no i problemu tego nie mam.

m,atek12 

Wysłany: 2013-01-19, 09:40   

Ja swoje wypuszczam, chodzą sobie i przechodząc obok gniazd zaglądaja do nich... dałem im siana osobno a one i tak wygrzebują je z gniazd.. Hym drugie dno?? a jak takie gniazdo zmontować?? 15 albo 16 kur mi się niesie a zbieram po 2-3 jajka

tygrysek75 

Województwo: London
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2013-01-19, 10:02   

m,atek12, Sprobuj zaslonic gniazda by kury nie widzialy jaj lub tak jak kolega wyzej podpowiada zrob gniazda by jajko staczalo sie w niedostepne miejsce dla kury.
http://www.youtube.com/watch?v=HQL-Omcz35M
Wydaje mi sie ze w Twoim wypadku kury juz sobie wyrobily nawyk zjadania jaj ktory ciezko zmienic dieta wiec jezeli juz ich nie bedziesz mogl oduczyc musisz je zlikwidowac.Kazda kura ktora dolaczysz do tego stada szybko sie nauczy tego nawyku.
Ostatnio zmieniony przez tygrysek75 2013-01-19, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  

m,atek12 

Wysłany: 2013-01-30, 17:34   

sztuczne jajka nie pomogły, gniazda z podwójnym dnem też nie wypał... jak nie widza trotów albo siana w gnieździe to nie siądą:( a jajka zjadają już wszystkie:( nie zbieram nic. Co robić????

kamillo1395 

Województwo: Łódzkie
Ostrzeżeń:
 5/6/9
Wysłany: 2013-01-30, 18:03   

kaczak, To i tak nic nie da.
m,atek12, słuchaj kiedyś miałem podobny problem z silkami, zjadały jajka ino mig. Nawet wydmuszki napełnione sosem tabasco im nie przeszkadzały. To juz się wnerwiłem kupiłem ,,noski`` dla ptaków i gdyby nigdy nic, już następnego dnia były jajka.

I teraz też mam problem z silkami kilkoma bo któreś zjadają jajka bo znajduje w gniazdach słomę upapraną żółtkiem itp ...
Tak więc kupuj noski i zakładaj, bo inaczej nie ma szans... Jak chcesz to pisz na PW, to Ci we wszystkim pomogę.

Pozdrawiam :)

marcin07 

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-01-31, 09:09   

m,atek12, chyba jednak pozostaje ci sprobować z tymi noskami i jeśli to już nie poskutkuje to niestety musisz zlikwidować te kury, i do póki nie zrobisz porządku z tymi kurami to nie wprowadzaj innych bo nauczą się tego złego nawyku.

m,atek12 

Wysłany: 2013-01-31, 09:11   

marcin07, jak zlikwiduje te to zostawie sobie farncuskie kaczki tylko i dokupie brojlerów:) pójde w kierunku mięsnym że tak powiem:) szkoda mi tylko bo piekne jaja mi zawsze nieosły

kamilo 
kamilo

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2013-03-27, 15:43   Kura zjada jajka jak temu zapobiec ?
   Nr Tel.: 798550363

Witam mam problem , w stadzie maransów znalazły się kury zjadające swoje jajka trzy przyłapałem na gorącym uczynku najpierw dzioba przypiłowałem niestety nie pomogło to dałem im jajka wydmuszki wypełnione musztardą z duzą ilością pieprzu zjadły te jajka z musztardą , więc zrobiłem mieszankę octem polałem jaja i posypałem pieprzem wraz zjadły i nie wiem co mam robić . . szkoda mi jajek ale też szkoda kur zabić . POMOCY ptaki mądrzejsze od człowieka to nie możliwe muszą być jakieś sposoby .

Odpowiedz do tematu