Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 18 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: haaszek
2012-08-11, 21:43
Papugi faliste..pytania.
Autor Wiadomość
haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-01-18, 08:59   

Niestety, u nas w kraju chyba nie ma takich norm. I dzieje się to co się dzieje...

Marius 
MODERATOR
Mariusz G. ;)

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2013-01-18, 09:49   

dziubas dla nich zwierzęta to jest sama kasa! Oni w ogóle na to nie patrzą, że jest ich dużo w tych klateczkach...tylko kasa się liczy za nie! U nas w jednym zoologu jest chyba z 30 papug w malutkim regale :x A, rozelle? Ledwo żyją. Już tam nawet nie chodzę bo szkoda się patrzeć... :/

Mój temat w Spisie Hodowców:
Kliknij Tutaj :)

Pozdrawiam Mariusz!

Majek 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2013-01-18, 11:26   

Marius, No tak sama kasa :/ ale przecież to nie humanitarne , dziwię się ze sanepid nie zwróci im uwagi , co młodsze ptaki to siedzą na ziemi i ledwie dyszą , w regale 30 x50 x 35 doliczyłem się około 34 sztuki , siedzą na ziemi w poidełkach , Bóg wie jeszcze gdzie . Jest duża wolna klatka po aleksach to nie wyśmiała mnie bo by było dużo więcej sprzątania . W innych zoologikach do 10 szt. w dużo większych klatkach tak żeby poszło przez tydzień , można - można .....

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2013-01-18, 18:22   

dziubas, Co ma sanepid do tego ? oni nie są od sprawdzania jak trzymane są ptaki w sklepach czy domach. Jak ptak ma co jeść i co pić a w sklepie nie śmierdzi /ptaki nie siedzą na stercie odchodów/to wszystko jest w porządku. Nie ma się do czego przyczepić. Ile ptaków w klatce zależy tylko od właściciela, w końcu to jego towar i on poniesie starty. Jedynie można coś zasugerować o zmianie klatek czy polepszenia warunków, ale nie można grozić lub żądać kategorycznie, w dodatku strasząc policją lub strażą miejska bo jeszcze zostaniesz wyproszony ze sklepu lub oskarżony o zakłócanie spokoju

Majek 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2013-01-18, 22:04   

AL, Pani mnie źle zrozumiała , czy ja napisałem ,że chciałbym kogoś policją straszyć ? Nie nie chciałbym , aczkolwiek myślę że jeżeli są normy na zwierzęta gospodarskie to na tego typu ptaki również powinny być i wtedy jakiś inspektorat weterynarii mógłby to sprawdzać .

haaszek 
MODERATOR

Województwo: podkarpackie
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2013-01-18, 22:51   

Podaję link - ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ŚRODOWISKA z dnia 20 grudnia 2004 r.
w sprawie warunków hodowli i utrzymywania poszczególnych grup gatunków zwierząt w ogrodzie zoologicznym. W załączniku podane są również MINIMALNE wielkości pomieszczeń wewnętrznych i zewnętrznych dla papug. http://www.eko.org.pl/lkp...warunki_zoo.htm

Dla pary falistych jest to 80 x 40 x 40 cm, przy każdej następnej parze pomieszczenie powinno byc większe o 10%.

Nie mówię już o sklepach, gdzie ptaki przebywają przez krótki czas, ale jak sie te wymiary mają do klatek sprzedawanych w sklepach jako klatki dla papużek czy kanarków...

anie_1981 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2013-01-18, 23:19   

W ogóle to zwierzaki klatkowo-akwariowo-terrariowe nie mają w życiu za dobrze. Psa, kota, czy właśnie zwierzę gospodarskie to jeszcze jakiś sąsiad zobaczy i czasem coś pomoże, ale to co się dzieje z drobnymi zwierzakami za zamkniętymi drzwiami... No cóż, skoro nawet sprzedawcy w sklepie, czyli w miejscu publicznym, są bezkarni, to jak to jest w domach prywatnych... Szkoda gadać. W moim mieście jest sklep, w którym koleś trzyma w małych klateczkach po kilka ptaków, czasem nawet falki z nimfami, rzuca im jedzenie na podłogę, a jak łusek i gówien jest pełno, to całą zawartość kuwety wrzuca gryzoniom "bo nic się nie może zmarnować". Co się miałoby zmarnować? Ptasie gówno? Pusta łuska po ziarnie? Ręce opadają.

Odpowiedz do tematu