Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 26 Listopada 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-04-14, 20:10
Leghorn
Autor Wiadomość
marcin1969 

Województwo: łódzkie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2013-01-31, 23:12   
   Nr Tel.: 693157569

heska,

Wydaje mi się ,że małe jajka Ci niosą ,
pierwsze jajko 60 g u leghorna to nie nowość i ja nie widzę w tym nic dziwnego , moje niosą jajka od 65 do 75 gram , sporadycznie trafia się lżejsze .

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2013-02-01, 04:43   

marcin1969 , ja mam te same kurki i też jestem zdziwiona wielkością jajek . Moje poprzednie leghorny niosły jajka znacznie większe . Z tych starych kurek zastała mi jeszcze 1 weteranka , ale już się nie niesie .

marcin1969 

Województwo: łódzkie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2013-02-01, 06:58   
   Nr Tel.: 693157569

BIANKA1,
Może to zależy od linii z jakiej pochodzą ?
Moje pochodzą od gościa ,który prawdopodobnie selekcjonował kurki w kierunku dużych jajek . Więc może tu leży przyczyna , dlatego mnie nie dziwi jajko o wadze 60 gram u leghorna.
Np moja welsumska pierwsze jajko zniosła o wadze 58 g a teraz po miesiącu nieśności niesie od 63 do 66 gram.
Ale mam Karmazyny z dwóch źródeł i u nich widać też różnicę w wielkości jajek ,kury w podobnym wieku hodowane w tych samych warunkach a różnica jest i to znaczna.
więc chyba wnioski nasuwają się same.
Ostatnio zmieniony przez marcin1969 2013-02-01, 07:09, w całości zmieniany 1 raz  

heska 
akagera.pl

Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2013-02-01, 10:13   
   Nr Tel.: 508-298-307

Dziś rozmawiałam z moim przyjacielem z Włoch. Zapytałam go o jaja lęgowe Leghorna. On mi wysyła fotki "Leghornów" i pyta mnie "a w jakim chcesz kolorze? białe, złote, srebrne czy czarne?" ... No więc mu mówię, że chcę oryginalne Leghorny BIAŁE a on mi znów "Livorno mamy w wielu barwach..." Więc ja mu na to, że Włoszki mi się podobają ale ja chce białego Leghorna".. hahahahahaha i weź się tu człowieku dogadaj !

Bianka, może faktycznie mamy z innej linii kury, bo moje nie niosą wielkich jajek. 60 gr miałam może RAZ. A tak to niosą mi do 55-57 gram maksymalnie.

sqeeze78 
seba

Województwo: dolnoslaskie
Wysłany: 2013-02-01, 11:31   

wyderka 60 gr. duże
wydaje mi się, że posiadasz krzyżówke nie pamiętam jak się nazywa
łagodne usposobienie i duże jajka to cechy tych kurek

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-02-01, 11:48   

Wiele krajów ma swoje standardy co do tych kur. W Danii nie ma w ogóle podzialu na wloszki i leghorny. Wszystko to Italiener. W Szwecji wszystko leghorn. To samo w USA.
To , ze leghorn ma byc tylko bialy to jest wymysl Niemców , o ile mi wiadomo niczym nie uzasadniony, i chyba tylko tam. Kilka dekad temu byly oficjalne importy bialych leghornów , i jesli dobrze pamietam to byly to importy z Anglii i Kanady(?). Tak ze dlaczego Niemcy teraz maja decydowac o tym, nie jest dla mnie zupelnie jasne.
W samej Anglii ptaki przemyslowe biale leghorn, a ptaki wystawowe to tez dwie zupelnie rózne sprawy.
Leghorn amerykanski bialy wystawowy zostal 'zniszczony' . Tam chciano, zeby ogon byl jak najwiekszy i obfity, i sporo ludzi przekrzyzowalo te kury z kogutamy feniks. Tak ze z kur uzytkowych niesnych zrobili nic nie warta kure wielkoogoniasta. Kury miniaturowe leghorn w USA sa nie do odróznienia od karzelków niemieckich, tak ze praktycznie nie maja one juz z leghornami nic wspólnego

heska 
akagera.pl

Wysłany: 2013-02-01, 12:02   

Czyli mam rozumieć, że dla mojego przyjaciela Roberto Leghorn to Leghorn bez względu na barwę ? Czemu zatem u nas się przyjęło, że Leghorn to biały ptak a inne - kolorowe to już włoszki ?
Chcę od niego z Włoch sprowadzić jajeczka a on mi podtyka wszelkie barwy Włoszek dziwiąc się, że ja chcę białego Leghorna.

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2013-02-01, 12:59   

We Wloszech oni te lokalne kury nazywaja Livorno(albo livornese), maja one troche dluzsze nogi od innych. Kura ta zawsze miala kilka odmian barwnych. Teraz widze, ze Niemcy zrobili dla nich osobna rase, która nazwali Livorno, od nazwy miasta. Miasto to nazywa sie po angielsku Leghorn. Czyli Niemcy teraz to maja dla kur które pochodza pierwotnie z Toskanii az 4 oddzielne rasy: niemiecka Italiener, która jest wieksza i bardziej przysadzista od innych, amerykanski leghorn, livorno, a jak nazywaja te z Anglii nie mam pojecia. Leghorny dunskie a takze holenderskie sa od niemieckich smuklejsze, takze powinny dostac status rasy jesli mialoby sie mówic o jakiejs konsekwencji. Tak ze jesli isc za Niemcami, to powinno byc 6-7 lub wiecej oddzielnych ras, które przecietny czlowiek okreslilby wszystkie jako mniej lub wiecej jednakowe (leghorn).

heska 
akagera.pl

Wysłany: 2013-02-01, 13:38   

Hmmm, no i tak... już z tego niewiele rozumiem.
On mi napisał co może mi przesłać.

Cytat:
- White Leghorn
- Livorno Neck Orange
- Livorno Neck Silver
- Livorno Neck Gold
- Buff Leghorn

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2013-02-01, 13:53   

heska napisał/a:
Hmmm, no i tak... już z tego niewiele rozumiem.
On mi napisał co może mi przesłać.

Cytat:
- White Leghorn
- Livorno Neck Orange
- Livorno Neck Silver
- Livorno Neck Gold
- Buff Leghorn

White to biala, neck orange= pomaranczowa szyja, czyli kuropatwiana pomaranczowa, neck gold to bedzie kuropatwiana, neck silver to bedzie kuropatwiana srebrzysta, a buff to zólta.

Bialych Leghornów przemyslowych na nioski bezpieczniej nie kupowac na zachodzie, bo tamte stada chyba nigdy z bialaczki nie zostaly oczyszczone. Zawsze mozna spytac , jaka metode stosuja do seksowania. Jeli ceche wolnego opierzania, to lepiej nie brac.

heska 
akagera.pl

Wysłany: 2013-02-01, 16:33   

wieslawl59 napisał/a:
Bialych Leghornów przemyslowych na nioski bezpieczniej nie kupowac na zachodzie, bo tamte stada chyba nigdy z bialaczki nie zostaly oczyszczone. Zawsze mozna spytac , jaka metode stosuja do seksowania. Jeli ceche wolnego opierzania, to lepiej nie brac.

Oooo wielkie dzięki ! W ogóle o tym nie wiedziałam, ani się tego nawet nie spodziewałam. Z tego co on mi pisze to wywnioskowałam, że białych w jego regionie jest mało, za to sporo jest srebrnych, czarnych itd... Tyle, że dla niego wszystko to Leghorn.
Chciałam sprowadzić nową krew bo mam po prostu taką możliwość, ale teraz się trochę zastanowię zanim podejmę jakieś kroki. Zapytałam go o ta białaczkę ale niestety nie dał mi żadnej konkretnej odpowiedzi.

wyderka31 

Województwo: Ślaskie
Wysłany: 2013-02-03, 12:51   

Dziś zebrane jajka : 4 jajka od towarówek czerwonych i 2 od leghorna

Waga jaj 1 to 72g

Waga jaja 2 to 67g
Ostatnio zmieniony przez wyderka31 2013-02-03, 12:54, w całości zmieniany 1 raz  

heska 
akagera.pl

Wysłany: 2013-02-03, 13:38   

Na wadze są jajka od towarówek. Zważ i wyfotkuj te od leghorna, chyba, że już oślepłam na stare lata i barwy mi się mylą...

Moje leghornowe jajka z dziś ważyły od 51 do 58 gram.

wyderka31 

Województwo: Ślaskie
Wysłany: 2013-02-03, 18:54   

Na wadze są jaja od leghorna te z pierwszego zdjęcia 2 białe. ;)

heska 
akagera.pl

Wysłany: 2013-02-03, 19:06   

Wybacz to co napiszę, ale zmień światło do robienia fotek bo na tych zdjęciach ani przez sekundę NIE da się poznać, że to są jaja od leghorna. Dla porównania wiarygodności wstawiam swoje foto.

Odpowiedz do tematu