Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 31 Października 2014 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wróbel
Autor Wiadomość
AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 139 razy
Wysłany: 2012-12-07, 18:05   

U mnie dalej plaga, jak karmię ptaki to muszę stać i czekać aż zjedzą, ew. dać im dopiero jeść wieczorem w wolierach, co o tej porze roku jest utrudnione. tak więc zostaje pilnowanie.
Nie jestem skąpa :D , codziennie dostają resztki od papug i egzotyki.
Innych ptaków u mnie bardzo mało, jak widać wróble to ptaki miejskie i przeniosły się na stale do miast

wieslawl59 
REDAKCJA FORUM

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2012-12-07, 20:48   

Ja lubie wróble, ale tez zauwazylem , ze jest ich coraz mniej. Czytalem kiedys, ze budki dla wróbli trzeba wieszac wysoko(ale nie pamietam czy to bylo 2 czy 3 metry), bo inaczej nie zbuduja tam gniazda, mimo ze beda do takiej budki zagladac. Wróble ucza sie szybko, u mnie nauczyly sie zjadac mszyce i larwy poskrzypki liliowej(czerwonych chrzaszczy), które zzeraja liscie lilii. Chyba jest to jedyny ptak, który je zjada. Wiwat dla wróbli!

Ulvhedin 
MODERATOR
Miras

Województwo: Śląskie
Wysłany: 2012-12-07, 22:29   
   Nr Tel.: 502046599

No u mnie mazurki mają dwie budki i co roku zajęte są obie, wróble za to w dachu się trzymają w gontach i u sąsiada pod dachówkami. Mazurki jadają w karmiku przez zimę a tak to wszystko co upolują tak jak u Wiesława, jednak nie polują mi na poskrzypki, ale może dlatego że zbyt blisko miałem lilie i zawsze się ktoś przy wejściu kręci. Sikorki u sąsiada się zadomowiły w pniu jabłoni, bardzo chętnie likwidują wszelkiego rodzaju gąsienice, jak widzę ze nie zauważają czegoś to dopiero łapię się chemii i tak mam z mszycą, której czasami nie mogę wytępić. Dzwońce i makolągwy jeszcze gdzieś w pobliżu się trzymają. Gdyby tych wróbli nie było tyle to spoko i wabią mi jakiegoś drapieżce :diabel:: oki co nie atakuje drobiozy jednak wolałbym żeby się z dala trzymał :)

Trzódka Ulvhedina

Forum akwarystyki roślinnej

gwozd 

Województwo: lubelskie
Wysłany: 2012-12-07, 23:26   

Na razie mam 3budki. Dla szpaków w której co rok regularnie gniazduje para ... szpaków 8-) i dwie takie mniejsze jedna jest ciągle zajmowana przez mazurki a druga przemiennie mazurki i bogatki.
W innych częściach mojej miejscowości występują wróble, mieszkam na samym końcu tak na polach z dala od innych budynków, może w tym tkwi problem? Ale kiedyś były i było tego sporo. Zawsze były kury więc ziarno też było.
Na poważnie kiedyś myślałem żeby złapać gdzieś kilka sztuk i wypuścić u mnie...

nowa1 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-07-31, 07:53   

U nas wróbli jest bardzo dużo , nie przeganiam ich ale mam za to obsraną furtkę , bramę i chodnik przy domu . Od rana wrzaski , a ile to razy się wystraszyłam bo w okno wpadły ...w niedzielę widziałam jak wróbel zjadał świerszcza , myślałam że ma w dziobie liść, ale się pomyliłam . ....

Modelarstwo 
Model

Województwo: Małopolskie
Wysłany: 2013-07-31, 07:59   
   Nr Tel.: 514235309

Koło nas dużo jest dziś rano wracając jeden już martwy leżał na asfalcie jak mówicie karmię kury to zaraz się zlatują i jedzą a szpaki obiły mi całą czereśnię :D

Jack Sparrow 
Jacek

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2013-07-31, 08:03   

Od kiedy dokarmiam ptaki min. wróbelki na stałe zamieszkały przy mojej i na mojej działce i są stałymi bywalcami. Nie czują się jednak bezpieczne bo sąsiadów koty skutecznie na nie polują. :x Wiesław napisał, że wróble zajęły się jego mszycami to prawda u mnie też "ogołociły" drzewa i róże z tych szkodników :P i dlatego je lubię zresztą Wróbel znaczy Sparrow ....było nie było pokrewieństwo jakieś jest :D

Odpowiedz do tematu