Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 12 Sierpnia 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
ŚWINKA MORSKA-co jej dolega?
Autor Wiadomość
____Lukasz____ 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2013-09-22, 22:53   ŚWINKA MORSKA-co jej dolega?

Mam dwie świnki morskie(2x samiczki).Jakiś czas temu zauważyłem,że 1 jest agresywna do drugiej,dominuje nie dopuszcza do poidła i miski.Zdominowana świnka jest wychudzona i nie chce sama jeść..Świnki odseparowałem i chorej daję GERBERA jarzynowego,witaminu i woda także wiadomo,czasem kruszę granulat rozrabiam z wodą i również podaję przez strzykawkę..Dostęp do karmy,siana jest jednak nie korzysta.Po tygodniu pojawiła się biegunka,wycieczka do lekarza weterynarii dostała enrobioflox + inne 2 zastrzyki.. Pojawiły się takie 2 wizyty+ sam zrobiłem z podanych leków zastrzyk w domu kilka dni później[zalecenie lek.wet.] Jednak diagnozy nie usłyszałem,a świnka nadal sama nie je trzeci tydzień..jednak jej kondycja jest lepsza,przybiera na wadze ale ile można tak na gerberze? To taka dieta monotematycznai uboga w inne potrzebne skłądniki pokarmowe. Ktoś może ma jakiś pomysł co się dzieje,jak dalej postępować?. Pozdrawiam.

____Lukasz____ 

Wysłany: 2013-09-22, 22:54   

Dodam,że zęby nie są przerośnięte ani siekacze ani trzonowe.

BIANKA1 
MODERATOR

Województwo: dolnośląskie
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2013-09-23, 06:54   

Witaj . My na świnkach tak średnio się znamy . Ale jest forum , gdzie znajdziesz specjalistyczną pomoc i poradę . Są specjalne odzywki dla świnek morskich , są dośc drogie , ale na forum caviarni działa coś w rodzaju banku karmy . Jak komuś już odżywka nie jest potrzebna , to oddaje ją innemu potrzebującemu , lub odsprzedaje nadmiar . . Jest wiele przypadków podobnych do opisanego przez Ciebie . Przyczyny są różne . Zgłoś się na forum caviarni i daj nam znać co ze zdrowiem świnki :d Moze Twój wpis pomoże innej swince z podobnymi problemami . Pozdrawiam .
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/index.php

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2013-09-23, 10:00   

Byłeś u zwykłego lekarza czy u takiego, który się zajmuje świnkami? Znam już takie przypadki, że zwykły lekarz "leczył" takie zwierzęta (takie, to znaczy małe gryzonie, egzotyczne) antybiotykami i dopiero po dłuższym czasie zwierzę trafiało do lekarza specjalisty. I niestety często było już wtedy za późno na leczenie.

Wiem, że niektórzy lekarze (własnie niespecjaliści) zalecają dokarmianie Gerberkami, ale to nie jest dobre. Tak jak napisała Bianka, są specjale karmy (proszek, do którego dodaje się wodę i robi taką papkę, którą podaje sie ze strzykawki) przeznaczone do karmienia tego typu zwierząt.

Ja bym w tym przypadku jednak stawiała na te zęby (chyba, ze lekarz specjalista to wykluczył). Wychudzenie jest od niejedzenia. Ale to musi zobaczyć lekarz specjalista od takich zwierząt, a nie lekarz od psów i kotów. Na specjalistycznych forach znajdziesz wykazy takich lekarzy w swojej okolicy. W Krakowie bym Ci pomogła, ale w Wielkopolskim niestety nie.

Pozdrawiam,
Joanna

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 151 razy

Wysłany: 2013-09-23, 12:04   
   Nr Tel.: 601 654 364

http://swinkimorskie.org/...rynarze.php?m=p

____Lukasz____ 

Wysłany: 2013-09-26, 12:08   

Dziękuję Wam wszystkim za poradę.. Świnkę karmiłem gerberkami i zmieloną karmą z sianem..Obecnie świniak je samodzielnie warzywa,siano i troszeczkę granulatu,samodzielnie też pije ;-) Jestem dobrej myśli,ale diagnozy nie postawiono. Pozdrawiam.

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2013-09-26, 13:08   

Cieszę się ze świnka sama je . Świnki mają skłonność do anoreksji . Czasem nie jedzą gdy mają chore ciało , a czasem duszę ;) Stres związany ze zmianą miejsca , utratą przyjaciela lub jak się bardzo czegoś wystraszą , często powoduje że świnka nie chce jeść . Życzę dużo zdrowia . Pozdrawiam :d

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2013-09-26, 17:38   

Na przyszłość znajdź lekarza, który zna się na świnkach.

Dla mnie zawsze takie sytuacje, w których zwierzę jest chore, a potem nagle zdrowieje mimo, że nie jest leczone i nie ma doagnozy, są podejrzane. Zawsze obawiam się, że to tylko chwilowe utajenie choroby. Choć oczywiście jest też możliwe, że organizm sam sobie z chorobą poradził.

Tutaj świnka zapewne wychudła, bo nie jadła, bo ta druga jej nie dawała. Myślalam, że w związku z tym przerosły jej zęby i dlatego po odseparowaniu nie chce jesć. Czasami tego tak wyraźnie nie widać, jak ktoś się na tym nie zna. Dlatego pisałam, że dobrze by było jakby to zobaczył lekarz, ktory zna się na świnkach. Ale wygląda na to, że to jednak nie to. To dobrze. Jednak obserwuj swiniaka i naprawdę od razu poszukaj lekarza, żeby na przyszosć było gdzie iść i żebyś nie musiał szukać na gwałt jak się będzie coś działo.

Pozdrawiam,
Joanna

____Lukasz____ 

Wysłany: 2013-09-28, 23:15   

Teraz planuję ją zabrać na kliniki na moim wydziale i podpytać mojego doktora od chorób zwierząt egzotycznych..co mogło być powodem takiego stanu zdrowia..;) Mam nadzieje,że On już diagnozę jakąś postawi. I wiadomo od jutra będę na miejscu więc jakby coś się działo to od razu do niego...Teraz o tyle pech,że byłęm na wakacje w domu,niewielkie miasto bez specjalisty,a i ja jestem studentem początkowych lat wety więc nie miałem okazji jeszcze poznać chorób jednak każde doświadczenie jest dla mnie cenne i zapamiętane na przyszłość :-)

BIANKA1 
MODERATOR

Wysłany: 2013-09-29, 06:39   

____Lukasz____ napisał/a:
Teraz planuję ją zabrać na kliniki na moim wydziale i podpytać mojego doktora od chorób zwierząt egzotycznych..co mogło być powodem takiego stanu zdrowia..;) Mam nadzieje,że On już diagnozę jakąś postawi. I wiadomo od jutra będę na miejscu więc jakby coś się działo to od razu do niego...Teraz o tyle pech,że byłęm na wakacje w domu,niewielkie miasto bez specjalisty,a i ja jestem studentem początkowych lat wety więc nie miałem okazji jeszcze poznać chorób jednak każde doświadczenie jest dla mnie cenne i zapamiętane na przyszłość :-)

To wspaniale :d Zaglądaj do nas czasem i dziel się zdobywaną wiedzą :d

Odpowiedz do tematu