Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 04 Czerwca 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: minizoo
2011-01-09, 17:13
Garłacz górnośląski białogłowy.
Autor Wiadomość
merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2013-12-03, 21:09   

Znasz może strony z jakąś galerią z wystaw z gołębiami z tamtych terenów?Ciekaw jestem jak wygląda taką sroka lub nawet srebrniak hodowany na Ukrainie lub w Rosji.Widziałem srebrniaki hodowane w Niemczech i powiem że wolę tamte niż to co mamy teraz w Polsce.Jestem zdziwiony tym że u nas mówi się że rasa jest zagrożona wyginięciem a w krajach ościennych jest popularna piszę o krakusie.Mnie wschodni rynek gołębiarski w ogóle nie interesuje.Jest dla mnie mało atrakcyjny.Być może że mało go znam i to jest powód.Dla mnie wschód to same rasy lotne i wysokolotne a ja lubię różnorodność.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-12-04, 00:37   
   Nr Tel.: 660803277

Zdziwił byś się. Ras krótkodziobych mają więcej niż u nas a w grupie postawnych ( kaczuny i pokrewne) mają blisko 60 ras. W ilości ras z Rosją może konkurować jedynie Turcja i Niemcy. Podobnym ewenementem jest Rumunia, mały kraj, a mający ponad 60 zarejestrowanych ras. Niewiele od niej odbiega Bułgaria. Wschodnie wystawy i bardzo ciekawe artykuły znajdziesz na Golubevod.com, niestety wstęp tylko dla zarejestrowanych uczestników no i rosyjski trzeba trochę kumać,bo translatory nic nie "dziamią" z "gołębiarskiego" i obojętnie w jakim języku, wypisują takie cuda, że przeczytać tego nie idzie.

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2013-12-04, 01:59   
   Nr Tel.: 660803277

Jeszcze jedna ciekawostka zza wschodniej granicy. Pewna grupa rosyjskich hodowców hoduje sokoły gdańskie. Widziałem fotki tych gołębi i są to ptaki,które mogły by wygrywać nasze krajowe wystawy. Co lepsze, oni te ptaki ganiają i niektóre osobniki,zwłaszcza przez nich uchowane naprawdę nieźle latają. Trzeba przyznać, że na ganianiu gołębi to naprawdę się znają, skoro potrafią rozganiać takie nieloty jak hodowane od pokoleń w wolierach wystawowe gdańskie.

Odpowiedz do tematu