Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 28 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Po ile sprzedajecie wiejskie jajka od swoich kur
Autor Wiadomość
rosa13 

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2013-05-03, 12:16   

ja od zwykłych niosek sprzedaje po 1 zł, od zielononóżek po 1,20, a od araucan po 1,50

gronika 

Województwo: wielkopolskie
Wysłany: 2013-07-18, 06:48   

Ja za 10 sztuk jajek biorę 6zł (są to duże jajka od zwykłych niosek, myślę, że klasa L, choć nie mam jak sprawdzić).

U mnie lokalni sprzedawcy takich wiejskich jaj, oraz sprzedawcy z rynku biorą mniej więcej właśnie taką cenę. W sumie to cena za jajko kurze waha się od 50gr do 65-70gr.

Jedna pani ze wsi za jajko zielononóżki bierze chyba 1,20zł! Dla mnie to szok. Bo nie specjalnie wierzę w te zapewnienia o mniejszej ilości cholesterolu. Ponadto, widziałam te jajka i są mniejsze od tych sprzedawanych przeze mnie.

Nie wiem czy na przydomowej hodowli kur można zarobić. Moje kurki po prostu pracują na swoje utrzymanie ;)

MarzenaP 

Województwo: małopolskie
Pomogła: 14 razy
Wysłany: 2013-07-18, 09:10   

Cytat:
Jedna pani ze wsi za jajko zielononóżki bierze chyba 1,20zł! Dla mnie to szok. Bo nie specjalnie wierzę w te zapewnienia o mniejszej ilości cholesterolu. Ponadto, widziałam te jajka i są mniejsze od tych sprzedawanych przeze mnie.

Chyba w handlu nie jest istotne w co wierzy sprzedający, tylko to, w co wierzy kupujący :D
W Tarnowie, obok którego mieszkam, są delikatesy, w których jest stoisko ze zdrową żywnością i tam 10 jajek od zielononóżki kosztuje 13,90 (tyle kosztowały jak ostatnio tam byłam) i jak zaglądnęłam do wytłaczanki, to wielkość tych jajek nie była imponująca - klasa S.
Nie sam cholesterol jest tu ważny, ale wiele innych wartości zawartych w jajku zielononóżki.
W to co piszą o wartości jajek zielononóżek wierzę, choć zacznijmy od tego, że obalono już dawno opinię o szkodliwości cholesterolu zawartego w jajkach. Jajko zawiera tyle lecytyny, która bierze udział w gospodarce cholesterolem, że jajka są cholesterolowo bezpieczne.
Ogólnie mam osobiste odczucie, że jajka od kur starych ras są lepsze jakościowo i smakowo, tak jak np. jabłka starych odmian.

Ja sprzedaję jajka po 1 zł i jest to cena jaką zaproponowali mi kupujący. Nie myślałam o sprzedaży jajek jak zaczynałam hodować kury, ale odwiedzający mnie znajomi, którym "na wyjezdne" dawałam w prezencie po kilka jajek na spróbowanie, "zmusili" mnie do rozbudowania stadka i sprzedaży jajek. Dla nich ważne jest, że jajka są "prosto od kury", świeżutkie i wiedzą, że moje kury są naturalnie żywione. Nie różnicują na zielononóżki i resztę, choć kilka osób stwierdziło, że wszystkie jajka dobre, ale od zielononóżek najlepsze. Nie mam też problemów z wielkością jajek - sztuka jest sztuka i tyle. Są tacy, którzy twierdzą, że małe jajka są smaczniejsze. Jak mam wyjątkowo małe jajeczka od młodych kur, to dorzucam kilka w promocji z własnej inicjatywy. Cieszę się, że kurki choć w części zarabiają na siebie, bo niestety, ziarno kupuję.

sebastian PSX 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2013-11-26, 15:42   

Witam, jaka u was jest aktualnie cena jajeczek takich około 55g od młodych kurek , po ile sprzedajcie jajka duże 65-70 g??

Karol2121 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2013-11-26, 17:44   
   Nr Tel.: 574893050

sebastian PSX, Ja duże jeszcze przez ten tydzień po 80gr a od grudnia po 1zł :)
małe od niosek jeszcze po 60gr od grudnia po 80 gr :)

Miłosz 

Województwo: dolnośląskie - Oborniki Śląskie
Wysłany: 2013-12-03, 22:20   

jak sprawdza sie rozmiar jajek>? wagowo?

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2013-12-03, 23:45   
   Nr Tel.: 601 654 364

http://www.ppr.pl/artykul-klasy-jaj-44502.php
Rozmiarowi oznaczonemu literką, odpowiada masa jaja /w gramach/ od - do.

Miłosz 

Województwo: dolnośląskie - Oborniki Śląskie
Wysłany: 2013-12-07, 14:58   

dzieki Bawka :)

Odpowiedz do tematu