Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuroczuby.
Autor Wiadomość
Damian Gancarz


Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 8
  Wysłany: 2006-07-15, 15:28   Kuroczuby.

Koledzy jeśli ktoś ma doświadczenie w chodowli tych bażantów(Kuroczubów)to bardzo bym prosił o jakiekolwiek wskazówki a w szczegulnośći dotyczące rozmanżani(fakt że w internecie coś jest)ale artykóły to jedno a porada od kogoś kto je choduje to co innego!! pozrawiam Damian .Aha jeśli ktoś z was posaida uszaki białe lub wieloszpony palwańskie(lśniące)to proszę o kontakt(najlepiej na forum)

--------


no tak widzę ,ze jedna jestem jak narazie sam ze swoim "problemem"...ale jakies doświadczenie powoli sam zbieram.
Panowie kilka wskazówek dla tych którzy jeszcze oprócz mnie trzymają te ptaki(narazie nic o rozmanżaniu nie napisze bo na to trzeba poczekac aż zacznie się sezon leowy :wink: )
Co one jedzą:
Fakt nasionka pobierają bardzo niechętnie,jeśli już to w formie skiełkowanej.
Kazdy pokarm miękki(warzywa)wprost uwielbiają(no prawie każdy)
Swoje ptaki karmię tartą marchwią,burakiem cwikłowym,kalarepą,tartą rzepą,białą kapustą(nie kroje jej ptaki mają zajęcie wydziobując sobie ją..ale należy codziennie podawć świeży kawałek),luibią też cukinię jabłko,czasem dostają kiwi i banana(ale resztki tych owoców należy usunąć po kilku godzinach).Ponieważ w okresie zimowym nie ma trawy(a jest to postawa diety tych ptaków),kupiłem w slepie 3 formy (takie jak do pieczenia placków) wysypałem doń ziemię i zakopuję tam nasinka trawy(można je dostać w slepie ogrodniczym)a one sobier kiełkują i tak wyrośnięta trawę w tychże foremkach im wstawiam a one już wiedzą co z nią zrobić 8) .poza ty do wody dodaję raz w tygodniu (nie wiem czy moge to zrobić reklame za co z góry przepraszam admina)Polfamix A-Z...aha bo bym zapomniał muszą mieć stale do dyspozycji jakiś piasek .

Co do utrzymywania tych ptaków: fakt jest faktem iż są one wrażliwe na wilgoć.
Moja poarka obecnie przebywa w pomieszczeniu ogrzewanym co ze względu na rodzaj pokarmu o wiele ułatwia karmienie tych ptaków .Temperatura nie jest za wysoka jaieś 2 góra 3 stopnie powyżej zera , ale jednak dodatnia,podłoze stanowi żwirek ale taki przesiany(wymieniany raz na 2 ,3 tygodnie(to ze względu na niewielkie wymiary pomieszczenia w którym są one trzymane).Są to ptaki dosyć ufne 9przynajmniej moje) i przy odrobinie cierpliwości i czasu(którego mi zawsze brakuje) można je nauczyć pobirać pokarm z ręki .....hmm narazie tyle jeśli tylko czegoś się wiecej o nich dowiem ...to napewno jeszcze tutaj coś dopiszę... :wink:
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-01-08, 23:23, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Boroch Włodzimierz 


Dołączył: 15 Lip 2006
Posty: 5
Wysłany: 2006-07-15, 15:28   

Panie Damianie czy jest mozliwe przeslanie zdjecia tych ptaków lub linku do strony?Pozdrawiam W.Boroch
 
 
Damian Gancarz


Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 8
Wysłany: 2006-07-15, 15:31   

http://www.geocities.com/romansacres/koklass.html proszę uprzejmie panie Włodzimierzu



Stało sie to szybciej niż się spodziewałem.....(czytałem wprawdzei ,że kuroczuby nisoą sę już w następnym roku ale jakoś nie dowieżałem ,a jeśli nawet to nie początkiem marca kiedy na polu jescze jest śnieg)moja samiczka zniosła pierwsze jajko (jest ono dokładnie takie jak jajko Olśniaka Chimalajskiego tyle ,ze odrobine mniejsze >nie robię sobie zadnych nadziei ,ze z tego jajka jakieś pisklę sie lęgnie bo kogucik jest jescze za młody, ale mimo to umieściłem jajko w inkubatoże a kurce podstawiłem gniazdo zrobione z łodyg kukurydzy tak zeby imitowało naturalne...acha do diety dodałem selera i pora...nie wiem czy to miało jakiś wpłym na zniesienie jajjka ale raczej nie. Tak wczesną porę zniesienia jajka(w sumie nie jest to za dobry okres) tlumaczę sobie faktem i ż ptaki przebywają w ogżewany pomiszczeniu...na drugi rok beda źimowały w wloieże podwórekowej i wtedy zobaczymy co z tego będze....a narazie pozostaje czekać co sie stanie z jajkiem i czy samiczka zniesie nastepne.....
 
 
Ice 



Województwo: Pomorskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 35
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Leborska
Wysłany: 2006-07-23, 20:25   

Wszystkie potrzebne wiadomości o tym ptaku masz Tutaj
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2006-08-03, 08:09   

cena tych ptaków to 1000-1200zł za pare - było to napisane w tej rozmowie któr przesłał Ice
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
maciej 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 195
Wysłany: 2006-08-25, 12:00   
   Nr Tel.: 666077818


mirass gdzie są za taką cenę to chętnie kupię
 
 
 
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2006-08-25, 14:08   

tak było napisane na PK...przcierz pisałem
_________________


http://puzz.info.pl/?p=ZMr5AZ9DjzbJ
 
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-08-25, 19:54   

Maciej te ptaki chodzą w takich cenach :!: Jak chcesz to dogram ci te ptaki. Ma je mój znajomy.Nasze krajowe-tylko podaj kiedy.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
maciej 


Województwo: Lubelskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 195
Wysłany: 2006-08-25, 20:20   
   Nr Tel.: 666077818


dobra gdy się zdecyduje to powiem
 
 
 
Grus 
Grus



Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 20
Wysłany: 2007-07-26, 20:47   

Tak wyglądają toki koklasów ,naprawdę jest na co popatrzec. ; i efekt tych zalotów...

pisklę koklasa.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 905 raz(y) 178,76 KB

toki koklasa.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 931 raz(y) 162,72 KB

Ostatnio zmieniony przez Grus 2007-07-28, 17:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Secza 
Secza-Zielononóżkarz



Województwo: dolnośląskie
Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 14 Lut 2008
Posty: 749
Skąd: KLISZÓW
Wysłany: 2008-11-20, 21:35   
   Nr Tel.: 609091356


piękne ptaki one są chyba spokrewnione z olśniakiem himalajskim
_________________

ZIELONONÓŻKI
& CZUBATKI DWORSKIE
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14