Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 18 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Karnityna
Autor Wiadomość
ratmi87 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2014-02-17, 21:00   Karnityna

Czy ktoś z hodowców używał kiedyś tego rodzaju preparaty?
Jakie wrażenia?
http://www.dodatkipaszowe.pl/41-karnivit.html

Janem- karol500 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2014-02-17, 23:38   

Ja osobiście u kur nie stosowałem, ale z tego co oglądam z tych super dodatków to taniej jest kupować odżywki dla ludzi, skład jest taki sam a ceny kilkakrotnie niższe. Karnityna jest zalecania u ludzi do walki z tłuszczem, poprawia wydolnośc. Ja swoim 2 miesięcznym podawałem hmb z jabłczanem kreatyny i alfaketoglutaranem argininy. Widać było że mają aż nad to energii, a koszt jest dużo mniejszy niż jak bym chciał szukać takich preparatów dla kur czy gołębi. Karnityna jest fajna u ludzi a porównując dawki w preparatach dla kur i ludzi nie opłaca się kupowac tych dla kur. Dawki dużo mniejsze a cena dużo wyższa. Jeszcze poza tym w preparatach dla zwierząt często nie podają ile tam tego cudownego środka ma być więc myślę że to jest dodawane w śladowych ilościach. Produkt z góry ładnie wygląda czy jest dobry nie wiem.
Ostatnio zmieniony przez Janem- karol500 2014-02-17, 23:40, w całości zmieniany 1 raz  

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2014-02-18, 09:43   

Wszystkie tego typu rzeczy są droższe jako leki czy dodatki dla zwierząt. Tylko z tych ludzkich trzeba sobie umiec przeliczyć dawki. Z tym, że zapewne nie ma czegoś takiego jak dawki karnityny dla drobiu.

Jesli chodzi o opis na tamtych stronach, to spora część to po prostu marketing.

Karnityna jest syntetyzowana w organizmie, ważne jest dostarczenie odpowiednich amiokwasów, które są jej prekursorami. Natomiast jeśli chodzi o suplementację, to przede wszystkim ona się słabo wchlania z przewodu pokarmowego. Było troche badań robionych, trochę można znaleźć w Internecie, choćby w postaci streszczeń.

Wydaje mi się, że dla ptaków w intensywnym chowie (zwłaszcza brojlerów) mogłaby być przydatna, ale dla takich "zwykłych" trzymanych w przydomowych hodowlach szkoda pieniędzy. Lepiej wydać te pieniądze na jak najleszą karmę.

Pozdrawiam,
Joanna

Janem- karol500 

Wysłany: 2014-02-18, 10:05   

Szukałem ciut o różnych odżywkach dla drobiu i gołębi i mam jeden wniosek złodziejstwo, łatwiej kupić te same substancje w sklepach dla sportowców, w preparatach dla drobiu są często formy mało efektywne o niskim stopniu przyswajania króre były na rynku suplementacji ludzi kilka lat temu i zostały wyparte nowymi bardziej skutecznymi. Ceny to istny meksyk, znalazłem preparat TP-steron oparty na buzdyganku ziemnym, opis dla drobiu prawie słowo w słowo to samo napisane co dla ludzi z tą różnicą że 30 kap dla gołębi kosztuje ponad 60 zł analogicznie dla ludzi znalazłem za 29zł 60 kap o masie 1 g, nie chce nawet myśleć jakiej masy są te dla gołębi bo jeśli ma ją połknąć bezpiecznie gołąbek to może mieć góra 100mg czyli jedną dziesiątą kapsułki preparatu ,,ludzkiego''
Znalazłem tez i inne substancje które mógł bym w taki sam sposób opisać, albo drogo albo nieefektywne przeżyte formy, nie spotkałem się jeszcze z naprawdę uczciwą ofertą tych ,,super'' suplementów diety dla drobiu. Taniej przestudiować rynek suplementów diety dla ludzi, poszukać tych które są oferowane dla drobiu czy gołębi i kupić za jedną piątą ceny w sklepie z odżywkami, takie są moje wnioski na temat rynku suplementów dla drobiu i gołębi.

Joanna 
weterynaria

Wysłany: 2014-02-18, 10:11   

To dotyczy nie tylko drobiu, ale generalnie rynku tego typu preparatów dla zwierząt (też dla psów czy kotów). Tylko czasem postać tego preparatu dla zwierząt jest wygodniejsza do podania.

Pozdrawiam,
Joanna

Janem- karol500 

Wysłany: 2014-02-18, 10:20   

Jestem w szoku że jest taka nie uczciwa luka w rynku. Wystarczyło by nawiązać współpracę z jakąś polską firmą mającą praktykę w tej branży ( mam na myśli suplementację sportowców) i mozna by było oferować największe hity w cenach o połowe niższych niż konkurencja.Joanna, co do formu to też nie jest problemem, jeśli mozna robić batoniki dla ludzi to mozna by było kiełbaski dla psów czy ładnie pachnacy proszek do mieszania ze śrutą.

Joanna 
weterynaria

Wysłany: 2014-02-18, 10:36   

Wszystko da się zrobić. Ale ja ostatnio próbowałam dostosować dla psa lek na stawy (też bardzo duze różnice w cenie) i nie bardzo mi to wyszło. Inne proporcje, inne dawki. Na pewno by się dalo, ale trzeba by dobrze zaglębić się w temat tych leków stosowanych konkretnie u psów.

Myslę, ze ta różnica w cenie wynika z popytu. To jest znacznie mniejszy rynek i dlatego wyższe ceny. Ale to juz nie całkiem na temat i zaraz ktoś na nas nakrzyczy ;)

Pozdrawiam,
Joanna

Janem- karol500 

Wysłany: 2014-02-18, 10:56   

Co do leków to nie mam do nich dostępu i szerszej wiedzy, ale przy lekach to trzeba by pewnie apteczną wagę mieć, albo taką elektroniczną bardzo dokładną , żeby wszystko wyliczyć co do 1mg. Wracając do tematu http://www.sfd.pl/sklep/A...0-opis2122.html to karnityna która w innym preparacie dla drobiu jest rozpuszczona w litrze wody plus jeszcze tauryna -ogólnie wyparta z uwagi na brak jakich kolwiek efektów i arginina w formie z przed 10 lat czyli L-arginina, dziś arginina jest w formie alfa-keto glutaranu najbardziej skuteczna na dzień dzisiejszy. http://wszystkodladrobiu....-1-l-p-664.html Każdy kto chce wspomagać suplementami powinien spokojnie wszystko przeliczyć i sprawdzić co się opłaci.

Syju 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2014-02-18, 20:46   

Mnie natomiast nachodzi jedna myśl, na co kurakom suplementy typu HMB, kreatyna czy l-karnityna, nastęnym krokiem będzie vinstrol, deca durabolin i metanabol i diuretyki :D

Janem- karol500 

Wysłany: 2014-02-18, 21:57   

sęp, wiesz jak ktoś chce dawać koksy to nic nie stoi na przeszkodzie, może poza tym że nie każdy sobie skręci, a odrzywki te które wymieniłeś to antykataboliki, anaboliki i trudno mi określić karnitynę najczęściej traktowana jako wspomagacz odchudzania i wydolności. Ja na okres lęgów od mniej jurnych kogutów kupiłem tribulusa więc zobacze czy zadziałało, pozostałe mozna dawać w sytuacjach trudnych warunków, bo przy normalnej hodowli to nie ma wiekszego sensu, ja młodym z ciekawości podawałem hmbolon czyli trzy rózne odżywki w jednym i efekty były takie jak by te kurczaki były na prochach ostro wygrzane skakały biegały widać że dostały kopa energii, ale miałem to bo sam nie zjdałem, sensowne są pro zdrowotne takie które moga wspomóc trudne okresy np. zimy, przy jakichś róznych sytuacjach gdzie kury dostają antybiotyki też mozna je wspomagać jakimiś dodatkami na układ trawienny, hmb, kreatyna AKG argininy mozna było by dawać przy dużej ilości brojlerów, ale wtedy zasze mozna powiedziec że łatwiej i taniej będzie zrobić mu kurację z propionatu, deki i winstrolu. Kwestia wyboru tego na czym chcemy ,,pędzić'' kury. Przy odrzywkach jest mniejsza szansa że wyskoczy nerka, wątroba albo serduszko. Wszystko zalezy jak, po co i ile mamy na to.

Joanna 
weterynaria

Wysłany: 2014-02-19, 08:34   

Sęp - tak jak napisałam w pierwszym poscie, normalnie to do niczego nie jest potrzebne, nawet jak faktycznie ma jakieś działanie. Natomiast takie rzeczy są badane w odniesieniu do intensywnego chowu, zwłaszcza brojlerów, bo tam chodzi o to żeby było jak najmniej tłuszczu, jak największa masa mięśni i ich jak najszybszy przyrost.

Natomiast jestem całkowicie przeciwna jakimkolwiek eksperymentom na zasdzie miałem "coś" to dałem żeby zobaczyć co będzie. Kury, nawet jak hodowane "na rosól", to są jednak żywe zwierzeta i podawanie im czegos o niewiadomym działaniu (także tym szkodliwym) nie powinno mieć miejsca.

Pozdrawiam,
Joanna
Ostatnio zmieniony przez Joanna 2014-02-19, 08:37, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu