Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: SERAMA
2011-08-10, 00:56
Sterylizacja zwierząt
Autor Wiadomość
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-02-25, 15:01   

Dadziu, piszesz totalne bzdury i mam dziwne wrażenie, że Twoja ostatnio zwiększona aktywność to nabijanie postów.
Proszę, żebyś zamiast słuchać wyłącznie ludowych "mądrości" najpierw zapoznał się ze stanem faktycznym, poczytał na tematy, na które się z taką swadą wypowiadasz, a potem wypisywał epistoły.
Nie odpowiedziałeś na ani jedno z moich pytań, ta jak prosiłam. To jasny dowód, ż enie masz argumentów, poza własnym wielkim ego.

Twoje wypowiedzi są potencjalnie szkodliwe. Sytuację polskich schronisk znam od podszewki, podobnie jak bardzo bliski jest mi problem bezdomności. Dzięki takim osobom jak Ty psy w schroniskach giną, są usypiane, albo zagryzają się z głodu.
Właśnie dzięki takiemu podejściu, że "wystarczy zebrać chętnych na małe, a a jak się komuś nie chce to jego wina" 8)

Tu już nie tylko głupota, ale i bezczelność wobec ludzi poświęcających całe życie i majątek na ratowanie ofiar ciemnogrodu, jaki tu prezentujesz :|

Temat dotyczy sterylizacji i kastracji i proszę się tego trzymać. Podobnie jak faktów i merytoryki.
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2008-02-25, 15:27   

Zgadzam sie z tobą Luśka. Dadzio piszesz że lepiej zabić niż wykastrować...
a wiesz jak sie usypia zwierzęta... Powiem ci że żaden weterynarz niechce tego robić...
Pies po takim zastrzyku umiera w okropnych bólach... I nie wyobrażasz sobie ani jakich... Takiemu psu pęka serce... i dzieło skończone. Więc domyśl sie jak to może wyglądać...!!! :( :!: :(
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-25, 15:34   

Faktycznie to co pisze Dadzio jest okropne. Zgadzam się tu z Luśką. Natomiast do tego co pisze kurczak mam pewne zastrzeżenia:
Kurczaczek napisał/a:
Pies po takim zastrzyku umiera w okropnych bólach... I nie wyobrażasz sobie ani jakich... Takiemu psu pęka serce... i dzieło skończone.

Pies po takim zastrzyku po prostu bezboleśnie usypia. Niema mowy o żadnym pękaniu serc ani umieraniu w mękach. Serce takiemu zwierzakowi na pewno by pękło gdyby przeczytał niektóre posty dadzia.
Ostatnio zmieniony przez kacpisułtan 2008-02-25, 16:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marcinerek 


Województwo: mazowieckie
Dołączył: 31 Sty 2008
Posty: 6
Wysłany: 2008-02-25, 15:38   

masz racje Kurczaczek, pisanie, ze pies zostal uspiony to jest ladnie ubranie w slowa zamordowania psa - bo inaczej tego nazwac nie mozna.

Ludzie sa nieodpowiedzialni, zawsze mowia, ze jakos to bedzie - a potem kto cierpi? Czlowiek? NIE. Wlasnie pies, a on tez czuje.

Dadzio piszesz, ze masz psa, ktrego znalazles w lesie, ok. Super. A przejedz sie po okolicznych lasach w okresie wakacji, pozbieraj wszystkie porzucone stworzenia.
I co z nimi zrobisz?
Uspisz? I nie bedzie Cie sumienie dreczylo ze tyle stworzen stracilo zywot?
A teraz pomysl ile by takich psiakow bylo mniej gdyby ich rodzice byli wysterylizowani.
Problem istnialby w znacznym stopniu zmniejszony.

Czy prawo jazdy moze miec kazdy? Nie - bo to niesie za soba odpowiedzialnosc za innych. A moze z posiadaniem stworzen powinno byc podobnie?
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-02-25, 16:33   

Wiem jak wygląda uśpienie,moja 16 letnia suczka musiała zostać uśpiona.Pies nie cierpi,zasnęła sobie spokojnie w moich ramionach,to mnie pękało serce a łzy płynęły.
wet.nie uśpi zdrowego zwierzęcia - nie wolno mu,może tylko uśpić zwierzę chore cierpiące a nie takie które znudziło się właścicielowi.
_________________
http://www.garnek.pl/panka
 
 
 
mirek_60 
MODERATOR
Mirosław Mazur



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 63
Dołączył: 07 Gru 2007
Posty: 761
Skąd: Przecław
Wysłany: 2008-02-25, 18:00   
   Nr Tel.: 510876274


Czytam wszystko od początku w temacie i dziwię się niektórym forumowiczom,że podejmują temat i rozdrabniają do bólu.No bo cóż to jest za pytanie i co ono ma wnieść do naszych doświadczeń hodowlanych.Wydaje mi się oprócz bicia piany nic szczególnego ten temat nie wnosi do forum.W świecie zbliżonym do normalnego temat sterylizacji jest już dawno zamknięty i wystarczy tylko wziąć nam odpowiadający wzorzec i go wprowadzić w naszym kraju.
_________________
Mój temat w Spisie Hodowców.
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=2092
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2008-02-25, 18:11   

Moj znajomy jest weterynarzem, i wie jak to sie odbywa... Większość ludzi mówi że jest to normalne uśpienie, że pies zasypia...
ale pamiętajmy że " każde stworzenie rodzi sie w bólach, i w bólach umiera" ;(
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2008-02-25, 18:29   

Kurczaczek napisał/a:
Moj znajomy jest weterynarzem, i wie jak to sie odbywa... Większość ludzi mówi że jest to normalne uśpienie, że pies zasypia...
ale pamiętajmy że " każde stworzenie rodzi sie w bólach, i w bólach umiera"

Jeśli twój znajomy jest weterynarzem to wie, że polega to na bezbolesnym uśpieniu zwierzęcia. Ja niestety miałem psa który przeszedł kilka operacji, niestety nieudanych, i był konający. Pozostawało już tylko go uśpić choć nie dopuszczałem takiej możliwości do myśli. Jednak po dłuższej rozmowie z weterynarzem i zaciągnięciu informacji z internet przekonałem się, że jest to faktycznie bezbolesny zabieg polegający na zastrzyku. Pies po prostu zasypia i się nie budzi.
Ostatnio zmieniony przez kacpisułtan 2008-02-25, 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2008-02-25, 18:34   

Wydaje mi się, że w tym temacie zostało powiedziane wszystko co mogło zostać powiedziane.
Bardzo odbiegł on od tematu, dlatego go zamykam i pozostawiam ...

Jeżeli czujecie potrzebę dalszej dyskusji, proszę na pw, a otworzę temat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12