Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Indyki brojlery
Autor Wiadomość
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-03-08, 23:40   Indyki brojlery

Rok temu gdy kupywaliśmy kurczaki brojlery,wzbogaciliśmy nasz zakup o 5 indyków.Były one w wieku 6 tyg.Później gdy podrosły okazało się że jest 4 indorów i jedna indyczka.Moje relacje z obserwacji tych indyków:

jedzą bardzo dużo paszy.(Na początku dawaliśmy im paszę dla indyków a potem jeszcze śrótę zbóż)
początkowo przebywały w zamkniętym pomieszczeniu ale w końcu wypuszczane były na zewnątrz.
Nie wiem czemu ale gdy je kupywaliśmy sprzedawca mówił że trzeba im dawać dużo pokrzyw bo ddzęki nim będą zdrowe.No i tak robiliśmy(faktycznie nie chorowały)
wiadomo że były przeznaczone na ubicie.Najpierw ubijaliśmy indory.Co dwa tygodnie.Najstarszy indor i indyczka kopulowały cały czas a indyka do tego nawet przysiadywała na ziemi przy nogach ludzi.
Najstarszy indor miał 26 kg wagi.A same piersi ważyły 7kg.
Indyczka była trochę dłużej.Nawet niosła jajka.Bardzo małe jak na rozmiary samicy.Nawet zostawiałem jej te jajka zmyślę czy obudzi się w niej instynkt macieżyński.Ale nie...
Po dwóch tygodniach gdy przebywała z kurami(nie opłacało się jej trzymać samej w oddzielnym pomieszczeniu)to po pewnym czasie zdominowała w kurniku.Potem i ona poszła na ubicie

moę wywnioskować że te indyki są doć trudne w utrzymaniu niż kurczaki brojlery ale ile dają smacznego mięsa..hmm.

Czy ktoś z was ma lub miał te indyki i czyma jakieś inne spostrzeżeni na ich temat?

to jedyne zdjęcie jakie udało mi się znaleźć.Tak wyglądały indyki brojlery ;)

Indyki.jpg
Widać ich zbite upierzenie i dużą masę ciała...
Pobierz Plik ściągnięto 1660 raz(y) 40,24 KB

_________________
pozdro...
 
 
Bartek89 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2006
Posty: 202
Skąd: Miękinia
Wysłany: 2008-03-09, 00:34   

Hmmm nie można moim zdaniem porównywać indyków do kurczaków, kurczak rosnie szybciej ale jest go mniej a indyk dłuzej ale przebicie czasami 10cio krotne. do tego spożycie paszy wcale nei jest takie duże przeliczając na przyrost, sam co roku kupuje kilka szt i jak do tej pory nie nazekałem jeszcze nigdy. Ciezko jest gdy indory zaczynają deptać bo moga pognieść indyczki, jajka duże i smaczne wiec moim zdaniem same +;) osobiście podaje pasze niedługo zaraz po kupnie staram sie aby nauczyły sie jeść żboże, ziemniaki i trawe bo to ich przysmak;)
_________________
Bartek
 
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 27 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2008-03-09, 00:38   

Krwawnik z twarogiem, to jest to co lubią małe indyczki :D
 
 
matias 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 88
Wysłany: 2008-03-09, 10:43   

Arek-miłośnik napisał/a:
Indyczka była trochę dłużej.Nawet niosła jajka.Bardzo małe jak na rozmiary samicy.Nawet zostawiałem jej te jajka zmyślę czy obudzi się w niej instynkt macieżyński.Ale nie...
Po dwóch tygodniach gdy przebywała z kurami(nie opłacało się jej trzymać samej w oddzielnym pomieszczeniu)to po pewnym czasie


masz zdjęcia jaj tych indyków?

Możesz rozwinąć myśl na temat przebywania indyczki z kurami ?
 
 
damianbober 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 136
Skąd: Turek Koło
Wysłany: 2008-03-09, 17:28   

skąd sie biorą takie indyki ? można je jakoś rozmnażać czy są to krzyżówki dwóch ras tak jak kurczaki brojlery ??
_________________
damianb
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-03-10, 14:18   

Matias zdjęć jaj nie posiadam.A jeśli chodzi o moja myśl na temat przebywania indyczki z kurami.Nie wiem co mam tu rozwinąć.Po prostu na początku była cicha i trzymała się z daleka od kur.Po ok 2 tyg zmieniła się i nagle kury zaczęły jej unikać.Nawet zdarzały się takie kury co walczyły z nią ale bez skutku.Przegrały walkę.Potem już jak sypnąłem pasze to indyczka odpędzała kury i jadła sama.No to tak wyglądało.
_________________
pozdro...
 
 
Agori 



Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 05 Lut 2008
Posty: 28
Wysłany: 2008-03-10, 20:00   

Biały szerokopierśny.

Rasa wyhodowana w USA i wydzielona z Bronzów szerokopierśnych, ze szczególnym naciskiem na rozrost mięśni piersiowych. Ubarwienie ptaków jest białe, z wyjątkiem czarnego pędzla u indorów. Cechuje je szybkie tempo wzrostu. Indyki te można ubijać już od 12 tygodnia życia. W wieku 30 tygodni masa ciała samców wynosi 14 - 22 kg, a samic 7,5 - 12kg. Indyczki w 22 - 24-tygodniowym okresie reprodukcji znoszą 70 - 110 jaj, o masie jaja 80-90 g i skorupie ciemnokremowej z brunatnymi cętkami. W Polsce rasa ta stanowi ponad 95% pogłowia wszystkich indyków.


Na podstawie www.ppr.pl
 
 
 
Arek1 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Wrz 2007
Posty: 43
Skąd: okolice Konina
Wysłany: 2008-03-11, 20:36   

U indyków nie powinno się używać określenia brojler, gdyż cechuje je długi okres tuczu.
Indyczki ubija się po 15 tygodniu a indory po 22 tygodniach. Pisklęta indycze pochodzą z trzech
światowych firm: British United Turkeys, Hybrid Turkeys, Nicholas Turkeys Breading Farm.
 
 
 
przepiórka 



Województwo: pomorskie
Wiek: 30
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: choczewo
Wysłany: 2008-03-12, 21:46   
   Nr Tel.: 500-174-111
   Skype: jajkubator


po ile w wylęgarniach można kupićtakie jednodniowe indyki :?: :?:
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-03-15, 23:32   

Przepiórka,jednodniowe 7zł szt.a dwutygodniowe 18zł szt.Tyle płaciłem za nie w takim wieku.
_________________
pozdro...
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-03-16, 14:25   

Nie wiem jak teraz z tymi cenami u nas. Kiedyś inyki kosztowały 9 zł sztuka jednodniówki.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
nicram222 



Województwo: lubelskie
Wiek: 32
Dołączył: 12 Lut 2008
Posty: 88
Skąd: Ługów
Wysłany: 2009-02-12, 21:53   .
   Nr Tel.: 0723828790


A czy ktoś próbował skrzyżować brojlera ze zwykłymi indykami np. z czerwonymi?
Bo ja mam zamiar kupić indyczkę brojlera i zobaczyć co z tego wyjdzie.
 
 
 
pelpal 


Województwo: Podlaskie
Wiek: 66
Dołączył: 02 Cze 2009
Posty: 3
Wysłany: 2009-06-16, 06:51   Indyczki

Kupiłem w tym roku 3 jednodniowe z słów sprzedającej 1 indyka i 2 indyczki mają już 3 tygodnie i rosną jak na drożdżach .Daję paszę trochę śruty z kukurydzy i pszenicy jednak najlepiej pałaszują paszę.Dawałem trawę, sałatę i pokrzywy i stwierdziłem że sałata im leży.Trzymam pod lampą bo zostawiłem ich bez i się trzęsły z zimna.Mieszkam w mieście i na razie trzymam ich w piwnicy(w domu wolno stojącym)ale za tydzień wyniosę ich do budynku gospodarczego.
 
 
przemek511 



Województwo: małopolskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 320
Wysłany: 2009-06-16, 12:06   
   Skype: e-mail: przemek880@vp.pl


Jak ostatnio mialem indyki brojlery to gdy zostały wybite wszystkie oprócz jednego indora który był najmniejszy i najchudszy przeniosłem go na wybieg gdzie były kury, perliczka, kaczki i gęś kubańska. Na początku było wszystko ok indor nie zadzierał z nikim, przynajmniej tak mi się wydawało dopóki nie zauważyłem że gęś ma wybite oko i jest strasznie płochliwa. Zaczołem szukać tego kto jej to zrobił i znalazłem, indor był wykończony, boobijany a na głowie miał dużą banie z powietrzem pod skórą(okropnie to wyglądało) zaraz po tym zdechł. Prawie zawsze gdy miałem indyki brojlery to gdy weszedł mały kurczak do ich zagrody to indory zaraz go zabijały i musiałem je pzred tym zabezpieczyć;(.
_________________
Oczy niebieskie...
szare...
stalOwe...
jak lOdOwiec w górach...
<<<tO tylkO złudzenie>>>
 
 
 
wojtas_p 
wojtas_p



Województwo: dolnośląskie
Wiek: 45
Dołączył: 06 Lip 2009
Posty: 128
Wysłany: 2009-07-12, 21:46   

przemek511 napisał/a:
(...) Prawie zawsze gdy miałem indyki brojlery to gdy weszedł mały kurczak do ich zagrody to indory zaraz go zabijały i musiałem je pzred tym zabezpieczyć;(.


No właśnie, nie wiem, jak to jest z agresją wśród drobiu. Ja mam młode indyki z dwóch lęgów - 8 i 3 tyg, kupione od amatorskich hodowców. Indyki przebywają razem z kurczętami brahmy, z orpingtonem i kochinami, w sumie 10 kurcząt po 5 i po 2 tyg, czyli małe i malutkie. Z tego co zauważyłem, to indyki, choć młode, są opiekuńcze wobec kurczaków, ogrzewają się wzajemnie w kurniku, razem chodzą po wybiegu i degustują trawę. Indyki karmię własnymi mieszankami, paszy nie daję, bo kiedyś od wujka dostałem indyka hodowanego na paszy i mięso było niesmaczne. Indyki są bardzo wdzięcznymi ptakami, chociaż niezwykle wrażliwe i chorowite. Już z dwoma byłem u weterynarza. Z agresją spotkałem się tylko ze strony zielononóżek, one przeganiały małe brahmy. Teraz kury są już przyzwyczajone do "maleństw" i nie atakują ich, chociaż naprawdę wszystko chodzi razem po jednym wybiegu, oprócz jednego 2 dniowego pisklęcia.
_________________
Brahmy, zielononóżki, orpingtony złote. Indyki. Bażanty polne & kuropatwy polne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14