Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchów młodych indyków.
Autor Wiadomość
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-03-16, 14:36   

Najdelikatniejsze są brojlery. Babcia mi opowiadała, że jak kupiła białę indyki, to były strasznie delikatne i jak wezły w pokżywy to pozdychały. Indykom trzeba zapewnić sporo ciepła i muszą mieć sucho. Najgorsze są pierwsze 2 miesiące, potem to już z górki. Indyki są bardziej wymagające niż kurczaki zwykłe, ale to nie znaczy, żeby nie kupować indyków. Chodzi o to, że trzeba im poświęcić więcej czasu. Trzeba często ścielić, zmieniać wodę itp. Brojlery rosną ponad 20 tygodni. Ale za to są ogromne. Choć można hodować je krócej, wtedy będą mniejsze. Jeśli jest indyczka, to odchów jest łatwiejszy. Jeśli małe howają się same to wtedy jest troche pracy. Trzeba je paść na trawie, żeby się nie roziegły itd. Ale jak się postarasz to napewno uda Ci się wychować indyki.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
karei 


Województwo: dolnoslaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 174
Wysłany: 2008-03-18, 17:50   

Indyki jest prosto hodować tylko trzeba pamiętać ze należy podać OKSYTETRACYKLINĘ w piątym tygodniu życia żeby nie zapadły na czarna główkę. Jest to najlepszy i najskuteczniejszy lek ponieważ AVIMETRONID jest za slaby dla indyków ale jest dobry dla gołębi.
Ja swoje indyki karmie przez okres 3-4 miesięcy.
Ważą wtedy 15-25 kg największe indory maja nieraz 30 kg.
Ostatnio zmieniony przez karei 2008-03-18, 17:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
damianbober 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 136
Skąd: Turek Koło
Wysłany: 2008-03-18, 19:18   

karei napisał/a:
żeby nie zapadły na czarna główkę.


na co zeby nie zapadły ?? co to za choroba i na czym ona polega?

[ Dodano: 2008-03-18, 19:21 ]
czytałem na którymś z forów o podobnej tematyce ze małym indyczkom należy dać do zjedzenia ziarnko pieprzu i ze to je uodparnia ? czy to prawda ? ten pieprz im nie zaszkodzi?
_________________
damianb
 
 
 
AL 
Specjalista
Administrator Alicja Pańka



Województwo: Śląskie
Pomogła: 72 razy
Wiek: 67
Dołączyła: 13 Lip 2007
Posty: 2454
Wysłany: 2008-03-18, 19:49   

Czarna g łówka - histomonadoza - objawy osowiałość,opuszczenie skrzydeł,brak apetytu,biegunka cvuchnąca koloru żółtego.We wczesnym stadium jest uleczalna.Chorują młode ptaki utrzymywane na wybiegu,nosicielem tej choroby są dżżownice
_________________
http://www.garnek.pl/panka
Ostatnio zmieniony przez AL 2008-03-18, 19:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
damianbober 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 136
Skąd: Turek Koło
Wysłany: 2008-03-18, 21:06   

to chyba właśnie to miały moje indyczki. Lek na tą chorobę można kupić u każdego weterynarza czy trzeba go gdzieś zamawiać???

[ Dodano: 2008-03-18, 21:13 ]
i czy ten lek jest lepiej podać zawczasu czy dopiero jak indyczki zachorują :(
_________________
damianb
 
 
 
karei 


Województwo: dolnoslaskie
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 174
Wysłany: 2008-03-19, 13:09   

Kazde indyki powinny dostać oksytetracyklinę gdy ukończą 5 tydzień życia.
To zapobiegnie zachorowaniu bo jak zachorują to już za późno na leczenie.
należy im to podawać do 2 tygodni przed zabiciem( najlepiej), można to kupić u każdego weterynarza ja zrobiłem sobie podstawowa apteczkę dla zwierząt i gdy widze cos podejrzanego już stosuje lek bez weter.. sam już umiem rozpoznać choroby mam stos książek weterynaryjnych ze szkoły średniej technik weterynarii oraz ze studiów od kolegow jak i z mojej biblioteki szkolnej.
 
 
 
przepiórka 



Województwo: pomorskie
Wiek: 30
Dołączył: 17 Lut 2008
Posty: 34
Skąd: choczewo
Wysłany: 2008-04-05, 21:26   
   Nr Tel.: 500-174-111
   Skype: jajkubator


babcia doradza mi aby podłożyć pod indyki styropian i czymś go zakryć słomą albo trocinami czy nie będą z ciekawości go skubac
 
 
damianbober 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 136
Skąd: Turek Koło
Wysłany: 2008-04-06, 16:52   

wydaje mi sie ze mogą skubać. zauważyłem ze ptakom bardzo smakuje styropian :P u mnie kurczaki zjadły dużą cześć takiej styropianowej płytki heheeeee

[ Dodano: 2008-04-06, 18:03 ]
w jakiej formie jest oksytetracyklina (proszek, płyn?) , w jaki sposób sie podaje ten lek i czy jest on drogi czy raczej w przeciętnej cenie ?
_________________
damianb
 
 
 
Markus Kurspiot 
STARSZY REDAKTOR
Kurczaczek



Województwo: opolskie
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 541
Skąd: Głogówek
Wysłany: 2008-04-08, 16:23   

jest to proszek, podeje się go z wodą, jest raczej tani... :diabel::
_________________
Markus Kurspiot
www.markuskury.pl
 
 
pludanuta 


Województwo: śląskie
Dołączyła: 02 Maj 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-05-02, 18:29   

hej :d witam wszystkich hodowców indyków :!: ile prawdy jest z tym ziarnem pieprzu :?: podawać czy nie :?: ja juz kiedyś hodowałam te "ptaszki" ale się zniechęciłam :/ padały mi prawie dorosłe okazy . objawy podobne do tej czarnej... i dodatkowo zauważylam : wól pusty napełniony powietrzem a po zabici jasne plamy na watrobie :!: ale znów próbuje mam 15 sztuk ( 2 tygodnie) i jak na razie jest dobrze :d mają ciepełko paszkę i witaminki :serduszka: oby tak dalej :!:
 
 
matias 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 88
Wysłany: 2008-05-02, 21:31   

zasadniczym elementem prawidłwego chowu indyków jest przestrzeganie reżimu sanitarnego, młode indyki a w szczególności pisklęta są bardzo wrażliwe na różnego rodzaju choroby dlatego należy przez dłuższy czas utrzymywać je w ciepłym pomieszczeniu stosować duży dodatek witamin najlepiej pochodzenia naturalnego takie jak wit A . najlepszym żródłem marchew , bogatcwo kwasu askorbinowego i kwasu dehydrosaskorbinowy -odwracalny układ oksydoredukcyjny -to wit C .

najbardziej niebezpieczna jednostka chorobowa dotycząca chowu indyków jest tzw czarna główka zapalenie zakażne jelita ślepego i wątroby .
najczęciej podaje się antybiotyki, zalecenia do dotyczące niewielkiej ilosci ptaków to unikanie korzystania w tym samym czasie odchowu kur i dorosłych indyków.
Ostatnio zmieniony przez matias 2008-05-02, 21:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
damianbober 



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 1 raz
Wiek: 35
Dołączył: 20 Sty 2008
Posty: 136
Skąd: Turek Koło
Wysłany: 2008-05-03, 13:13   

podaje moim indyczkom do jedzenia gotowane jaja kurze ze śrutą żytnią lub pszenną no i teraz mam problem bo moje indyczki nic nie chcą jeść oprócz jajek . Jak je przyzwyczaić do innego pokarmu...... :?: :?: :?:
_________________
damianb
 
 
 
pludanuta 


Województwo: śląskie
Dołączyła: 02 Maj 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-05-03, 14:08   

dzieki za tak szybka odpowiedz ;) ja podaje pasze dla broj. indyków i dodatkowo witaminy od weter. w płynie do wody :!: nie bawie się w robienie paszy szkoda mi czasu ta kupiona wydaje mi sie ze jest dobra :!: mam teraz wapno w płynie i spróbuje podac im do picia tej witaminy A :) mam nadzieję ze nie przewitaminizuje ich :hmm:
 
 
matias 



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 05 Kwi 2007
Posty: 88
Wysłany: 2008-05-03, 14:38   

pludanuta napisał/a:
dzieki za tak szybka odpowiedz ;) ja podaje pasze dla broj. indyków i dodatkowo witaminy od weter. w płynie do wody :!: nie bawie się w robienie paszy szkoda mi czasu ta kupiona wydaje mi sie ze jest dobra :!: mam teraz wapno w płynie i spróbuje podac im do picia tej witaminy A :) mam nadzieję ze nie przewitaminizuje ich :hmm:



zastosowanie paszy dla indyków tzw gotowej mieszanki nie jest wskazane podawne witamin , gdyż doprowadzisz ptaki do przedawkowania wit co spowoduje stan jeszcze bardziej poważniejszy aniżeli brak wit

podawnie wit w postaci naturalnej marchwi , cebuli powoduje że ptaki będą się uodparniać się a jednocześnie wpływa to dobrze na prawidłową pracę układu pokarmowego wypełnijąc odpowiednio wole żołądek i jelita .regulując w ten sposób florę bakteryjną układu pokarmowego .
Ostatnio zmieniony przez matias 2008-05-03, 14:41, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
pludanuta 


Województwo: śląskie
Dołączyła: 02 Maj 2008
Posty: 3
Wysłany: 2008-05-04, 17:03   

ok :!: a czy ta marchewka i cebula ma byc ugotowana :?: i co z tam ziarenkiem pieprzu :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11