Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwocząca kura
Autor Wiadomość
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-15, 16:32   Kwocząca kura

Jesli kurka naniesie sobie jajek i na nich usiadzie to czy nalezy wtedy jakos inrerowac jesli np. nie zchodzi z jaj zeby sie najesc i napic :?: Czy poprostu pozostawic kurke w spokoju :?:
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-05-15, 17:18   

Słyszałem opinie ze jesli kurke zdjmieny z gnizda to jajka nalezy przykryc ciepłą szmatka. Czy wy stosujecie taka metode w swoich hodowlach :?:
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2007-05-15, 17:20   

Kwoki sa bardzo szybkie jesli chodzi o wychodzenie na jedzenie. Ja moja przyłapałam dopiero po tygodniu. One maja osobny język ciała, ze jak idzie do jedzenia to wszystkie kury i koguty natychmiast jej schodza z drogi. Kwoczka wsuwa paszę w szybkim tempie i wraca. To czy kwoka schodzi z gniazda można poznac po obecności pojedynczej kupki, duzo większej od innych (przynajmniej ja tak widziałam u mojej kwoczki, ale moze sie mylę).
maja
_________________
Shepherds Green
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-05-15, 17:45   

ja na początku , robie tak :

-zakłada sito na kwoke , która siedzi na jajkach , i przykrywam szmatą ciemną ....
- po jakimś czasie zdejmuję sito
- ustawiam jedzenie i picie obok gniazda


I kura powinna sobie jeść i pić , ona wie , kiedy chce jeść , a tak na siłę i jak za często to może całkowicie zejść z jajek , mi juz sie tak kiedys niestety stało ...


:D pozdrawiam :D
 
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2007-05-15, 18:03   

BM, ale sito sie naklada tylko jesli kura chce zachodzic z gniazda, a kurka kacpisułtana ani mysli schodzic :) . To samo z przykrywaniem, jeśli ktoś się obawia, ze kura pozostanie za długo, to wtedy mozna przykrywac, ale najlepiej to sie im nie mieszać w interes bez potrzeby.
maja
_________________
Shepherds Green
 
 
Bażancia matula 
Iluzja


Województwo: śląskie
Pomogła: 8 razy
Wiek: 27
Dołączyła: 19 Wrz 2006
Posty: 584
Skąd: zza krzaka ;-)
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2007-05-15, 18:05   

no tak , ale ja podałam przykład jak ja robie :D więc myśle żeby nie ruszać kury , połozyć jej tylko blisko gniazda picie i jedzonko i będzie ok. :D



Kasia
 
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2007-05-15, 18:15   

Cytat:
więc myśle żeby nie ruszać kury , połozyć jej tylko blisko gniazda picie i jedzonko i będzie ok

Zgadzam się. :d
_________________
Shepherds Green
 
 
Bartek1989 


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lis 2006
Posty: 72
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2007-05-15, 20:18   

Jełśi kwoka sama naniosła jajek i chce na nich siedzieć to najlepiej nic z nią nie robić niech sobie sama poradzi i wtedy jest najlepeij można jedynie sprawdzić czy nie ma za dużo jajek i te których nie jest w stanie obsiąść odebrać jej. jeśłi chodiz o jedzenie to jełśi kwoka ma dostęp do koryta i wody to ona sama sobie zejdzie gdy będzie tego potrzebowała!!!! Pozdrawiam!!!
 
 
 
filip 
młody



Województwo: Dolnośląskie
Wiek: 34
Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 79
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-05-17, 20:52   

Ja opracowałem prosty i bezproblematyczny sposób ,który praktykuje wiele moich znajomych hodowców ,poprostu jak kura siadzie na jajkach wstawiam kratkę do gniazda oczywiście tylko na jednej ze ścian , i wypuszczam ją raz dziennie aby zaspokoiła wszystkie swoje potrzeby , w razie upałów daje jej wode obok gniazda żeby mogła sięgnąć szyją ,taka kwoka na zawołanie schodzi z gniazda a jak nie to ją delikatnie zdejmuje.
Ostatnio zmieniony przez filip 2007-05-17, 20:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-06-10, 10:42   

Ja zawsze sam zdejmuje kurke z gniazda i sama sobie wraca na gniazdo .Jeszcze nie miałem takiej sytuacji że kurka przestała mi wysiadywać.Ale kure można samemu zdjąć z gniazda dopiero gdy się rozsiedzi :!: Czyli po 1-2 dniach od dnia w którym usiądzie.I na początku trzeba pilnować żęby wróciła na gniazdo.Nie należy jednak sterczeć przy kurze tylko wyjść z kurnika i wrócić po 10 minutach.Jeśli kura nie chce jeszcze wrócić do gniazda lub często z niego schodzi można ją w tym gnieżdzie zamknąć.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-04-07, 19:55   

A ja mam dwa pytanka.Moja silka wysiaduje i w sobotę się wylegają małe.Ona jest taka że nie pozwala włożyć pod siebie ręki.Strasznie dziobie.Ale muszę tam kontrolować bo czasem jej jajko się wysunię.Tzn nie wiem czy ono się nie zaziębi.Tak sobie układa te jajka że zawsze 2 czy 1 są nie na wierzchu tylko pod skrzydłem(w tylnej jego części)nie jest ono całkiem zimne ale chłodniejsze od pozostałych.I czy agresja kury minie jak będzie miała młode czy tak jak przy wysiadywaniu nie da dotknąć kurczaka?
_________________
pozdro...
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2008-04-07, 20:53   

Arek-miłośnik, Skoro tak zaciekle broni jajek to zapewne i kurczaków będize broniła. Najlepiej jest kurkę oswoić, ale trzeba to zrobic zanim usiądzie na jajka. Czyli teraz jest za późno. Spróbuj oswoić ją jak już zostawi kurczaki. Bierz ją na ręce, głaskaj, jak moknie wysusz suszarką. To bardzo przywiązuje kurkę do właściciela. Moja nawet mnie nie dziabnie. Tak samo oswoiłem towarówkę z tym, że nie suszyłem jej jak zmokła. Jeżeli ptak ufa właścicielowi to nie broni przed nimkurczaków, gdyż wie,że on im nic nie zrobi. A mialem też kwoki agresywne, ale to liliputy, które były tak płochliwe, że nie dały się wziąźć na rękę. Jak silka zostawi kurzaki bierz ją na ręce codziennie na kilka mionut. Z czasem się do Ciebie przyzwyczaji.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2008-04-07, 21:09   

Dadzio no właśnie ona była najbardziej oswojona.Tylko to macieżynstwo tak ją zmieniło.Wcześniej jadła z ręki i wogóle.Mam nadzieję że jak już wychowa młode to będzie taka jak kiedyś.Dadzio a co sądzisz o tych jajkach że niby zaziębione.Po prostu się martwię żeby w końcowej fazie młode nie padły w jajkach.Prześwietlałem je no i są zalężone.
_________________
pozdro...
 
 
Grzegorz Hulanicki 


Województwo: Warmińsko-Mazurskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Lip 2007
Posty: 386
Wysłany: 2008-04-07, 22:09   

Moim sposobem na oswojenie jest karmienie z reki (tylko wtedy i tak będą cie dziobac bo pomyślą, że cos im dasz :diabel:: ). Kwoki sa rózne, przewaznie skszeczą i dziobia gdy sie chce im jajka skontrolować, gdy mają kurczaki to juz łagodnieja. Jak byłem mały to zaatakowała mnie kaczka piżmówka pilnująca kaczatek (to dopiero była niebezpieczna mamuśka :D )
 
 
daniel g. 


Województwo: Wielkopolskie
Dołączył: 17 Mar 2008
Posty: 14
Skąd: z Polski
Wysłany: 2008-04-08, 10:36   

A mój sposób na oswajanie kurek to taki:
Łapie jedną i zaczynam ją drapać delikatnie po nosie, w okolicach uszu i grzebienia i między dzwoneczkami. Raz, drugi i się oswoi. Bo kury nie mogą się tam podrapać i dlatego jak zobaczą właściciela to same podchodzą do "masażu" Tak zrobiłem z jedną brahmą i paroma zielononóżkami, które, jak wiadomo są płochliwe i dzikie ;)
_________________
Pozdrowienia dla wszystkich hodowców <-: (:(:(:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12