Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Zięba.
Autor Wiadomość
mirass 
Egzotyk



Województwo: podkarpackie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 837
Wysłany: 2007-02-17, 19:57   Zięba.

Zięba "Fringilla coelebs"

Mały ptaszek z rodziny łuszczaków, odbywa legi i zimuje w prawie całej Europie poza częścią Skandynawii. Można go spotkać także w Azji, północnej Afryce i na Wyspach Kanaryjskich. Dorasta do 15cm. Ich biotopem są ogrody, zadrzewienia, zagajniki, żywopłoty, pola/
Są to ziarnojady, dlatego ich głównym pokarmem jest ziarno, a dodatkiem owady, (jeżeli są dostępne).
Wygląd:
Samiec – różowa pierś, szary wierch głowy, skrzydła brązowe z wyraźnym podwójnym paskiem skrzydłowym. Brzegi ogona białe.
Samica – nie jest tak barwna jak samiec. Kolor jej upierzenia jest szary w różnych odcieniach. Ma płowożółte ciemię, wierzch ciała brązowy.
Młode – podobne do samicy.
Głos: delikatny śpiew z głośnym zakończeniem.
Ptaki te budują gniazdo w różnych miejscach. Może to być rozwidlona gałąź, krzew, drzewo iglaste. Samica składa do gniazda nawet 6 jaj, które sama wysiaduje przez okres, co najmniej 12 dni. Młode szybko się rozwijają i już po 2 tygodniach opuszczają gniazdo.
Podobne gatunki: jer z tego samego rodzaju. Samica zięby jest podobna do wróbla.
Gatunek ten jest pod ochroną.


http://eduseek.interklasa...da/4141/idc/27/

„MÓJ ARTYKUŁ NIE JEST KOPIĄ POLSKICH JAK I OBCOJĘZYCZNYCH KSIĄŻEK, MAGAZYNÓW, CZASOPISM, STRON WWW ORAZ INNYCH TEKSTÓW PODOBNEGO LUB TEGO SAMEGO TYPU JAK W/W ORAZ ICH TŁUMACZEŃ . JEST TO WYŁĄCZNIE MOJA PRACA INTELEKTUALNA.”
”KORZYSTAŁEM ZE ŹRÓDEŁ: wikipedia.pl
Ostatnio zmieniony przez mirek_60 2011-05-01, 19:19, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
 
darek72 
OPIEKUN DZIAŁÓW



Województwo: opolskie
Pomógł: 3 razy
Wiek: 51
Dołączył: 21 Mar 2008
Posty: 308
Wysłany: 2008-04-30, 19:55   

Witam! A ja obserwuję każdej zimy kilka zięb jerów,które przylatują do karmnika ze zwykłymi ziębami.Piękne ptaki,aloe nie mam żadnych zdjęć.Pozdrawiam.
_________________
Darek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13