Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 24 Października 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Bażant żółto-złocisty(bananowy)
Autor Wiadomość
jendrek 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2014-03-24, 18:58   

Na razie zostawiasz wszystkie jajka co zniesie,jak będziesz widział że już cały czas siedzi na jajkach to znaczy ,że zaczęła wysiadywać[lub też gdy już3-4 dni nie przybędzie żadnego to znaczy ,że więcej nie zniesie[chociaż zdarzają się niektórym różne przerwy]wtedy to możesz myśleć o podłożeniu tych jaj pod kwokę,jajka się nie wychłodzą póki się kura ich nie zaczęła wysiadywać[to ,że siedzi z następnym jajkiem to innym jajkom nic nie robi ,dopiero jak będzie już siedzieć kilkanaście godzin to zaczyna się porządna inkubacja,najlepiej pisz na PW to więcej popiszemy.Pozdrawiam

miras03 

Województwo: dolnoslaskie
Wysłany: 2014-03-24, 19:29   

OK.Dzięki

DANIEL J 
JUZIO :p

Województwo: Mazowieckie
Wysłany: 2014-03-31, 00:33   

miras03, niesienie jaj u nich oraz ich wysiadywanie można śmiało porównać od zwykłych kur hodowlanych tylko że bażancica niesie w danym okresie letnim i niewiele jajek ;)
Ja rok temu swojej podłożyłem jaja kurze i wysiedziała mi kurczaczki wraz z małymi bażancikami tylko jajka kurze podrzuciłem po 2 dniu wysiadywania bo wyczytałem że bażancice od 22 do 24 dni siedzą.

Tylko jeśli kupuje się je z lęgów naturalnych to jest większe prawdopodobieństwo że samica sama wysiedzi i odchowa młode, u tych z inkubatora jest to takie balansowanie na krawędzi albo siadzie albo tylko będzie niosła.

Ja oczekuje jakichś jaj od swoich widziałem koguta w akcji dorosłego, młody bardzo chce kopulować ale kury nie uważają go wcale nieraz go pogonią, a nieraz panicznie uciekają jak chce je deptać siłą.

Jestem początkującym hodowcą więc muszę się jeszcze wiele nauczyć... Przepraszam za pytania ale dzięki temu się uczę !!! Z góry dziękuje !!!
Mój wątek w spisie hodowców :
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=16450
Fotki : http://www.garnek.pl/danyyyy

Mateusz21233 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2014-09-21, 20:48   

Witam dziś stałem się posiadaczem parki tych bażantów i tu moje pytanie jaka woliera potrzebują te ptaki?

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 166 razy
Wysłany: 2014-09-21, 20:53   

Mateusz21233, Takiej jak dla innych gatunków

Chrom 

Województwo: Pomorskie
Wysłany: 2014-09-21, 20:54   
   Nr Tel.: 503655196

Mateusz21233, Lepiej byłoby kupić ptaki wiedząc już takie podstawy jak wielkość woliery. Wystarczy poczytać, jeśli nie w tym temacie to w temacie o bażantach złocistych.

Odpowiedz do tematu