Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 21 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Seksowanie zielononóżek i nie tylko.
Autor Wiadomość
michał 

Województwo: dolnośląskie
Wysłany: 2012-01-13, 15:26   Seksowanie zielononóżek i nie tylko.

Pani Romo, a czy podzielłaby się Pani wiedzą nt. sposobu seksowania zielononóżek :?:
Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony przez 2013-03-24, 16:33, w całości zmieniany 3 razy  

kasiakasia 
kasiakasia

Województwo: mazowieckie
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2012-01-13, 15:40   

michał, Tego podobno uczy się bardzo długo i nie sądzę żeby ktoś chciał się podzielić tą wiedzą :(

tom1234 

Wysłany: 2012-01-13, 16:07   

A może jednak ?? bo też jestem ciekaw :)

Roma Wróbel 
Roma

Województwo: wielkopolskie
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-01-13, 19:26   
   Nr Tel.: 607 877 454

Moi drodzy, ciekawość to pierwszy stopień do piekła i do wiedzy :d :d :d
a więc ,nie jest to takie proste jak się wam wydaje.
W Polsce jest kilku sekserów którzy się tym zajmują, trzeba mieć do tego predyspozycje,drobne paluszki, dobry wzrok i kręgosłup z żelaza aby wytrzymać tyle godzin w jednej pozycji.
Wyszkolenie dobrego sexera to niesamowity koszt, bo trzeba poświęcić kilka tys. kurcząt aby się przekonać czy nowy kandydat się do tego nadaje. Kurczęta po nauce seksowania nadają sie do utylizacji ( mają zazwyczaj uszkodzone wnętrzności)
W obecnych czasach nie stać nikogo na takie szkolenia, dawniej istniały PGR i wtedy była inna polityka. Już pare razy próbowałam i tak samo moi pracownicy, ale niestety nikt z nas się do tego nie nadaje !
Seksowanie polega na wynicowaniu jelita ( wypchnięcie jelita paznokciem na zewnątrz w taki sposób aby był widoczny wyrostek, albo fałdy skórne po których się rozpoznaje co jest kurka, a co kogut)
Najtrudniejsze jest wynicowanie, bo jak się nie tak zrobi jak powinno być to nic nie widać i jest duże ryzyko uszkodzenia wnętrzności . Drogi raz nie można tego robić na kurczaku bo będzie zaraz opuchnięty i nic nie widać. Trzeba to zrobić raz i szybkim ruchem aby kurczak nie cierpiał.

Jaro 
POLSKIE RASY

Wysłany: 2012-01-13, 20:12   

Ponoć w seksowaniu kurcząt znakomici są Japończycy, którzy przyjeżdżają na kontrakty nawet do Europy. Pamiętam kiedy Pani doktor (z Zakładu Hodowli Drobiu SGGW w Warszawie) opowiadała, będąc bodajże w zakładzie wylęgowym we Francji, jak japońskim sekserom kurczęta dosłownie "przelatywały przez ręce". Ona sama ledwo dostrzegała po wynicowaniu wzgórek u kogucików, a sekserom "robota paliła się w rękach" ;)

kasiakasia 
kasiakasia

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2012-01-13, 20:23   

Jest tak jak pisze Roma,to ogromna sztuka niewielu ją potrafi opanować i rzeczywiście można uszkodzić pisklę. Widziałam filmik ale nie mogę znaleźć linku

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2012-01-14, 11:41   

Roma Wróbel, Mam 2 pytania :D
1. Czy okreslenie płci kurczaków po wielkości i ułożeniu piórek w skrzydłach jest czymś miarodajnym
2. Co robicie z kogutkami

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2012-01-14, 12:14   

AL napisał/a:

1. Czy okreslenie płci kurczaków po wielkości i ułożeniu piórek w skrzydłach jest czymś miarodajnym

Jest miarodajne, ale to jest tylko u specjalnych ras. Są rasy, w których w zależności od płci piskleta mają różnej długości lotki, albo różne kolory.

AL napisał/a:

2. Co robicie z kogutkami

Pisałam o utylizacji kogutków, ale chodziło mi o rasy typowo nieśne. Takie, których nie hoduje się na mięso. Zielononóżka taka nie jest.
Chociaż jak patrzę na pierwszy post, to tam są tylko "kurki"...

Pozdrawiam,
Joanna
Ostatnio zmieniony przez Joanna 2012-01-14, 12:18, w całości zmieniany 1 raz  

AL 
Admin Alicja Pańka

Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2012-01-14, 15:28   

Joanna, wiem i dlatego pytam kogoś kto ma z tym do czynienia na co dzień, aby raz na zawsze te kwestie wyjaśnić.

fantomas 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2012-01-18, 17:54   

Jakby ktoś był zainteresowany nauką seksowania to mam fajny filmik z którego troszkę można podpatrzeć. Osobiście próbowałem też w ten sposób określać osobniki żeńskie i męskie, ale to jest dość trudne. Co prawda samo sprawdzanie nie jest trudne i nie robi się krzywdy piskalkom oczywiście jak ktoś ma odpowiednie wyczucie bo jak widać na filmie jak ktoś go zgniecie, że mu oczy wyjdą na wierzch to na bark go zabije. Ogólnie film jesst fajny widać też na początku pierwszego partu czubatki bezbrode czarne, w ogole to jest bardzo przytłaczająca ilość kurczaków, no i ciekawe jest to, że wylęgane są nie tylko, jak u nas w Polsce Sussexy, ale wiele gatunków. Miłego oglądania. Linki do stron z filmikami:
http://www.youtube.com/watch?v=Y4g_WCmznW4
http://www.youtube.com/wa...feature=related

pozdrawiam Robert

Rybnik 

Wysłany: 2012-02-27, 02:10   

Roma Wróbel napisał/a:

W Polsce jest kilku sekserów którzy się tym zajmują, trzeba mieć do tego predyspozycje,drobne paluszki, dobry wzrok i kręgosłup z żelaza aby wytrzymać tyle godzin w jednej pozycji.
Wyszkolenie dobrego sexera to niesamowity koszt, bo trzeba poświęcić kilka tys. kurcząt aby się przekonać czy nowy kandydat się do tego nadaje. Kurczęta po nauce seksowania nadają sie do utylizacji ( mają zazwyczaj uszkodzone wnętrzności)
W obecnych czasach nie stać nikogo na takie szkolenia, dawniej istniały PGR i wtedy była inna polityka. Już pare razy próbowałam i tak samo moi pracownicy, ale niestety nikt z nas się do tego nie nadaje !

Wiem że to wścibskie ale to jak to jest? jest jakieś zrzeszenie sekserek i wpadają jak jest wylęg robią podział kurczaków i jadą do następnej wylęgarni? a i jeszcze jedno czy istnieje ponowna możliwość seksowania piskląt np. po tygodniu życia?

FlyArek 

Wysłany: 2013-03-23, 22:47   

Roma Wróbel napisał/a:
Seksowanie polega na wynicowaniu jelita ( wypchnięcie jelita paznokciem na zewnątrz

Jelita ? :O A co ma jelito wspólnego z płcią ptaka?
Co do kogutów , to większość jest utylizowana, tak jak napisała Joanna (reszty nie będę opisywać , co się dzieje.Wytrawni poszukiwacze mogą znaleźć filmy w sieci).
Z tego co wiem, to spora część trafia do ogrodów zoologicznych , jako żywy pokarm np dla węży. Tak jest w przypadku kur towarowych, nie wiem jak zielononóżki , ale podejrzewam że tu odchów koguta jest też nieopłacalny, dlatego kończą podobnie.

west25 

Województwo: Wielkopolskie
Wysłany: 2014-09-30, 08:27   
   Nr Tel.: 781339757

seksowanie w dirty jobs

seksowanie zielononóżek

dla objaśnienia :)

Wszystkie linki zostały przekopiowane do jednego postu, w celu poprawy postu, korzystamy z opcji edytuj. Pozdrawiam. Ulvhedin.
Ostatnio zmieniony przez Ulvhedin 2014-09-30, 22:12, w całości zmieniany 3 razy  

Odpowiedz do tematu