Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 23 Maja 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Woliera- Budowa
Autor Wiadomość
Garullus 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2015-02-04, 14:07   

waldi 1979 ja miałem na myśli wyłącznie długość, jak chcesz inną szerokość to i siatkę ślimakową musisz przyciąć (a to napewno trudniejsze niż w przypadku zgrzewanej). Oczywiście ma to znaczenie tylko gdy zakłada się że kiedyś siatka może być zdjęta z woliery i inaczej wykorzystana (np. na wolierę o innych wymiarach).
grzechu95 ja tej ślimakowej jakoś nie zachwalam specjalnie, bo faktycznie jest jak napisał waldi 1979 "najgrubsza,najcięższa,najdroższa", ale przy moich papugach (baaaardzo lubią niszczyć i dobrze im to wychodzi) uznałem że jest dodatkowo też najpewniejsza, a widziałem jak z niektórych siatek zgrzewanych druty były przez ptaki wyciągane. Do trzymania kur, gołębi czy "spokojnych" papug taka "pancerna" woliera zwykle nie jest potrzebna (inna sprawa to jeszcze drapieżniki z zewnątrz woliery, które zbyt słabą siatkę mogą zniszczyć). Dodam, że od lat na wolierach z bażantami, papużkami falistymi, nimfami i rozellami miałem i mam siatkę z grubego sznurka (jakieś niesamowicie wytrzymałe tworzywo sztuczne - pojedynczy sznurek ma ok. 3 mm grubości) i wszystko jest o.k. kilka razy zaledwie gryzonie ją lekko uszkodziły i raz poważniej królik :D
Ostatnio zmieniony przez Garullus 2015-02-04, 14:14, w całości zmieniany 1 raz  

waldi 1979 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-02-04, 15:06   

@ grzechu,jeśli będziesz w wolierze trzymał np. aleksandretty większe,bądz inne większe papugi z mocnymi,masywnymi dziobami to kup ślimakową 2mm gr drutu,a jeśli nimfy,rozelle ,świergoty,faliste i inne podobne to zgrzewaną.Tą sześciokątną,taką plecioną chyba masz na myśli-wydaje mi się,że ona jest najsłabsza z tych wymienionych.POZDRAWIAM.

grzechu95 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2015-02-04, 16:30   

raczej ta druga grupa będzie
patrzyłem po zdjęciach to takie papugi niektórzy trzymają w wolierach z tej sześciokątnej można tez ja kupić z grubszego drutu tylko nie wiem czy ona się nie będzie odkształcać czy coś?
co do drapieżników to i tak myślałem o pastuchu
http://www.forum.woliera....ghlight=#289503

http://www.garnek.pl/grzesie

Garullus 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2015-02-05, 08:48   

grzechu95 napisał/a:
co do drapieżników to i tak myślałem o pastuchu
Jeśli dobrze przeciągniesz druty to żaden ssak drapieżny siatki nie uszkodzi ale jest jeszcze możliwość że np. krogulec w nią uderzy, więc nie może to być siatka łatwa do rozerwania. No i trzeba jeszcze pomyśleć o tym, czy cała woliera będzie zadaszona. Jeśli przewidujesz część woliery odkrytą to zimą na siatce może zalegać śnieg, więc nie może ona być zbyt słaba. Jeśli masz w planach mało niszczycielskie ptaki to możesz zrobić wolierę z siatki zgrzewanej, wyjdzie taniej. Zawsze można rozszeżyć hodowlę i postawić nowe woliery dla konkretnych gatunków w miarę potrzeb i możliwości ;)

grzechu95 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2015-02-05, 08:59   

taniej to jednak wyjdzie mi z tej sześciokątnej i chyba właśnie te siatkę kupie bo ta zgrzewana może i jest mocna ale jak dla mnie lepiej wygląda sześciokątna
na razie zamierzam zrobić wolierę taka 3x4m albo 2x3m będzie w całości zadaszona w późniejszym czasie zamierzam do tego dostawić wolierę otwartą 5x4 albo coś podobnego i połączyć obie woliery w jedną
i na razie kupie te sześciokątna i zobaczę jak się będzie sprawować a najwyżej później jak będę dorabiał wolierę to wymienię całą siatkę
http://www.forum.woliera....ghlight=#289503

http://www.garnek.pl/grzesie

waldi 1979 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-02-05, 09:13   

Witam,@ Grzechu,My Ci poleciliśmy siatkę dobrą do tego celu,Zrobisz jak uważasz,Weż pod uwagę,że jak będziesz wymieniał póżniej sześciokątną,to wyniesie to drożej,jak od razu byś dał siatkę lepszą.
Przed kuną,krogulcem,sową chroni tylko podwójna siatka.Ja mam od przodu siatkę,przerwa 4 cm i drugą siatkę i to chroni w 100%.Przy pojedynczej pazury sowy,krogulca,kuny zawsze sięgną papugę nocującą na siatce,którą rozprują i uśmiercą.POZDRAWIAM.

Odpowiedz do tematu