Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak skutecznie chronic swoje ptaki przed drapieżnikami?
Autor Wiadomość
domosław 
domoslaw



Wiek: 48
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 62
Skąd: k.Krakowa
Wysłany: 2006-08-25, 21:53   

Mieszkam niedaleko zapuszczonych stawów i w tym roku mam prawdziwą plage kun,wczesną wiosną i posłałem do" krainy wiecznych łowów "trzy sztuki, czwartą zabiło auto,.W zeszłym tygodniu kuna w biały dzień podeszła pod samiutki dom za gołębiami ojca,wieczorem widziałem dwie,a wczoraj do żywołapki złapałem następną.
Przepiękne zwierzęta i niebywale inteligętne,ale nie mogłem jej wypuścic wolno,a robią tak niektórzy hodowcy ,że wywożą do lasu.Jeśli ma młode to wróci wywieziona nawet 100km,a raz złapana możemy miec pewnośc że drugi raz nie wejdzie do pułapki.Pozatym puszczakąc kune DOMOWĄ w lesie robimy innemu hodowcy "niedzwiedzą przysługę" :evil: bo w lesie nie będzie siedziec.
 
 
fasola1980 
Maniek



Wiek: 43
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 111
Skąd: Wysogotowo (Poznan)
Wysłany: 2006-09-05, 20:07   

Kochani wlasnie skonczylem budowac moja wolierke zewnetrzna i co zauwazylem ten ktory zawsze byl moim przyjacielem stal sie teraz najwiekszym wrogiem mianowicie kot ktory siedzi na podworku do starej woliery nawet nie podchodzil nowa natomiast kurna spodobala sie bydlakowi siedzi i patrzy na moje papugi mimo iz dostal kilka soczystych kopniakow .niech se siedzi ale w starej wolierze za tydzien z domku wychodza mlode nimfy i latac wiadomo nie potrafia doradzcie mi czym najlepiej zagrodzic dol woliery tak gdzies na 50 cm w zwyz no i eby to nie psolo wizerunku klatki :cry: :cry: :cry: :cry:
_________________
<lol>
 
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-09-05, 20:16   

Możesz zrobić na dole podwójną siatkę, ale papugi zazwyczaj siadają na siatce wyżej, ale dla bezpieczeństwa dobrze jest przymocować siatkę na dole. Dla poprawienia wyglądu możesz zasadzić jakieś niewielkie krzewy przy wolierze np. tuje. Jednak jeśli kot przez ten cały czas się nie interesował papugami to i może z czasem znów o nich zapomni, teraz może po prostu jest zaintrygowany nowym wyglądem ogrodu...
 
 
fasola1980 
Maniek



Wiek: 43
Dołączył: 17 Sie 2006
Posty: 111
Skąd: Wysogotowo (Poznan)
Wysłany: 2006-09-05, 21:15   

dzieki rocki zobacze co by tu wymyslec :(
_________________
<lol>
 
 
 
jaras 



Województwo: KUJAWSKO-POMORSKIE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 106
Skąd: Unisław
Wysłany: 2006-09-05, 22:02   Drapieżniki
   Nr Tel.: 663 449 801


Domosław.Czytając Twój post widzę całe to drapieżne towarzystwo, które chce żyć moim kosztem.Naliczyłem tego ponad 10 gatunków i nie jest to wszystko.Jeżeli ktoś nie wierzy to wymienię:lisy,jenoty,kuny,tchórze,wydry,norki amerykańskie, psy,koty,sroki, kruki, jastrzębie itd.Do tego jeszcze wróbelki,szpaki i inni amatorzy kurzej karmy.Ale tym odpuszczam,bo przynajmniej ćwierkają.Momentami to opadają mi ręce,bo jest to codzienna,ciągła walka o przetrwanie.Nie jest to gołosłowie,bo przedstawiciele wymienionych ssaków (oprócz wydry,ale na nią też przyjdzie czas)wpadli w moje ręce. Teraz zbieram kasę na pastucha elektrycznego i przewód,który ma zabezpieczyć płot od góry.Jest to spory wydatek bo muszę zabezpieczyć ponad 800 metrów płotu. Kruk na razie nie przylatuje,bo go przestraszyłem hukiem. Wybierał jajka z gniazd zewnętrzych,które rozmieściłem na wybiegu,żeby kury nie gubiły jaj po krzakach. Podobnie było wiosną ze srokami.Drapieżników tych - w dużej części chronionych - jest jednak tak dużo,że nie sposób z nimi wygrać.Jak uda się zabezpieczyć hodowlę przed jednym,to wlezie drugi.Pozdrawiam.Jaras
 
 
Rocki 
Robert



Województwo: Mazowieckie
Pomógł: 25 razy
Wiek: 34
Dołączył: 21 Lip 2006
Posty: 1290
Wysłany: 2006-09-05, 22:39   

Jaras nie powinieneś winić drapieżników że polują na twój inwentarz, to ty powinieneś zadbać o to żeby drapieżniki nie mogły się do nich dostać, odpowiednie ogrodzenie powinno je powstrzymać. Nie rozumiem ludzi którzy wolą iść na łatwiznę, przecież jak się skasuje jednego drapieżnika to przyjdzie drugi, a więc jeśli chce się coś trzymać trzeba najpierw pomyśleć czy da się rade zapewnić zwierzęta bezpieczeństwo. Ja mam solidny kurnik i ogrodzenie i jeszcze nigdy, żadne dzikie zwierze się nie dobrało do moich kurek.
Wiem ze może i nie mam racji i trzeba ograniczyć liczbę niektórych drapieżników, ale ja tego nie popieram i jestem przeciwny takim działaniom...
 
 
przemas 



Wiek: 56
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 10
Skąd: Szadłowice
Wysłany: 2006-09-06, 06:30   

jaras,
looknij na te stronki , tam masz wszystko o pastuchach
http://www.grene.pl/index.php?id=94 lub http://www.pomelac.pl/
pozdrawiam przemas
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2006-09-06, 13:44   

Roki trochę tych drapieżników za dużo... :-/ Swoje kury trzymam w zamknięciu(w zagrodzie) i wypuszczam na trawkę tylko jak jestem w domu. Mimo to drapieżniki nawet w dzień przychodzą na obiadek, a to już bezczelność :-x Może to brutalnie zabrzmi, ale połowę tych "pasożytów" przydałoby się wytępić, tyle się tego w okolicy namnożyło.
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-09-06, 13:58   

fasola1980,
Bardzo mozliwe, ze twój kot jest zwyczajnie zaciekawiony nowa rzeczą. Koty sa bardzo ciekawe nowego. Ale oczywiscie nie powinien on miec dostepu to wnętrza woliery.
Maja
 
 
wanted 
wanted



Województwo: pomorskie
Pomógł: 34 razy
Wiek: 50
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 1773
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Ostrzeżeń:
 9/6/9
Wysłany: 2006-09-06, 16:28   

Wszystcy wymieniali tu różne drapierzniki,a zapomnieliście o takim bardzo pospolitym-SZCZURY-śniady i wędrowny.One bywają częstszymi bywalcami naszych zagrów,wolier niż pozostałe.Potrafią wyczyniac różne szkody oraz roznosic choroby.
_________________
Jacek "wanted" Zaborowski
www.aviornis.com.pl
 
 
 
Krzysiek Prokop 
REDAKTOR



Województwo: warm.-maz.
Pomógł: 6 razy
Wiek: 32
Dołączył: 17 Lip 2006
Posty: 865
Wysłany: 2006-09-06, 16:45   

No, o tym zapomnieliśmy. Szczur potrafi nieraz nawet i z 10 5-cio tygodniowych kurczkaków (liliputów) przez noc, no i oprócz tego wzbudza we mnie takie wielkie przerażenie, że strach mówić :-?
 
 
jaras 



Województwo: KUJAWSKO-POMORSKIE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 106
Skąd: Unisław
Wysłany: 2006-09-07, 10:13   elektryzatory
   Nr Tel.: 663 449 801


Przemas! Dzięki za strony. Z pewnością zrobię zakupy w firmie POMELAC.Pozdrawiam.Jaras
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2006-09-07, 20:19   

Jeżeli ktos ma problem ze zwierzetami wyjadającymi jajka, to trzeba wziąc normalne jajko, zrobić wydmuszkę, z pomoca strzykawki i igły napełnic sosem tabasco albo curry (zeby był bardzo ostry). Nastepnie zakleic otworki woskiem i włozyc do gniazda i czekać. W przypadkach powtarzajacych sie wizyt, to podobno działa. Mozna tez tak oduczyc psa lub kota. Kota wiejskiego mozna tak nauczyc nie jeśc żadnych jajek wypełniając np. jajka przepiórcze.
Maja
 
 
domosław 
domoslaw



Wiek: 48
Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 62
Skąd: k.Krakowa
Wysłany: 2006-09-10, 09:06   

W zeszły poniedziałek złapałem w żywołopke następną kunw,chyba nie ma twartszego zwierza do ubicia.
 
 
Kamil Kowalski 
Loża zasłużonych
Założyciel Forum!



Województwo: Małopolska
Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 08 Cze 2006
Posty: 1831
Skąd: Kraków
Wysłany: 2006-10-08, 16:47   

Polecam takie siatki (Siatka zbrojeniowa do wylewek -oczka 10cm na 10cm)
cena takiej siatki to max 8zł - wymiary "arkusza siatki" 2m na 3m

POlecam świetna sprawa wystarczy wkopać lup położyć bezpośrednio na ziemi - ŻADEN LIS SIĘ NIE PODKOPIE.

PA080225.JPG
Plik ściągnięto 145 raz(y) 1,04 MB

_________________



>> Phelsuma - Hodowala Phelsum >> Solary - Systemy solarne >> Spis Hodowców >> Koszulki dla Hodowców >> Darmowe Książki
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13