Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Niedziela 15 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Manipulowanie kwoką ???
Autor Wiadomość
bigbob76 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2015-04-15, 19:22   Manipulowanie kwoką ???

Mam pytanko,postaram się nie zamotać aby było zrozumiałe.
Chciałbym zapytać czy możliwe jest takie oszustwo względem kwoki , że podkładam pod nią przykładowo 5 jaj po tygodniu dokładam kolejne 5 ( nie podłożyłem ich z pierwszymi bo ich fizycznie wtedy nie posiadałem) po 3 tygodniach odbieram kwoce 5 maluchów z pierwszych jaj a ona siedzi na tych drugich dalej ?
Mam nadzieje ze problem opisałem zrozumiale :?: :D

Karol2121 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2015-04-15, 19:27   
   Nr Tel.: 574893050

bigbob76, Wiesz różnie to bywa Ja miałem oba przypadki w tym roku nawet że podkładałem po liliputkę (miała swoich 5) jajka które się kluły wcześniej od innej i po wykluciu i wyschnięciu pod tą liliputką zabierałem i siedziała dalej na tych swoich aż do klucia jej jajek, miałem też przypadek że lęgły się pod kwoką kurczaki i mam zwyczaj że zabieram kurczaki po wyschnięciu zabrałem pierwsze 3 wracam do kurnika a tu kwoka chodzi koło gniazda i coś szuka wyszło na to że bez przynajmniej jednego kurczaka pod sobą by nie siedziała, to zależy od kwoki przeważnie te małe silki, liliputki nie robi im to różnicy bo potrafią siedzieć nawet miesiąc na pustym gniezdzie.
Robią też tak że kwoka siedzi te 3 tygodnie kurczaki się wykluwają zabiera się je jej i sadzi się od nowe te 3 tygodnie.

Zdjęcia Garnek :
www.garnek.pl/karolz

Zaprasza do mojego Spisu !
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=27524
Ostatnio zmieniony przez Karol2121 2015-04-15, 19:29, w całości zmieniany 1 raz  

bigbob76 

Wysłany: 2015-04-15, 19:31   

Czyli nie jet tak ze definitywnie nic z tego nie będzie?

Karol2121 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2015-04-15, 19:35   
   Nr Tel.: 574893050

bigbob76, Nie ma na to reguły z doświadczenia wiem że różnie bywa, i tak najlepiej podłożyć jajka kwoce w jeden dzień żeby kurczaki wyszły w tym samym czasie i potem chowały się z kwoką.

Zdjęcia Garnek :
www.garnek.pl/karolz

Zaprasza do mojego Spisu !
http://www.forum.woliera.com/viewtopic.php?t=27524

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2015-04-15, 20:46   
   Nr Tel.: 601 654 364

Bigbob76 takie manewry, o jakich piszesz, są możliwe do wykonania z powodzeniem. Efekt zależy od kwoki. I Ty też musisz się postarać - podłożyć jaja w odpowiednim momencie i w odpowiednim odebrać maluchy. Nie może być tak, że kura zejdzie z gniazda z maluchami, bo już nie wróci na jaja.

Karol2121 napisał/a:
Robią też tak że kwoka siedzi te 3 tygodnie kurczaki się wykluwają zabiera się je jej i sadzi się od nowe te 3 tygodnie.

Tak można zrobić przy nasadzaniu indyczki, szczególnie takiej dorodnej i dobrze odżywionej. W przypadku małych (miniaturowych) nasiadek kurzych, proponuję nie więcej niż 4 tygodnie siedzenia.

Jolek 
STARSZY REDAKTOR

Województwo: śląskie
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2015-04-16, 10:02   

Zazwyczaj po wykluciu się kurcząt kwoka jeszcze siedzi na gnieździe ok 2-3 dni. Potem głodne i ciekawe świata maluchy wymuszają na kwoce ,,spacery".
Zgadzam się z Bawką, że nie ma sensu przetrzymywać kur na drugą turę wysiadywania. Jeśli już się decydujemy na ten krok to kura wysiadująca musi być bardzo dobrze odżywiana nawet w czasie wysiadywania. Inaczej z gniazda zejdzie szkielet w piórach. Inne w tym swoim kwoczeniu są tak zawzięte , że będą siedzieć aż padną.
Praktycznie to wszystko zależy od indywidualnych cech danej kury. Dlatego znając swoje kury wiemy na co możemy sobie pozwolić.

bigbob76 

Wysłany: 2015-04-16, 12:22   

Ta konkretna kwoka siedzi w klatce je i pije cały czas wygląda bardzo dobrze.

Odpowiedz do tematu