Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Wtorek 18 Lutego 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
tran dla ptaków
Autor Wiadomość
marlena j 

Województwo: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2015-04-22, 16:22   tran dla ptaków

czy ktoś podaje ptakom tran? prawdopodobnie dobrze podawać go młodym ptakom ,wspomaga to kośćiec oraz pierzenie,również dorosłym przystępującym do lęgów ponieważ zawiera dużo wit A i E .Zaciekawiło mnie to,podaje tran moim psom i efekt jest faktycznie .Ptakom nie należy podawać dłużej jak 60dni.

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 172 razy
Wysłany: 2015-04-22, 16:25   

marlena j, zazwyczaj podaje sie 1 krople do karmy jajecznej

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2015-04-22, 17:08   

Trochę dziwnie piszesz. Bo najpierw pytasz jakbyś nic nie wiedziala o podawaniu tranu ptakom, a potem piszesz o tym jak długo się podaje...

Tradycyjnie był czesto polecany, dzisiaj raczej odchodzi się od podawania tranu (tzn. w różnych opracowaniach raczej sie to odradza). Niby jest to naturalny srodek, ale jest mało bezpieczny. Przede wszystkim zawiera witamine A i D; witaminy E zawiera już mniej. Bardzo łatwo jest podając tran przedawkować zarówno witaminę A, jak i E. Poza tym bardzo szybko jełczeje i wtedy jest szkodliwy. Jest jeszcze problem zanieczyszczeń, zwłaszcza rtecią. Oczywiście tran dla ludzi powinien być pozbawiony wszelkich zanieczyszczeń, ale wiadomo, że różnie to bywa. Jeśli chodzi o tran dla ptaków (zwierząt), to nad tym w ogole nie ma kontroli.

Jest wiele innych środków, zarówno naturalnych, jak i w postaci preparatów weterynaryjnych, że według mnie szkoda ryzykowac z tranem.

Pozdrawiam,
Joanna

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2015-04-22, 17:44   

Ztego co wiem, jak ktoś podaje tran to podaje taki dla dzieci i tylko 1 kroplę na deserówkę, czy taka ilość ma jakiś wpływ na kondycje ptaka, tego nie wiem

marlena j 

Województwo: kujawsko pomorskie
Wysłany: 2015-04-22, 18:08   

Joanna napisał/a:
Trochę dziwnie piszesz. Bo najpierw pytasz jakbyś nic nie wiedziala o podawaniu tranu ptakom, a potem piszesz o tym jak długo się podaje...

Dziwne to są Twoje "podejrzenia"
jak bym wiedziała to bym nie zadawała pytania na forum ....
do Twojego uspokojenia to ile czasu się podaje tran znalazłam na tej stronce http://www.wardenga.pl/cz...8-pc278.pl.html
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2015-04-22, 18:26, w całości zmieniany 1 raz  

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2015-04-22, 18:49   
   Nr Tel.: 601 654 364

Taki np. tran z wątroby dorsza:
2-3 razy w tygodniu, w ilości łyżki na kilogram granulowanej paszy (dokładnie rozprowadzić), szczególnie w okresie zimowym (brak słońca) i w okresie pierzenia. Na początku nieśności, kiedy pojawiają się jaja bez skorup lub w słabych skorupach. Kiedy chcemy dodać do zasadniczej paszy coś w proszku - np. czosnek granulowany, dodatek mineralny, lek odrobaczający (w proszku do karmy). Trzeba uważać, żeby tran nie był zjełczały (przechowywać w lodówce). Nie przekraczać zalecanych ilości - może spowodować inny zapach jaj i przedawkowanie witaminy A i D (jak pisała Joanna).

Kiedyś podawano tran kurczętom do 6 tygodnia życia (przeciw objawom krzywicy), ale przy dzisiejszych zbilansowanych paszach już się tego nie stosuje. Podawanie tranu lub innych suplementów z witaminami rozpuszczalnymi w tłuszczach ma sens u ptaków "po przejściach" z ewidentnymi niedoborami i u ptaków trzymanych w zamkniętych pomieszczeniach (np. papugi), ewentualnie u ptaków intensywnie użytkowanych (np. nioski) przy braku odpowiednich pasz.

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2015-04-22, 19:35   

marlena j napisał/a:
do Twojego uspokojenia to ile czasu się podaje tran znalazłam na tej stronce http://www.wardenga.pl/(...)

Tylko, że co z tego, że ktoś sobie coś napisze na stronach?

Radziłabym w ogole nie czytać tych stron. Pomijam to, że wszystkie artykuły to kompletny bełkot, ale jest tam sporo rzeczy wręcz szkodliwych. A znam te strony od dawna, jeszcze jak były na innym adresie. Hodowca ten (jeszcze na moim forum) np. zachwałal innego hodowce, który dodaje zardzewiałe śruby i nakrętki od srub do wody żeby ptaki nie miały niedoboru żelaza i chwalił się, że jako doświadczony hodowca na oko potrafi okreslic poziom wapnia u ptaków...

I a propos bełkotu i bzdur... nie mogę się powstrzymać przed zacytowaniem:

na podanych stronach J.W. napisał/a:
W życiu zwierząt i ludzi, podstawą życia jest woda, bez niej nie byłoby naszych pięknych rośli, zwierząt i nas, nie byłoby życia na ziemi. Zaburzenia organizmu, są spowodowane najczęściej tą wodą, jaką pijemy, nasz organizm potrzebuje sporo czasu, aby strawić wodę zanieczyszczoną, natomiast wodą skażoną możemy się zatruć, a w najgorszym przypadku otruć. Nasz organizm potrzebuje spora czasu, i energii na to, aby wypitą wodę przerobić, i aby dalej mogła ona spełniać odpowiednią funkcje w organizmu człowieka. Aby odciążyć nas, i nie pozbywać się tej energii która jest nam zabierana podczas przerabiania wody w naszym organizmie, można temu zaradzić, i samemu przerobić wodę w odpowiednio taką , aby organizm nie marnował, i nie zużywał zbyt wiele na to energii i czasu. Tak przerobioną wodę, pije osobiści, i czuje się po niej znakomicie, różnice można zauważyć już po tygodniu. Woda przerobiona, nazywana jest wodą strukturyzowaną, jeśli ja się po niej czuje wspaniale, to dlaczego nie podawać jej moim ptakom ? taki pomysł odświeżył mój umysł, i z czasem zacząłem to praktykować. Swoim ptakom wodę strukturyzowaną, podaję od kilkunastu lat, zauważył że ptaki mają więcej po niej energii, są bardziej żywsze, samce chętniejsze do śpiewu, i ogólnie ptaki są bardziej zadowolone z życia.

I możemy zrobić konkurs: co to jest woda strukturyzowana...

Pozdrawiam,
Joanna
Ostatnio zmieniony przez Joanna 2015-04-22, 19:36, w całości zmieniany 1 raz  

AL 
Admin Alicja Pańka

Wysłany: 2015-04-23, 07:45   

Znam to od lat i od zawsze sie śmieję :D większość jego tekstów jest nie do czytania -stek bzdur, dziwnych teorii , porady chyba wzięte z księżyca -część zostało poprawionych stylistycznie przez administratorkę jego forum, ale tylko stylistycznie :D lepiej podchodzić z dużym dystansem do tego co tam jest napisane

Odpowiedz do tematu