Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Żywienie pawi
Autor Wiadomość
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
Wysłany: 2008-07-12, 17:01   Żywienie pawi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o żywieniu pawi. Chodzi mi o dorosłe ptaki, jaki i pisklaki oraz młodzież. Słyszałem o kilku szkołach żywienia pawi, ale która jest najlepsza? - sam nie wiem... W jadłospisie pawia powinno znajdować się znacznie więcej białka zwierzęcego niż w dawce dla kury czy bażanta. W jaki sposób żywić pawia aby pokryć jego zapotrzebowania pokarmowe? A czym Wy karmicie swoje ślicznotki? Drodzy koledzy, proszę o pomoc...
 
 
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
Wysłany: 2008-08-18, 08:51   

Ostatnio słyszałem o podawaniu żółtego sera jako dodatku dla młodych pawi. Czy to aby na pewno jest wskazane?
_________________
http://www.spis-hodowcow.pl/Jaro
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-08-18, 18:42   
   Nr Tel.: 503362871


Dorosłe ptaki dostają jako podstawa pszenicę i dwa razy w tygodniu gotową mieszankę dla gołębi składającą się conajmniej 15-20 składników . Oprócz tego podają im prawie wszystko co znajduje się w sadzie czy ogródku m.in porzeczki , jabłka , agrest i inne owoce , oraz z warzyw przedewszystkim marchew i po trochu buraka cz kalarepy . Nie zapomnij także o zieleninie - u mnie bardzo ją lubią .
Co do młodych osobników dostają oprócz zwykłej wody do picia dwa razy w tygodniu wodę z witaminami , a jeżeli chodzi o paszę to do około 3 miesięcy dostają paszę dla indyków , a powyżej czwartego miesiąca wprowadzam powoli pszenicę.
 
 
 
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
Wysłany: 2008-08-18, 21:00   Żywienie pawi

Pawi Król dzięki za odpowiedź. A co z dodatkami białkowymi? Ja stosuję (tak jak zalecił mi hodowca, od którego kupiłem pawie), żeby stosować w żywieniu mieszankę wysokobiałkową, ponieważ pawie mają większe zapotrzebowanie na białko od innych gatunków drobiu. Ja takowe stosuję, oczywiście ekologiczne ;) do stałej konsumpcji mają też mieszankę zbóż, nasiona grochu, konopii, słonecznika itp. Od czasu do czasu jakieś owoce, warzywa i inne smakołyki. Zieleninki i owadów mają pod dostatkiem, ponieważ chodzą luzem po ogrodzie. Chyba jestem nieco przewrażliwiony jeśli chodzi o witaminy, bo codziennie dostają wodę z Polfamixem- z tym chyba przesadziłem... :ops:
_________________
http://www.spis-hodowcow.pl/Jaro
 
 
Pawi Król 



Województwo: pomorskie
Pomógł: 2 razy
Wiek: 42
Dołączył: 21 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Nowa Wieś Lęborska
Wysłany: 2008-08-19, 20:39   
   Nr Tel.: 503362871


Polfamix dajesz za często . Ja podaję raz a czasem dwa razy w tygodniu . Co do diety wysokobiałkowej to nie zwracałem na to uwagi . Dostają różnoradny pokarm i chowają się dobrze
 
 
 
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
Wysłany: 2008-08-19, 21:26   

Masz rację... trochę przesadziłem :ops: To z przewrażliwienia ;)
_________________
http://www.spis-hodowcow.pl/Jaro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 11