Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 17 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Niezrozumiała śmierć synogarlic małych.
Autor Wiadomość
krusia30 

Województwo: kujawsko-pomorskie
Wysłany: 2015-06-06, 15:44   Niezrozumiała śmierć synogarlic małych.

Miałam na balkonie młode synogarlice i niestety 05.06. zdechł jeden ptaszek a dziś rano drugi też był nieżywy(a wczoraj jeszcze piszczał do rodziców i jadł). Mogły mieć około 15 dni.I teraz mam problem bo nie chciałam ich tak zostawić bo jest straszny upał i zabrałam je i schowałam do pudełka.Teraz one przychodzą i wołają małe(pomimo że widziały rano że się nie ruszają).I mam pytanie czy im przejdzie i zajmą się ewentualnym nowym miotem czy będą tak przychodziły?Bo przez to robią mi przykrość,bo wiem że im nie odpowiedzą(a wiem że przyroda ma swoje prawa, z którymi nie umiem się pogodzić).

jendrek 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2015-06-06, 16:01   

Bez stresu na pewno im przejdzie i zaraz przystąpią znowu do nowego lęgu,u mnie na podwórku mam 2 gniazda synogarlic u sąsiada 2 i w promieniu 200 jeszcze kilka .Można powiedzieć ,że jest ich za dużo w okolicy patrząc na inne miejsca ale tu mają dużo pożywienia na miejscu,mało że w co drugim domu ktoś coś hoduje to i silosy z zbożem i różnymi innymi[kiszonka kukurydzy itp]Nie jedno krotnie zauważyłem śmierć młodych ,czy to za sprawą kota czy też innego drapieżnika,czy nieszczęśliwego wypadku,czy śmierci naturalnej[może jakiś wirus czy coś podobnego]stare osobniki po jakimś czasie spokojnie znowu znoszą jajka i póżniej wychowują następne maluchy.

Joanna 
weterynaria

Województwo: malopolskie
Pomogła: 113 razy
Wysłany: 2015-06-06, 19:29   

Nie wiem w jakim miejscu jest gniazdo, ale teraz są upały i małe mogly się przegrzac. Pewnie dorosłe dokarmiasz, ale pamiętaj teraz o wodzie.

Pozdrawiam,
Joanna

Odpowiedz do tematu