Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 21 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Białogłówka gąbińska
Autor Wiadomość
ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2012-12-27, 20:13   

justysia2606, po tym samcu ze zdjęcia 3 od dołu(tak mi sie wydaje ,że to samiec),możesz uchować piękne młode siwe wajskopy.Mam niemalże identycznego samca,bez czarnej muchy na dziobie(ale to nie jest jakas wielka wada,że twój wajskop ma małą muchę,bo często niektóre rasy dostają na okres zimy czarne/ciemne zabarwienia dzioba,a gdy przyjdzie wiosna one znikają). Chodzi mi o to że barwa jego,podchodzi pod ciemnego nakrapianego-z siwym podbiciem.Mam takiego samca już kilka lat i on jest z kruczoczarna samicą wajskopką i młode ida piękne siwe lub jeden siwy i jeden czarny.Mam już zakupioną siwą samiczkę,więc na wiosne sparze je ze sobą i mogą wyjść ładne grochy lub siwe. ;)

Mateusz :) 

Województwo: Podkarpackie
Wysłany: 2012-12-27, 20:35   

Kilka fot moich białogłówków, lecz to i tak nie wszystkie ptaki ;p

justysia2606 
Koroniarze

Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2012-12-28, 16:12   

Mariusz14, ten samiec jest z czarną samiczką z zaciągiem białego na brzuszku. Niemal wszystkie młode po nich są na zdjęciach. Wychodzą kruczo-czarne, czasem z plamką na głowie ale takie eliminuję.
Mucha pojawia się u niego co rok, zawsze zimą i na lato częściowo sinieje (nie wiem czym to jest spowodowane) ale na młode tego nie przekazuje i idą piękne, czyste w rysunku młodziaki :) , głównie samiczki :)
Teraz i tak już rezygnuję z hodowli białogłówek, no może zostawię sobie parkę czarnych i żółtych a reszta na sprzedaż, a ta parka już czeka na wysyłkę :D

krzys260982 

Wysłany: 2015-07-12, 10:45   Wajskopy mam je w różnych kolorach ,robią za mamki.

Odpowiedz do tematu