Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Środa 21 Sierpnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kwoka
Autor Wiadomość
Shimamoto 

Województwo: Dolnosląskie
Wysłany: 2015-08-01, 23:39   

Te "bardzo maleńkie ledwo widoczne robaczki", czyli ptaszyńce dwa lata temu zabiły mi kwokę na jajach. Pamiętaj, że kura która wysiaduje, często jest pod koniec dość osłabiona i każdy atak pasożytów może się skończyć źle zarówno dla niej, jak i dla piskląt.

tlidi 
tlidi

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-08-01, 23:58   

raczej to nie ptaszyńce są za maleńkie ptaszynce mają koło 0.70 mm wielkosci a te są 4 razy mniejsze

18marcinnn 

Wysłany: 2015-08-02, 00:14   

Cytat:
ptaszyńce mają kilka stadiów rozwoju, niektóre są ledwo widoczne gołym okiem.

aslain798 
aslain798

Województwo: podlaskie
Wysłany: 2015-08-02, 07:09   
   Nr Tel.: 857164349

Gama pasożytów jest szeroka od ptaszyńców do wszy pcheł czy wpleszy .Mogą to być też zwykłe roztocza które są dosłownie wszędzie.Raczej dziwne jest to że kura zostawiła gniazdo jeśli były tam pasożyty to były od początku nie wzięły się z powietrza i skoro kura wytrzymała tyle czasu to przyczyna musi być inna .Być może kura nie słysząc popiskiwania piskląt spisała jajka na straty.Instynkt robi swoje to co nam może wydawać się nielogiczne i niezrozumiałe dla zwierząt jest niezbędne by przetrwać.Czasami z kwokami jest tak że jedne potrafią nie jeść przz kilka dni nie schodząc z gniazda ani na chwilę inne schodzą co chwila.Dlatego ja pozwalam jedynie bantamkom wysiadywać z możliwością stałego opuszczania gniazda inne kury wysiadują w przykrytych siatką skrzynkach 2 razy dziennie wypuszczam je by mogły się najeść nabiegać.Mają na to pół godziny jeśli same nie wracają do gniazda to je zanoszę.Kontrola kwoki moim zdaniem przynośi lepsze efekty.

tlidi 
tlidi

Wysłany: 2015-08-02, 08:07   

mam pytanie czy mogę kurnik i gniazda spryskać ascypem

tlidi 
tlidi

Wysłany: 2015-08-02, 09:15   

Witam ponownie byłem niedawno w kurniku wypuscić kwoke i ku mojemu zdziwieniu w jednym jajku usłyszałem cierkanie pisklaka ale skorupka jest na razie cała.Ile czasu potrzebuje kurczak na przebicie sie przez skorupkę i czy zostawić go pod kwoką i czekać na inne jajka czy coś z tego będzie.

Shimamoto 

Województwo: Dolnosląskie
Wysłany: 2015-08-02, 23:02   

Nie mam pojęcia ile może trwać wykluwanie od momentu przebicia się do komory powietrznej (chyba dopiero wtedy można usłyszeć pisklę), musisz poszukac na forum.
Co do zabierania lub zostawiania młodych pod kwoką są dwie szkoły. Jedni zostawiają, inni zabierają. Ja na wszelki wypadek zabieram, żeby kwoka mogła spokojnie wysiedzieć wszystkie małe. Trzymam w domu pod lampą, a jak wykluje się ostatni wszystkie wracają do mamy. Jeżeli od wyklucia pierwszego do ostatniego upływa więcej niż doba, to ostatnie zostaje z kwoką, a te które mam w domu podkładam dopiero wieczorem, jak jest już ciemno. Wtedy mam pewność, że kwoka nie będzie wstawać aż do świtu no i nie zdarzyło mi się, żeby nie chciała przyjąć piskląt.
Pamiętaj tylko, żeby zabierać puste skorupki.

aslain798 
aslain798

Wysłany: 2015-08-03, 08:57   

Kurczęta klują siě róznie w zależności od grubości skorupki czy panującej wilgotnośći.Miałem w tym roku przypadek że nakluty pierwszy kurczak wyszedł ze skorupki po 24 godzinach podczas gdy innym zajmowało to zaledwie parę godzin.Małe lepiej zabierać z pod kwoki gdyż ta pewniej siedzi na jajkach a gdy ma kurczaki to często unosi się by je zobaczyć czěsto zaziębiając jajka.

docia 
MODERATOR

Województwo: Irlandia-Mayo
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2015-08-03, 13:00   

Kwoka zawsze schodzi z jaj na dluzej przed samym terminem klucia.Przez ten czas najada sie do syta.Czesto tez bierze kapiel piaskowa.
Jezeli w gniezdzie sa pasozyty to kwoka zostawi jajka.

tlidi 
tlidi

Wysłany: 2015-08-04, 15:01   

Wczoraj wykluły mi się trzy kurczaczki,ale za pózno zabrałem od kwoki i niestety kury zadziobały jednego ,pod kwoką jest jeszcze 5 jajeczek i nie wiem co robić czy zostawić jeszcze czy nic z tego nie będzie

aslain798 
aslain798

Wysłany: 2015-08-04, 18:12   

lepiej zaczekać kurczaki potrafią zaskakiwać w zeszłym roku podłożyłem jaja kwoce 6 piskląt wykluło się po 21 dniach a 4 kolejne dopiero po prawie 2 dniach.Możesz sprawdzoć czy kurczaki w jajkach nie popiskują.

docia 
MODERATOR

Województwo: Irlandia-Mayo
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2015-08-04, 18:29   

tlidi, czy nie mozesz czyms zastawic kwoki tak zeby inne kury nie mialy do niej dostepu?
Ostatni leg mialam rozciagniety przez 3 dni,a to wszystko dlatego,ze kwoka nie podgarniala jajek chociaz miala tylko 6 sztuk.Co jakis czas znajdywalam jakies wychlodzone jajko obok gniazda.

tlidi 
tlidi

Wysłany: 2015-08-04, 21:54   

Już oddzieliłem kwokę z małymi dzisiaj dwa jajka okazały się zbukami bo chlupotało w nich jak lekko poruszyłem i zostały mi tylko trzy ale chyba nic z tego nie będzie bo kwoka wyszła dzisiaj z małymi i jajka zostawiła na jakieś 4 gdz a potem usiadła i siedzi.

Odpowiedz do tematu