Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Poniedziałek 22 Lipca 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
pocztowe vs. ozdobne
Autor Wiadomość
krzys260982 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2015-03-30, 01:12   

To może ja się wypowiem w tym temacie -Prawdziwe czempiony są warte tyle co dobre auto. "Budapeszt” bo tak ma na imie ten goląb,ponieważ właśnie w Budapeszcie zdobył największe laury. Jest to gołąb Jerzego Koźlika z Kolonii Gosławickiej kosztuje 100 tysięcy złotych i jest nie do kupienia...W hodowli Jerzego Koźlika w Kolonii Gosławickiej pod Opolem grucha sobie w boksie najprawdopodobniej najdroższy gołąb w Polsce. Jakiś czas temu hodowca z Holandii dawał mu za niego 25 tysięcy euro. - Ale Holender obszedł się smakiem. Zaś
Najdroższym gołębiem świata jest holenderska Dolce Vita (Słodkie Życie), samiczka, którą niedawno jakiś przebogaty Chińczyk kupił na aukcji za 329 tysięcy dolarów, czyli milion złotych.Sprzedawcą był Pieter Veenstra, holenderski hodowca, który na gołębiach zarobił już 2,5 miliona dolarów.

KRET 

Województwo: podkarpackie
Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2015-03-30, 09:54   pocztowe vs. ozdobne
   Nr Tel.: 604370012

krzys260982 napisał/a:
To może ja się wypowiem w tym temacie -Prawdziwe czempiony są warte tyle co dobre auto. "Budapeszt” bo tak ma na imie ten goląb,ponieważ właśnie w Budapeszcie zdobył największe laury. Jest to gołąb Jerzego Koźlika z Kolonii Gosławickiej kosztuje 100 tysięcy złotych i jest nie do kupienia...W hodowli Jerzego Koźlika w Kolonii Gosławickiej pod Opolem grucha sobie w boksie najprawdopodobniej najdroższy gołąb w Polsce. Jakiś czas temu hodowca z Holandii dawał mu za niego 25 tysięcy euro. - Ale Holender obszedł się smakiem. Zaś
Najdroższym gołębiem świata jest holenderska Dolce Vita (Słodkie Życie), samiczka, którą niedawno jakiś przebogaty Chińczyk kupił na aukcji za 329 tysięcy dolarów, czyli milion złotych.Sprzedawcą był Pieter Veenstra, holenderski hodowca, który na gołębiach zarobił już 2,5 miliona dolarów.

Skoro chce się Pan wypowiadać w ty temacie to może własnym zdaniem a nie skopiowanym z internetu kawałkiem artykułu . Ja już czytać i obsługiwać google potrafię. Ktoś na tym forum napisał gołąb wart tyle ile ktoś jest w stanie za niego zapłacić a jak na razie sprzedany ów ptak nie został więc równie dobrze można twierdzić że jest wart miliard lub dychę, jak zostanie sprzedany za te 100 tysięcy to znaczy że dla kogoś tyle był wart a na razie sobie grucha . Liczą się FAKTY
Ostatnio zmieniony przez KRET 2015-03-30, 10:01, w całości zmieniany 2 razy  

krzys260982 

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2015-03-30, 11:19   

Kolego ,KRET chciał Kolega potwierdzenia z internetu i takowe skopiowałem ,proszę przeczytać ten artykuł jeszcze raz. Za tego gołębia już dawano 100tys zł. za taką cene był by sprzedany jeśli właściciel by się zgodził więc tyle najmniej on już jest wart. Tak jak powiedział właściciel on jest dla niego bez cenny, więc mniej niż wymienioną wyżej kwotę nawet by nie wypadało proponować :) Jest teraz kwotą minimalną za tego gołębia.To sa potwierdzone informacje.
Ostatnio zmieniony przez krzys260982 2015-03-30, 11:24, w całości zmieniany 1 raz  

KRET 

Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2015-03-30, 17:09   pocztowe vs. ozdobne

krzys260982 napisał/a:
Kolego ,KRET chciał Kolega potwierdzenia z internetu i takowe skopiowałem ,proszę przeczytać ten artykuł jeszcze raz. Za tego gołębia już dawano 100tys zł. za taką cene był by sprzedany jeśli właściciel by się zgodził więc tyle najmniej on już jest wart. Tak jak powiedział właściciel on jest dla niego bez cenny, więc mniej niż wymienioną wyżej kwotę nawet by nie wypadało proponować :) Jest teraz kwotą minimalną za tego gołębia.To sa potwierdzone informacje.

Dziękuję za miłą wymianę zdań ale informacji o które mi chodziło Pan nie posiada .Jak już pisałem potrafię obsługiwać internet . Chodziło mi o inne informacje dotyczące polskich gołębi , wydawało mi się że jasno określiłem jakie ale pewnie nie dość jasno z pewnością to moja wina , ciekawostki które mi Pan wysłał są powszechnie znane ale i za to dziękuję .
Ostatnio zmieniony przez KRET 2015-03-30, 17:21, w całości zmieniany 1 raz  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2015-03-31, 14:42   
   Nr Tel.: 660803277

Około rok temu za innego gołębia niemieccy hodowcy oferowali 230 tys. euro, ale właściciel też odmówił sprzedaży. "Dziwnym trafem" jakieś dwa tygodnie później w tej hodowli przytrafiło się włamanie i skradziony został jedynie jeden gołąb - właśnie ten , którego koniecznie chcieli kupić owi hodowcy. Do dzisiaj sprawcy ani gołębia nie odnaleziono. Właściciel oferował za odzyskanie ptaka nagrodę w wysokości 100 tys. zł.

KRET 

Ostrzeżeń:
 3/6/9
Wysłany: 2015-03-31, 16:03   pocztowe vs. ozdobne

No ale trzymając się FAKTÓW to w Polsce nie został sprzedany żaden gołąb za 100tyś zł a co dopiero za kilkaset tyś euro . A to że różne chodzą plotki no to zrozumiałe hodowcy mają wybujałą wyobraznię . To tak jak z bacą który chciał sprzedać psa za 1 milion a jak nikt nie kupił to zamienił na dwa koty po pół miliona .

Lotar87 

Województwo: śląsk
Wysłany: 2015-10-09, 19:02   

Odświeżając temat. Moim zdaniem zdecydowanie więcej korzyści może przynieść hodowla gołębi pocztowych. Jeśli wylatamy dobre wyniki to młode sprzedają się jak świeże bułeczki i idzie na nich zarobić ale to nie tak od razu mistrzem się zostaje. Organizowane WG również mogą przynieść wiele zysku jeśli mamy dobry i sprawdzony materiał. Jednak jest to hobby, które kosztuje bo na chlebie taki gołąb nie poleci. Jednak gdy osiągnie jakiś konkretny wynik ceny osiągają nawet kilkaset tysięcy, a nawet rekordowe kwoty 1,5 mln zł.
Na gołębiach ozdobnych (rasowych) ciężko się dorobić ;)
ALe w końcu to hobby które ma cieszyć.
Mnie cieszy przewrotność gołębia. Wcześniej hodowałem również wysokoloty ale to inny poziom :P

Susel 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2015-10-10, 09:32   

Pracowałem parę lat w mieszalni pasz dla gołębi, widziałem ile tego towaru wychodziło z magazynów, i w jakich cenach. Mniej więcej orientuje się jakie ziarno idzie dla jakiego gołębia i mogę powiedzieć ze to nie jest tanie hobby jeżeli chodzi o ludzi którzy lotują championy. Herbatki, grity, drożdże, zasypki dodatki to wszystko kosztuje a używa sie tego non stop z tego co się orientuje pracy przy tym masa. Moim zdaniem jedyne gołębie na których idzie "zarobić" parę groszy to mięsne. :)
Pozdrawiam.

Odpowiedz do tematu