Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Czwartek 04 Czerwca 2020 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Prawdziwa Hodowla Gołębi Pocztowych
Autor Wiadomość
ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2014-03-12, 17:33   

Mając malo czasu to można "hodować" mieszańce w celach kulinarnych. Tylko takie które będą się same żywić w polu albo u sąsiadów. ;)

Hodowla gołębi, a tym bardziej pocztowych - wymaga pošwięcenia i czasu, dużo czasu. Często w hodowli, czas i fundusze to główne powody, na których brak często skarżą się hodowcy. Mając mało czasu w hodowli gołębi ( nie tylko pocztowych )- nie można liczyć na jakiekolwiek osiągníęcia.
Ostatnio zmieniony przez ManiekP 2014-03-12, 17:35, w całości zmieniany 2 razy  

kgrzelinski 
REDAKCJA FORUM
kgrzelinski

Województwo: wielkopolskie
Ostrzeżeń:
 2/6/9
Wysłany: 2014-03-12, 18:21   
   Nr Tel.: 660803277

Mariusz, akurat zabierałem się do pisania ale mnie wyprzedziłeś. Napisałeś to tak , że nic nie da się dopisać.

s.patryk2 

Województwo: Świętokrzyskie.
Wysłany: 2014-03-13, 08:43   

ManiekP, kgrzelinski, Ja rozumiem...nie raz mi to Mariusz powtarzasz :) .
Jak wiecie moja hodowla znajduje się 15KM od domu...(sąsiedzi),tym wszystkim opiekuje się Pan Janek :> .Jest on już na emeryturze...ale dobrze że on jest,sam mi to zaproponował ale no wiecie głupio mi zabierać mu cały czas...siedzi u mnie w gołębniku cały dzień,no ale chce lotować taką metodą która zajmie mało czasu:).Dlatego to moje pytanie ;) ,a może mi odpowiedzie>?

Pozdrawiam,
Patryk

ManiekP 
MODERATOR
specjalista-gołębie

Województwo: łódzkie
Wysłany: 2014-03-13, 10:59   

Ciężko mi odpowiedzieć na to pytanie. Nie ma takiej metody lotowania, która nie wymagałaby poświęcenia czasu. To też zależy, czy chcesz tylko lotować i mieć frajdę z samego uczestnictwa, czy chcesz coś osiągnąć. Wiem z własnej autopsji, że lotując nawet amatorsko - czas jest niezbędnym warunkiem.

Sama pielęgnacja stada lotowego i dbałość o czystość pomieszczeń hodowlanych to ogrom czasu. A gdzie tu jeszcze treningi, loty, spotkania w oddziale (z tym ostatnim to mowa oczywiście o hodowcach zrzeszonych) Że o okresie lęgowym nie wspomnę. Każda pora roku dla hodowcy, to kolejne prace w hodowli. A szczególnie jesienią, gdy mnożą się wokół choróbska i niemal trzeba stać dzień dnia z szufelką í szpachelką w ręku. To wszystko wymaga czasu, wbrew pozorom - dużo czasu.

s.patryk2 

Wysłany: 2014-03-13, 15:06   

ManiekP, ja o tym wiem....hodowałem troche pocztowe więc.
Chyba wybiorę totala.A teraz odniosę się do twojego postu,naszczęscie nad wszystkim czuwa Jan.O hodowlę się nie martwię,codziennie składa mi raport ;) .Co do sprzątania to sprzątane jest 4 razy w tyg.(Taki Waldek mi sprząta za nie duże pieniżąki).Co do chorób:
Nastawiony jestem na natruralne składniki,jednak nie przesadzam z tym ponieważ jak wejdzie jakiś dziad w hodowlę to trzeba sięgnąć bo mocniejsze leki,i ja na tym nie oszczędzam,jak pisze dawać od 7 do 10 dni to daje do 10 dni,a nie jak niektórzy dają 5 dni....a potem okazuję się że zamiast zaoszczędzić to tracą i pieniądze i ptaki z hodowli....
Jak wiesz no tego czasu nie ma...znaczy się jest czas ale nie ma jak go wykorzystać.Co do treningów:mój wujek jeździ po Polsce bo ma taką pracę,jak jedzie to bierze mi w kosz ptaki i puszcza.A zebrania????,zebrania

Pozdrawiam,
Patryk

merx 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2014-03-14, 16:15   

Metoda wdowieństwa totalnego na nasz program lotowy jest odpowiednia.Lotujesz samce i samice.Gniazdówką nic nie osiągniesz nawet na dalszych lotach.Gniazdówka dopiero od 1000+ i to jeszcze odpowiednie pozycje gniazdowe.Jeśli jeszcze nie masz http://rybyozdobne.pl/met...osc,63,638.html to polecam.
Co do czasu którym trzeba dysponować w hodowli gołębi pocztowych to nie do końca jest prawdą o czym piszecie powyżej.W PZHGP jest ponad 35 tyś lotujących hodowców których łączą dwie rzeczy pasja lotowania i nadmiar wolnego czasu :d . Na wszystko potrzebny jest czas.Na pójście na basen lub do kina też potrzebny jest czas , na każdą pasje. Ludzie normalnie pracują,prowadzą rodzinne życie i lotują gołębie.

rafeel 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2015-06-25, 22:57   

Koledzy hodowcy wypowiem się jako młody człowiek lotujący gołębiami , jestem w PZHGP od 16 roku życia czyli już 4 lata i wiem że nie jest łatwo zaistnieć i w ogóle coś powiedzieć na temat tego sportu w środowisku tych ludzi , aby być dość dobrym hodowcom trzeba dać ta chemie dzisiaj są takie choroby zmutowane że , hodowcy którzy lotują mają gołębie ( zdrowe) do pierwszego koszowania , potem to tylko antybiotyki i probiotyki i tak do końca lotów i nikt mi nie powie że to nie prawda bo lotuje i znam duże środowisko hodowców i wiem co się dzieje w gołębnikach , prawda jest taka że nikt się nie przyzna co daje wszyscy mówią że maja zdrowe gołębie lecz mój ojciec jest weterynarzem i mi mówi kto i po co i jak często przychodzi ,a co do kosztów hodowli i lotowania no to już zależy od stada hodowlanego bo koszt PZHGP jest taki :
- 105 zł członkowskie i gospodarcze
-1,20zł za obrączkę rodową
-100zł lotwe gołębi starych + 5zł za każdego gołębia
-50zł lotowe na młode + 2,50zł za każdego gołębia
-składak na puchary to już zależy bo co roku jest inna ok .40zł
-teraz kontrolki ok 30gr sztuka lub tipes 7zł sztuka
oczywiście są to kosztu takie mniej więcej bo co roku się coś zmienia

No i teraz trzeba sobie policzyć karmy, preparaty,witaminy,leki,i inne pierdoły hodowlane które też zależą od wielkości stada

powiem tak cały koszt hodowli i lotowania gołębiami pocztowymi przy stadzie 146 szt starych lotowych , 70szt młodych i 16 rozpłodowych wynosi mniej więcej na rok
ok 6-7 tys . i powiem tak przy mojej małej wypłacie z praktyk nie dał bym rady aby utrzymać hodowle bez wsparcia rodziców
Ostatnio zmieniony przez rafeel 2015-06-25, 22:59, w całości zmieniany 1 raz  

grzesiekz 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2015-06-27, 19:59   

Ja lotuje kilka lat,co do czasu ,w lotach starych 3 godzinki dziennie wystarczy,po za sezonem lotowym sporo mniej,oczywiscie jak ktos lubi gołebie ,bedzie spedzał kazdą wolną chwile z nimi.Co do kosztów ,ja w 3tysiącach sie mieszcze w roku.Stadko mam nie za wielkie około 40 starych i tylesz młodych.w rozpłodzie 7 par

s.patryk2 

Wysłany: 2015-12-11, 20:43   

Witam :P
Że mnie tu dawno nie było to może i ja się wypowiem,co i jak u mnie :d .

Na dzień dzisiejszy stado u mnie liczy ponad 90sztuk z czego ponad 40 sztuk to ptaki rozpłodowe,wiem że to lekka przesada z tą ilością rozpłodu-Ale rozpłód przyszłoscią hodowli :) .
Są to ptaki z różnych źródeł,od różnych hodowców.Czy jest coś ciekawszego?>...owszem,może nie wszystko ale kilka sztuk na pewno warte uwagi.Obiecuję zdjęcia ale dopiero w poniedziałek ewentualnie niedziele :/

Jeżeli już poruszyliście temat wyżej o kosztach...hmmm szczerze?ja go raczej wolę nie poruszać.Dlaczego?wiadomo że raczej każdy do tego hobby dokłada...i to nie małe sumy.
Sama karma,witaminy,preparaty,grity i inne niezbędne specyfiki i wyposażeie do hodowli to wydatek naprawdę nie mały..

Cytat:
koszt PZHGP jest taki :
- 105 zł członkowskie i gospodarcze
-1,20zł za obrączkę rodową
-100zł lotwe gołębi starych + 5zł za każdego gołębia
-50zł lotowe na młode + 2,50zł za każdego gołębia
-składak na puchary to już zależy bo co roku jest inna ok .40zł
-teraz kontrolki ok 30gr sztuka lub tipes 7zł sztuka
oczywiście są to kosztu takie mniej więcej bo co roku się coś zmienia

Co tutaj mnie bardzo zdziwiło to to że składka na stare jest naprawdę dziwna..dla mnie?wręcz żałosna.. 100PLN+ 5ZŁ od 1 sztuki?

no,no powiem Ci że naprawdę..bardzo mnie to dziwi...koszt samego tego jest bardzo wysoki...ale cóz trzeba się stosować,niestety :/

Pozdrawiam,
Patryk

grzesiekz 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2016-01-08, 11:09   

Umnie jest tak
200zł stała na oddział+ 80zł na sekcję
3zł od starego +2 zł od młodego.
Ja w rpku 2015 zapłaciłem 462 zł + obraczki 1,50 za sztuke do 50sztuk powyzej 2zł

Odpowiedz do tematu