Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Piątek 06 Grudnia 2019 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kurczaki - czym karmić pisklęta?
Autor Wiadomość
Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2015-02-20, 21:49   
   Nr Tel.: 601 654 364

sznurka napisał/a:
Kasza wspomniana - sucha czy ugotowana?
Otręby pszenne można? na sucho czy na mokro?
W przyszłym tygodniu będą mi się kluć kurczaki a nie chcę gotowej paszy

katarina napisał/a:
płatki owsiane, kasza jeczmienna (wczesniej kasza manna przez jakies tydzien po urodzeniu)

Kasza gotowana będzie łatwiej przyswajalna, ale psuje się (kwaśnieje) w cieple odchowalni.
Otręby (jakieś 5% dziennej dawki pokarmowej) można podać sparzone i przestudzone (na wilgotno ;) ), będą bardziej wykorzystane.

jaroks85 

Województwo: zachodniopomorskie
Wysłany: 2015-07-29, 17:52   owies, pszenica

Witam mam pytanie do fachowców otóż mam 4kochiny i 4silki mają 6 tygodni i czy mogę już im sypać owies z pszenicą? dużo tej pszenicy w tym owsie nie ma ale zawsze coś tam jest

symuś 

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2015-07-29, 18:29   

jaroks85, nasypać zawsze można ale nie zawsze będą jadły w tym wieku ja podaje zmieloną pszenicę i kukurydzę. Podaje to już od pierwszego dnia życia (nie używamy paszy) tyle że drobniutko zmielone

jmm 
Maciek

Województwo: małopolskie
Wysłany: 2015-07-29, 22:59   Re: owies, pszenica

jaroks85 napisał/a:
Witam mam pytanie do fachowców otóż mam 4kochiny i 4silki mają 6 tygodni i czy mogę już im sypać owies z pszenicą? dużo tej pszenicy w tym owsie nie ma ale zawsze coś tam jest

Sypać możesz spokojnie. Napewno im nie zaszkodzi. A jak jeszcze nie zaczną jeść to poprostu spróbuj za kilka dni.

jaroks85 

Wysłany: 2015-07-30, 10:27   

Ok dzięki chodziło mi o to czy im nie zaszkodzi bo 6 tygodni to wydawało mi się że za wcześnie jeszcze na owies. A jeść właśnie jedzą tylko żeby im nie zaszkodziło PODRAWIAM

barbas 

Województwo: Mazowieckie
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2015-07-30, 21:24   

jaroks85, Jak jedzą, to znaczy, że nie za wcześnie.

brumbram 

Województwo: dolnoslaskie
Wysłany: 2016-01-19, 08:29   

Czy mogę podać kurczakom paszę dla kaczek starter? Czy im nie zaszkodzi?

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 138 razy
Wysłany: 2016-01-19, 09:46   
   Nr Tel.: 601 654 364

Kurczęta ogólnoużytkowe? Pasza dla kaczych brojlerów?

Teoretycznie - nie.
Można zrezygnować z podawania dodatkowego białka (gotowane jajo, serek jajeczny), nie tylko w pierwszym tygodniu, ale i potem.
Można też "rozcieńczyć" gotową paszę (tę dla kaczek) śrutą pszenną, pozostając przy jajku dla zachowania lepszego stosunku wapnia do fosforu.
Pasza dla kaczek może mieć więcej wit.D3 (nawet 10x) niż potrzebują kurczęta. Trzeba to wziąć pod uwagę suplementując paszę dodatkiem witaminowym.
Pasza dla kacząt nie zawiera kokcydiostatyku (?).

Kamil1234
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-04, 14:26   

Ja podaję kruszonkę do 8 tyg. życia kurczakom. Czasem daję im też w pierwszych dniach żółtka jajka ugotowanego na twardo, kawałek słodkiego sera, czy trochę kwaśnego mleka. Nigdy nie miały biegunki więc jest ok.
Ostatnio zmieniony przez AL 2016-02-04, 16:04, w całości zmieniany 1 raz  

Hahn 

Wysłany: 2019-03-12, 18:34   

Słuchajcie, ta kawa zbożowa to na sucho, czy sie parzy do picia kurczakom?

Poważnie pytam, bo oprócz przepiórek mam cztery pierwsze kurczaki. Nie mam problemów z nimi ale czyta, czytam i nie wiem - parzona czy sucha.

Lady-B 

Wysłany: 2019-04-28, 00:29   

szukam paszy bez GMO dla nowo wyklutych kurcząt - znacie jakąś?

gęsifan 
tylko naturalne lęgi

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2019-04-28, 09:33   

Większość paszy jest bez GMO, szukaj bez soi i kukurydzy, ale zazwyczaj sa w komponentach, na workach z pasza zazwyczaj jest wszystko napisane, jeśli producent jest uczciwy to umieści informacje czy kukurydza jet GMO, czy nie. Zazwyczaj z polskich produktów nie ma gmo. W paszach granulowanych (dla kurcząt te najdrobniejsze) od 0-6/8 tyg. najczęściej jest kokcydiostatyk który zapobiega biegunkom u piskląt. Lepiej przestrzegać grup wiekowych dla których jest przeznaczone. Kawa zbożowa jest moim zdaniem konieczna tylko przy biegunkach, jeśli wszystko jest dobrze, to lepiej w pierwszych 2 tyg wodę przegotowaną, potem stopniowo zmieniać na surową. Podawać do jedzenia najlepiej jajko, ja podaję całe i chowają się zdrowo, od 3 dnia siekam im miękką zielonkę, daję płatki owsiane górskie te najmiększe, po ok. tyg zaczynam wprowadzać otręby z ziemniakami. na 10 lat hodowli nigdy takie żywienie nie zaszkodziło, ale wiadomo ilu hodowców tyle rodzajów żywienia. Z jajkiem bym nie przesadzał jednak. pół dla 10 jednodniówek powinno wystarczyć z wiekiem oczywiście zwiększać w miarę apetytu, ale tak by zjadły wszystko szybko, bo jajko nie powinno długo leżeć.
Ostatnio zmieniony przez Bawka 2019-04-28, 10:01, w całości zmieniany 1 raz  

inspektor 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2019-04-28, 11:24   

Ja od początku daję wodę z kranu, przez pierwsze trzy dni karmię wyłącznie drobną kaszą gryczaną, od czwartego dnia do kaszy dodaję karmę dla kurcząt tzw. zerówkę. Po dwóch tygodniach zaczynam dodawać ześrutowaną pszenicę stopniowo zastępuję nią kaszę. Od 10 dnia zaczynam podawać zielenię, na początku sam krwawnik a po kilku dniach wszystko jak leci, łącznie z pokrzywą.

Lady-B 

Wysłany: 2019-05-08, 23:08   

dziękuję za odpowiedzi.
Kiedyś podawałam pszenicę zmieloną w młynku do kawy (ale nie pamiętam w jakim wieku były kurczęta, może młodsze niż 2 tyg) i zaczęły "robić dzióbkami" jakby się dusiły i po kilku dniach padły. Znajomy farmer powiedział, że to od pszenicy zmielonej z łuskami i że to łuski podrapały im gardziołka aż mi zeszły :(

inspektor 

Województwo: podkarpackie
Wysłany: 2019-05-09, 10:43   

"Robienie dziobkami jakby się dusiły" to raczej objaw robaków. Łuski z ziaren pszenicy nie powinny raczej kurczakom szkodzić.

Odpowiedz do tematu