Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 25 Lutego 2017 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Woliera na wybiegu pawi?
Autor Wiadomość
sylwek08 

Województwo: mazowieckie
Wysłany: 2016-02-15, 20:18   Woliera na wybiegu pawi?

Witam
Posiadam wybieg z parką pawi plus stadko jedwabistych 1.3., wielkość 7.5x20m, wysokość od 1.6 do 3m ogrodzony zwykła siatką z podmurówką oczko koło 6x6 z góry zakryty siatka z oczkiem 10x10cm.
Wpadłem na pomysł żeby w środku postawić małą wolierę 3x2x1.7 dwie ścianki pełne zadaszenie 2/3 powierzchni. Obsada to na pewno zeberki i przepiórki japońskie z 10szt, i może coś z małej drobnicy egzotycznej.
I teraz pytania
Podstawowe czy drobnica egzotyczna "fruwająca" nie będzie się bała nadmiernie spacerujących pawi, a tym bardziej przepiórek z którymi będzie dzieliła wolierę?
Nie ma jakiś przeciwwskazań zdrowotnych do trzymania całego towarzystwa razem/blisko siebie?
Ta siatka będzie odpowiednia http://www.fermo.pl/produ...ulinie-pcv.html ?
W takiej wolierze bez szkody dla ptaków będzie można utrzymywać, z czasem gdy nieco zaroście roślinami, powiedzmy 10 par spokojnej drobnicy w tym 3,4, pary zeberek.

Pomysł do realizacji czy lepiej zrobić niską dla przepiórek i wyższą dla drobnicy?
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.

mariuszm 

Wysłany: 2016-02-15, 22:00   

Ten temat był już poruszany na forum. Są przeciwwskazania zdrowotne. Papugi będę chorowały.

sylwek08 

Wysłany: 2016-02-15, 22:30   

Nie będzie tam papug, pisząc drobnica mam na myśli gatunki pokroju zeberek.
W ostateczności to i małe stado zeberek było by ciekawe.

Garullus 

Województwo: śląskie
Wysłany: 2016-02-16, 07:53   

Wszystko powinno być O.K. tylko drobnica na zimę musi być przeniesiona do pomieszczeń ogrzewanych. Co do przeciwwskazań zdrowotnych to ja zawsze będę odradzał trzymanie pawi z kurami, a jeśli już to należałoby unikać wpuszczania nowych kur na wybieg. Natomiast zawsze trzymałem w wolierach np. papugi i gołąbki z bażantami i przepiórkami i nigdy nie było problemów zdrowotnych wynikających akurat z tego.
Siatka drobnicę wytrzyma, ale np. drapieżnika lub upartego pawia niekoniecznie....

sylwek08 

Wysłany: 2016-02-16, 17:21   

Większy drapieżnik raczej nie będzie się miał jak dostać, ciekawe czy np. łasicowate poradzą sobie z taką siatką, ma ktoś jakieś doświadczenia w temacie?
Wolał bym uniknąć montowania siatki zgrzewanej ze względu na widoczność.

Zimowanie zaplanowałem w piwnicy, 10-15C.

Bawka 
admin spec.wet.

Województwo: warmińsko-mazurskie
Pomogła: 109 razy
Wysłany: 2016-02-16, 18:19   
   Nr Tel.: 601 654 364

sylwek08 napisał/a:
Większy drapieżnik raczej nie będzie się miał jak dostać, ciekawe czy np. łasicowate poradzą sobie z taką siatką, ma ktoś jakieś doświadczenia w temacie?

Tchórz, wizon (norka), a tym bardziej kuna (od góry) - na pewno. Nie wiem, jak łaska.

sylwek08 

Wysłany: 2016-02-16, 20:05   

Chodziło mi o rozdarcie siatki z linku który podałem, to że do dużej woliery z pawiami wejdą to się domyślam, miałem kiedyś fretkę. Pawie i silik są na noc zamknięte w murowany kurniku na szczelnie (wentylacja zabezpieczona drobną stalową siatką oczywiście jest, żeby ktoś nie pomyślał że dusze ptaki), jednak zeberki i przepiórki będą w małej wolierze również w nocy, dlatego pytam czy u kogoś drobne drapieżniki rozdarły siatkę heksagonalną o podobnych parametrach?

leszek m 

Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2016-02-16, 20:52   

Ja takiej siatki nie posiadam na wolierach mam zgrzewaną kuna nie dała rady :D ale sąsiad ma u siebie taką jak chcesz kupić i tchórz do gołębnika wlazł bez problemu.

sylwek08 

Wysłany: 2016-02-16, 21:02   

Czyli jednak krata, jak wyszła to i wejść morze szczególnie jeśli mają choć połowę upartości fretek hodowlanych, myślę że tłuściutkie przepiórki będą ją stanowczo zachęcać do podjęcia prób.
Oczko 13x13 drut 1mm tego chyba nikomu nie sforsowały?

Odpowiedz do tematu