Witaj! Zaloguj lub Rejestracja w serwisie.
Sobota 17 Listopada 2018 roku
Zawsze » Forum Użytkownicy Grupy Statystyki Galeria Giełda » Kupię Sprzedam Oddam/Zamienię
Szukaj:
  Galeria  

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: AL
2011-01-10, 16:59
Gołębie egzotyczne
Autor Wiadomość
leszek m 

Województwo: mazowieckie
Ostrzeżeń:
 1/6/9
Wysłany: 2016-04-02, 21:31   

Jezus Maria nie wiedziałem ,że to są takie potwory z tych papużek :diabel::

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Województwo: Małopolskie, Galicja
Wysłany: 2016-04-02, 21:43   
   Nr Tel.: 502108250

samanta napisał/a:
Jerzy Cwik, a ja widziałąm już niejedną woliere gdzie lęgowały papużki faliste(kilka par) i gołąbki diamentowe i inne gołąbki egzotyczne(z zieloną połyskującą szyją) i nic sobie nie robiły. Woliery były obszerne. Widziałam papużki faliste z przeróżnymi ptakami w wolierach i chyba duzó tu zależy od charakteru ptaków bo widać nie wszystkie faliste "gustują w mózgach gołębią".

Wszystkie, ostateczny rezultat jest wyłącznie kwestią czasu. Raz to zajmuje tydzień, innym razem pół roku.

samanta 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2016-04-02, 21:52   

Jerzy Cwik, wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Ludzie papużka falista to nie pustułka, one są roślinożerne a, że ciekawskie i nieraz agresywne nie znaczy, że nie mogą przebywać w wolierach z innymi ptakami.
Znam się trochę na papugach więc wiem co piszę. W dużej wolierze faliste mogą być z gołąbkami(zachowanie zależy w dużej mierze od charakteru poszczególnego osobnika)
Woliery o których pisałam wyżej, które znam, zamieszkują faliste wraz z innymi ptakami, gołąbkami również cały rok więc nie pisz "wszystkie".

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2016-04-02, 22:03   

Co ja tam wiem :d :d . Jedno jest pewne, że każdy musi popełnić swoje błędy. Ja miałem dużo czasu na nie, bo pierwsze faliste miałem koło roku 1970, a gołębie jeszcze wcześniej (choć to wtedy były domowe, a nie egzotyczne jak teraz http://ptakiegzotyczne.ne...li/chinska.php)

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 171 razy
Wysłany: 2016-04-03, 09:13   

samanta, Też tak myślałam, latami był spokój, ale kiedyś jedna z falistych uznała ze jazda na przepiórkach to świetna zabawa, w ciagu 2 dni reszta tez tak pomyślała o było po przepiórkach. |Latami gniazdowały razem z nimfami i 4 lata temu, w ciągu jednego dnia - rano wszystko było dobrze, wieczorem w 6 budkach same trupki nimf i zaczęły dobierać się do młodych świergotek.
Od tego czasu na legi faliste mam osobno, nigdy nie wiadomo co im strzeli do głowy a jak jeszcze w wolierze zostaną młode faliste a szczególnie młodziutkie samiczki to może się wszystko zdarzyć

samanta 

Województwo: Świętokrzyskie
Wysłany: 2016-04-03, 11:36   

Jerzy Cwik, ja nie pisze tu o Twojej wiedzy czy nie wiedzy bo to nie temat na to. Pisze jak jest z falistymi które znam, sama miałam i nigdy problemu nie było. To są fakyt a nie bajki więc nie wrzucaj wszystkich falistych do jednego worka.
AL, Może akurat faliste z którymi mam styczność są tą mniejsdzością - nie agresywną, nastawioną na wieczną konkurencję z innymi gatunkami.
dodam tylko, że woliery te sąbardzo duże a faliste stanowią w nich mniejszość, co z noów nie oznacza, że jest ich mało.

arturro 

Województwo: Dolnośląskie
Wysłany: 2016-04-03, 13:16   

Sfilmowałem takiego killera. https://www.youtube.com/watch?v=mQgWeXtCS5A

AL 
Admin Alicja Pańka

Województwo: Śląskie
Pomogła: 171 razy
Wysłany: 2016-04-03, 14:18   

samanta, moja woliera też jest bardzo duża, nie każda falka ma takie skłonności ale sie zdarzają, są to jednostki ale są takie i udawanie ze nie ma takiego zagrożenia to chowanie głowy w piasek, mam faliste od prawie 40 lat i 2 razy trafiłam na nawiedzone faliste, co w ogólnym rachunku w stosunku do ilości falistych jest naprawdę ilością znikomą. Ale wiem co potrafią i teraz dmucham na zimne. Po okresie legowym wszystkie papugi są razem

Jerzy Cwik 
REDAKCJA FORUM

Wysłany: 2016-04-03, 15:46   

arturro napisał/a:
Sfilmowałem takiego killera. https://www.youtube.com/watch?v=mQgWeXtCS5A

No własnie, tak to wygląda jakby papuzka się bawiła. Ja widziałem tak "jeżdżące" całe grupy falistych. Wpierw się cieszyłem, jak to fajnie wygląda, a po jakim czasie zbierałem z podłogi gołębie z wyjedzonym mózgiem.

Odpowiedz do tematu