Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
STOP kłusownikom!
Autor Wiadomość
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2007-01-27, 19:13   

Ale czy to wszystko jest sprawką ptaków? Jakiś czas temu znalazłam lisią norę a wokół niej resztki kolacji, obiadu i śniadania liska - wszystko to pióra kur i bażantów.
W czasie letnim ptaków jest o wiele mniej bo odlatują na swoje rewiry lęgowe. W czasię lęgów ptaki drapieżne raczej nie pozwolą aby inny przedstawiciel ich gatunku kręcił się po ich obejściu.

anna czarnota napisał/a:
Moja najbliższa sąsiadka traci bardzo dużo kur, widzę ich szczątki jak jeżdże koniami po łąkach, miała 20 perliczek latem teraz są 4.


Mam prośbę. Jak znajdziesz takie szczątki to proszę zerknij jak wyglądają pióra np. na to czy dutki są uszkodzone. Jeśli to nie problem to możesz sfotografować.
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
anna czarnota 
Loża zasłużonych



Województwo: .;...
Pomogła: 6 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 15 Lip 2006
Posty: 355
Wysłany: 2007-01-27, 20:25   

2-3 razy widziałam kury i perliczkę oskubane z piór, nie wiem czyja to mogła być sprawka.

A tak ogólnie to w zeszłym roku było bardzo dużo bażantów, a w tym jedynie widzę dwa samce i trzy samice, z czego jeden samiec chodzi odzielnie a reszta razem.

Koło moich łąk jest dużo wierzb przy rowach na których często widzą drapieżniki jak czekają na swoje ofiary, naprwadę jest ich bardzo dużo, czasami widać 2-3 sztuki.
A to co widzę to często już szkielety kur, lisy raczej zabierają ofiary bo sąsiad wieczorem spuszcze dwa psy a mój w dzień biega.
 
 
mateusz20 
Loża zasłużonych



Województwo: Wielkopolskie
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lip 2006
Posty: 1180
Skąd: Woźniki (ko.Gniezna)
Wysłany: 2007-01-27, 21:19   

Co do liczebności bażantów to ten rok jest fatalny, w zeszłym miesiącu jak byłem w naszym bażancim mateczniku to ani jednego kuraka nie widziałem tylko 2 lisy i 3myszolowy. A kiedyś na odległość było widać jak kilkadziesiąt ptaków żeruje przy trzcinach, jak się koguty przepędzają. A teras cisza, spokój tylko wiatr hula miedzy krzakami malin i porzeczek.
 
 
Kamikazi 
REDAKTOR
Ptasia Patriotka



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 21 Cze 2006
Posty: 573
Wysłany: 2007-01-28, 10:15   

Myszołów, poluje głównie na gryzonie (czym oddaje przysługę rolnikom), czasami na pisklęta, gady, płazy, dżdżownice i owady. W zimie gdy ma mniej pożywienia zdarza się go widzieć przy padlinie.
_________________
Kasia

[Ptasi Azyl] [STOP] [Galeria zdjęć] [Galeria rysunków] [Niecodziennik] [Forum Przyroda] [www] [GAPcio]
 
 
jaras 



Województwo: KUJAWSKO-POMORSKIE
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Sie 2006
Posty: 106
Skąd: Unisław
Wysłany: 2007-01-28, 19:22   
   Nr Tel.: 663 449 801


I przy moich kurach!
_________________
Pozdrawiam Jaras
www.ekofarma.prv.pl
 
 
krycha 


Województwo: dolnyśląsk
Wiek: 29
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 28
Skąd: Szewce/wrocław
Wysłany: 2008-12-02, 09:44   

Ale ja was nie rozumiem! Ludzie! Dlaczego wy nie możecie zrozumieć, że taka jest natura.
Każde zwierze musi jeść to co jest mu dane przez nature. Zimorodki jedzą ryby, myszołowy
myszy, a gołębiarze gołębie. My jemy świnie, kury, kaczki i nikt nas za to niezabija, więc dlaczego my mamy zabijać inne drapieżniki skoro polują bo muszą.Przecież powietrzem się nie najedzą, prawda? :/
_________________
ctrl,alt,delete i życie staje się proste :)
 
 
kowal 
mięsożerca



Województwo: mazowieckie
Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 19 Lis 2008
Posty: 164
Skąd: ostrołęckie
Wysłany: 2008-12-02, 18:27   

powinno to wyglądać tak jak z kretami.jak jastrząb wleci nad naszą posiadłość to go bęc z dubeltówki.i byłby spokój.
a jak ktoś chce robić dla drapoli bar szybkiej obsługi,to niech robi bo ja nie zamierzam.
Ostatnio zmieniony przez kowal 2008-12-02, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
robi11 


Województwo: Małopolskie
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sie 2008
Posty: 154
Wysłany: 2008-12-03, 21:21   

Kowal ja tez nie zamierzam ale bez przesady... tez nie jestem zwolennikiem tego ze jastrzebie okupuja nasze hodowle no ale coz poradzic ;) Hoduje kury juz ponad 6 lat i raz mi zdarzylo sie zeby jastrzab porwal mi kure... dlatego nie mam nic do tych ptakow.Moim zdaniem to raczej przyjemny widok kolujacego jastrzebia nad lasem czy laka w tych czasach...
 
 
krycha 


Województwo: dolnyśląsk
Wiek: 29
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 28
Skąd: Szewce/wrocław
Wysłany: 2008-12-04, 07:24   

KOWAL, ale czy myszołowy porywają Ci kury, albo czy porywały Ci gołębie? Nie sądzę.A jeszcze działają na naszą korzyść, bo łapią myszy, krety i inne gryzonie. No chyba, że lubisz
mieć przekopany ogródek przez krety i myszy koło domu bo ja nie, tym bardziej, że dobierają się do mojego gołębnika, ale na szczęście w mojej okolicy jest pełno pustułek i myszołowów ;)
_________________
ctrl,alt,delete i życie staje się proste :)
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2008-12-04, 08:19   

Myszołowy jak najbardziej porywają kury, jastrzębie też. Krogulce czepiają się gołębi i wróbli. W tamtym roku para orłów bielików porwała mi dorosłą kaczkę i kilka kur, ale one to mogą :P
 
 
krycha 


Województwo: dolnyśląsk
Wiek: 29
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 28
Skąd: Szewce/wrocław
Wysłany: 2008-12-05, 14:27   

racja, z myszołowem przesadziłem, bo jak poluje na bażanty to na kury też, ale na gołębie na pewno nie. Krogulce atakują gołębie, ale to raczej samice bo samce są za małe;).
A jak masz bieliki w okolicy to masz szczęście, ja bym skakał z radości gdyby u mnie bieliki polowały, bo to rzadkość w ogóle je zobaczyć, ale za to widziałem parę orłów przednich i wcale nie mieszkam w górach 8-)
_________________
ctrl,alt,delete i życie staje się proste :)
 
 
adrian_lasek 
REDAKTOR



Województwo: warmińsko- mazurskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 33
Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 666
Wysłany: 2008-12-05, 17:26   

Wiem i dlatego nie odganiałem ich jak coś złapały, tylko czekałem, aż się spokojnie najedzą. Bieliki polują na kury tylko w okresie mocnej zimy, bynajmniej u mnie.
 
 
krycha 


Województwo: dolnyśląsk
Wiek: 29
Dołączył: 01 Gru 2008
Posty: 28
Skąd: Szewce/wrocław
Wysłany: 2008-12-06, 17:11   

Bo wtedy mają mniej pożywienia i są mniej płochliwe :)
_________________
ctrl,alt,delete i życie staje się proste :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 12