Woliera Strona Główna Woliera
Forum dla milosnikow ptactwa

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pasza dla niosek-Zalety i wady
Autor Wiadomość
Arek-miłośnik 



Województwo: mazowieckie
Wiek: 31
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 295
Wysłany: 2007-06-20, 09:05   Pasza dla niosek-Zalety i wady

Czy ospy kupywane dla drobiu mają zalety czy wady.Kupując takie pasze zawierające kostkę zwierzęcą i rybę sprzyjają chorobom wątroby u kur,ale jednak bez paszy kury nie będe sie nieść.Jakie jest wasze zdanie na temat paszy dla kur.?
 
 
ana 


Województwo: mazowieckie
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Maj 2007
Posty: 49
Wysłany: 2007-07-26, 11:07   

Bez przesady!
Wielkiego doświadczenia to ja nie mam, ale kury niosą sie u mnie bez zadnych "Super-niosek" hehe, czy innych dopalaczy.
Mieszanka ziaren, zielenina i robaki, a czasem resztki z pańskiego stołu - czyli resztki warzyw, owoców, gotowanych kasz i codziennie jajo!
 
 
kacpisułtan
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-29, 09:02   

Ja stosjuje granulat dla niosek i niewidze większej róznicy w niesieniu a tym bardziej w wylęgowości kurcząt. Jednynie przedłuza się nieco okres nieśności.
 
 
dadzio 



Województwo: kujawsko-pomorskie
Pomógł: 7 razy
Wiek: 29
Dołączył: 08 Cze 2007
Posty: 605
Skąd: paterek
Wysłany: 2007-09-23, 11:07   

Co do tego,że pasze zawierają mączki rybne i mięsne mam wątpliwości,gdyż stosowanie ich jest w polsce zabronione.Pasze nie szkodzą ptakom,jedynie stosowane jako tylko i jedynie wyłączny pokarm bez najmniejszych dodatków może powodować szybkie ale niezbyt dłgie niesienie.Kury szybko się wypalają i nie zniosą juz żadnego jajka.Stosowanie paszy jako dodatku do zboża i zielonek napewno nie zaszkodzi.Po za tym pasza dla niosek nie jest jedyną paszą.Są też pasze do chowu przyzagrodowego oraz kurka naturka do chowu ekologicznego.
_________________
Zapraszam wszystkich na moje forum www.ptakiozdobne.pun.pl
 
 
 
Luśka 



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 14 razy
Dołączyła: 27 Maj 2007
Posty: 1531
Wysłany: 2007-09-23, 13:53   

Używam tylko kurki naturki w miesznace zbóż i innych ziaren. Dodatkowo zielonki, warzywa, owoce i nabiał.

Nie ufam gotowym karmom dla żadnych zwierząt i zdecydowanie preferuję naturalne żywienie ;)
 
 
filip 
młody



Województwo: Dolnośląskie
Wiek: 34
Dołączył: 22 Gru 2006
Posty: 79
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-12-20, 15:36   

Ja daje swoim kurą i kaczką zboża, zlewki ze stołówki,zielenine ale także dodaje paszy ponieważ dzięki niej kury zachowują u mnie nieśnośc całoroczną a nie sezonową. dodam że mieszkam w miescie i moje kury nie mają dostępu do nie ograniczonego wybiegu.mimo wszystko staram się im stwarzać tyle rozrywki ile jestem w stanienp.podczas kopania nazbieram im robactwa i naznoszę zielonki.pasza przemysłowa zawiera także wiele witamin i maro elementów a także ma szczepionke na kokcydioze
 
 
 
majawn 
Loża zasłużonych



Województwo: mazowieckie
Pomogła: 7 razy
Wiek: 55
Dołączyła: 22 Cze 2006
Posty: 836
Skąd: Gm. Jastrząb
Wysłany: 2007-12-21, 12:05   

Ja karmię gotowym granulatem i jestem bardzo zadowolona z wyników. Ale trzeba kupić paszę dobrej jakości. Moja pasza nie ma żadnych produktów zwierzęcych. Jedyny problem to trudność w kupowaniu paszy dla niosek bez barwników.

Maja
_________________
Shepherds Green
Ostatnio zmieniony przez majawn 2007-12-21, 12:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jaro 
POLSKIE RASY



Województwo: mazowieckie
Dołączył: 02 Lut 2008
Posty: 259
Wysłany: 2008-08-03, 21:21   

Ja stosuję kurkę naturkę wraz z mieszanką zbożową i jestem bardzo zadowolony z efektów. Oczywiście ptactwo ma też pełen dostęp do zieleniny i witaminek dodawanych do wody.
_________________
http://www.spis-hodowcow.pl/Jaro
 
 
jakub 
HODOWCA PTAKÓW



Województwo: wielkopolskie
Pomógł: 6 razy
Wiek: 31
Dołączył: 28 Gru 2006
Posty: 852
Skąd: oborniki
Ostrzeżeń:
 4/6/9
Wysłany: 2008-08-04, 12:41   

Według mnie zależy ile tych jaj chcemy mieć. Jeżeli dużo to kury powinny dostć pasze jednak jeżeli są trzymane jako nioski po 2 latach są juz bardzo wyeksplatowane i należy zmienić na inne stado. Zaletą paszy jest to ,że własnie kury znoszą więcej jaj a wadą to co pisałem do góry.
_________________
Jeżeli masz jakieś pytanie, interesuje Cię opis jakiegoś ptaka to napisz do mnie na PW bardzo chętnie pomogę.
 
 
 
Jolek 
REDAKTOR



Województwo: śląskie
Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 02 Gru 2008
Posty: 990
Wysłany: 2008-12-27, 18:49   

;) ;) .Z moich obserwacji wynika,że dodanie paszy wieloskładnikowej w okresie jesienno zimowym pozwala przetrwać kurom w dobrej kondycji i nawet jaja znoszą narmalnie-tylko dzień im przedłużam.Dodaje też mieszanki ziaren, warzywa, owoce+zioła suszone dla nich latem.Ważne aby nie trafić na zapsutą lub zarobaczywioną paszę.Od wiosny do jesieni mają już skromne meni bo ,,full wypas''mają już na wybiegu.Moje kurki niosły i kwoczyły się nawet w wieku 5 lat-no może już nie takie duże ilości ale jednak niosły.
_________________
Jolek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 12